تولیدکنندگان باید بازرگان هم باشند/ لزوم توجه به تخصص در صادرات

فت فتو/کرمان استاندار کرمان گفت: ما عمدتا تولیدکنندگان خوبی هستیم اما تجار و بازرگانان خوبی نیستیم و به همین دلیل درصد موفقیت ما کم است و ارزش افزوده قابل توجهی نداریم. محمدمهدی فداکار بعد از ظهر امروز ۳۰ آبان ماه در آیین اختتامیه دومین جشنواره خرمای کلوته جنوب کرمان در شهر عنبرآباد گفت: کشاورزان همواره […]

فت فتو/کرمان استاندار کرمان گفت: ما عمدتا تولیدکنندگان خوبی هستیم اما تجار و بازرگانان خوبی نیستیم و به همین دلیل درصد موفقیت ما کم است و ارزش افزوده قابل توجهی نداریم.

محمدمهدی فداکار بعد از ظهر امروز ۳۰ آبان ماه در آیین اختتامیه دومین جشنواره خرمای کلوته جنوب کرمان در شهر عنبرآباد گفت: کشاورزان همواره در بخش هایی از جمله کاشت، داشت و برداشت تلاش می کنند اما در بسته بندی خیلی عقب هستیم و همانند ۵۰ سال پیش که بسته بندی های نامتعارف داشتیم، اکنون هم تغییر چندانی نکرده است.

وی با تاکید بر اصل کیفیت محصول افزود: بسته بندی باید متناسب بازار، مشتری و همه سلایق باشد و در این زمینه خیلی عقب هستیم که باید این کمبود را جبران کنیم.

فداکار از عدم وجود حمل و نقل در بحث صادرات انتقاد کرد و افزود: حمل و نقل خوبی نداریم و به بحث صادرات آسیب زدیم و مهمترین کار در تولید، انتقال محصولات است که به درستی به کشور هدف برسانیم.

استاندار کرمان به رسمیت شناختن تخصص را برای رونق صادرات خواستار شد و اظهار کرد: تخصص را باید به رسمیت بشناسیم
و تشکل های صادراتی و بازاریابی را فعال و حمایت کنیم زیرا اتاق بازرگانی کرمان در سطح ایران حرف  اول را می زند و  باید در حوزه محصولات خاص سرمایه گذاری کنیم و بدون سازماندهی و برنامه ریزی کاری از پیش نخواهیم برد.

نماینده عالی دولت در استان کرمان گفت: تولید زیاد اُفت قیمت را رقم می زند و باید همه در بحت آفت خرما  وارد عمل شوند و اگر این اقتصاد آسیب ببیند، حاشیه امنیتی دارد.

وی مرکز سورتینگ را یک ظرفیت دانست و گفت: این ظرفیت باید حمایت شود و آزمایشگاه جامع دانشگاه آزاد اسلامی مجوز را از غذا و دارو اخذ کرده و آماده خدمات رسانی است و همه  آزمایشات را با کیفیت بالا انجام می‌دهد.

فداکار از حل مشکلات تعرفه گذاری در بخش محصولات کشاورزی خبر داد و افزود: از پیشنهادات صادرکنندگان و تُجار جنوب کرمان حمایت می کنیم.

انتهای پیام
تولیدکنندگان باید بازرگان هم باشند/ لزوم توجه به تخصص در صادرات

منبع: ایـسنا
? تولیدکنندگان باید بازرگان هم باشند/ لزوم توجه به تخصص در صادرات