تولیت آستان قدس رضوی: گره‌گشایی و رسیدگی به کار مردم همیشه مورد توجه معصومین (ع) قرار داشت

گروه استان‌ها- تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اهمیت توجه به گره‌گشایی از کار مردم گفت: گره‌گشایی و رسیدگی به کار مردم همیشه مورد توجه معصومین (ع) قرار داشت. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان ، حجت‌الاسلام احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی شامگاه گذشته در “مراسم افتتاح آزمایشی سامانه […]

گروه استان‌ها- تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اهمیت توجه به گره‌گشایی از کار مردم گفت: گره‌گشایی و رسیدگی به کار مردم همیشه مورد توجه معصومین (ع) قرار داشت.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان ، حجت‌الاسلام احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی شامگاه گذشته در “مراسم افتتاح آزمایشی سامانه ارجاع بیماران نیازمند” با اشاره به اینکه خوشبختی و سعادت دنیا و آخرت ما در گرو خشنودی حضرت رضا (ع) است با اشاره به صلوات امام رضا(ع) که از ناحیه امام عسکری وارد شده اظهار داشت: جلب رضایت خداوند که بزرگترین سعادت انسان است از رهگذر حضرت رضا(ع) حاصل می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از راه‌هایی که خشنودی حضرت رضا (ع) را متوجه ما می‌کند فعالیت‌هایی است که در کانون‌های خادمیاران رضوی برای رسیدگی به نیازمندان انجام می‌شود گفت: معصومین (ع) در دوران پربرکت عمر خود لحظه‌ای از توجه و رسیدگی به نیازمندان غافل نشدند.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به توجه اهل‌بیت (ع) به گره‌گشایی از کار مردم بیان کرد: معصومین (ع) این را بر هر کار مستحب دیگری ترجیح می‌دادند و عمل احسن را آنها می‌فهمند.

وی با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم می‌فرماید‌ “مرگ و حیات را آفریدیم تا شما را امتحان کنیم که چه کسی عمل احسن انجام می‌دهد” تصریح کرد: انجام عمل احسن نیاز به معرفت دارد.

مروی با اشاره به اینکه انجام عمل احسن را باید از معصومین و حجت‌های الهی بیاموزیم گفت: وقتی در سیره بزرگان نگاه کرده و آن را مطالعه کنیم، می‌بینم که رسیدگی به کار مردم و گره گشایی از کار آنها را مورد توجه جدی قرار می‌دادند.

وی با تاکید بر اینکه گره‌گشایی از کار مردم و انجام کار خیر تحت نام امام رضا (ع) موجب رضایت امام رضا(ع) می‌شود گفت: امام صادق (ع) می‌فرمایند محبت ما را در دل مردم زیاد کنید.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه به دنبال دوست داشتن اهل‌بیت (ع) تبعیت و تربیت می‌آید افزود: فعالیت خادمیاران رضوی از این جهت بسیار ارزشمند است.

تولیت آستان قدس رضوی: به میزان توان و مقدورات برای گره‌گشایی از مشکلات مردم باید تلاش کنیم
تولیت آستان قدس رضوی: عزت و سعادت جامعه مرهون فرهنگ کار و تلاش است
ماجرای پیگیری مستقیم تولیت آستان قدس برای درمان یک بیمار/ دانیال مسافر خاص پرواز زاهدان-مشهد

سعید کاظمی دبیر کانون‌های خدمت رضوی در استان کرمان نیز در این آیین با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی در کشور ما یک اتفاق مهم رخ داد که آن حضور مردم، خیرین، خیریه‌ها، تشکل‌های مردمی و گروه‌های جهادی در عرصه خدمت‌رسانی به مردم و محرومین بود اظهار داشت: در این سال‌‌ها ناهماهنگی بین همه این فعالیت‌ها مشکل و ایرادی بود که زیاد احساس می‌شد.

وی با بیان اینکه این ناهماهنگی باعث می‌شد در برخی مواقع بعضی از اعتبارات و سرمایه‌ها هدر می‌رفت بیان کرد: ما از سال گذشته شروع کردیم تا این خلأ را اصلاح کنیم.

دبیر کانون‌های خدمت رضوی در استان کرمان با اشاره به اینکه بحث سامانه ارجاع بیماران نیازمند را طراحی کرده و با کمک جمعی از خادم یاران سلامت این سامانه نوشته و با پشتیبانی خیرین راه‌اندازی شد افزود: این سامانه از امشب به صورت آزمایشی کار خود را آغاز می‌کند.

انتهای پیام/۵۱۱/ح
تولیت آستان قدس رضوی: گره‌گشایی و رسیدگی به کار مردم همیشه مورد توجه معصومین (ع) قرار داشت

منبع: تسنــیم
? تولیت آستان قدس رضوی: گره‌گشایی و رسیدگی به کار مردم همیشه مورد توجه معصومین (ع) قرار داشت