توانمندسازی مددجویان مهمترین اولویت کمیته امداد استان کرمان است

گروه استان‌ها- مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: نگاه ما در کمیته امداد، توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش است وگرنه مستمری ناچیز ماهانه گره‌ای از مشکلات این قشر باز نمی‌کند. – اخبار استانها – یحیی صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به اینکه در استان کرمان بالغ 120 هزار خانوار تحت پوشش […]

گروه استان‌ها- مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: نگاه ما در کمیته امداد، توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش است وگرنه مستمری ناچیز ماهانه گره‌ای از مشکلات این قشر باز نمی‌کند.

– اخبار استانها –

یحیی صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به اینکه در استان کرمان بالغ 120 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند که به صورت مستقیم از خدمات و مستمری کمیته امداد به صورت ماهانه بهره‌مند می‌شوند اظهار داشت: عمده این خانواده‌ها در مناطق محروم استان حضور دارند.

وی با عنوان اینکه 60 درصد خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد در مناطق محروم استان هستند ادامه داد: 70 درصد خانوارهای تحت پوشش این نهاد بانوان سرپرست خانوار هستند که تأمین کننده معاش خانواده را به عهده دارند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با بیان اینکه نگاه ما در کمیته امداد، توانمندسازی خانواده‌ها تحت پوشش کمیته امداد است تصریح کرد: مستمری ناچیز مصوب و مقرر کمیته امداد گره‌ای از مشکلات این خانوارها باز نکرده و با این عایدی ناچیز مشکل آنها برطرف نمی‌شود و صرفاً می‌تواند یک مُسکن باشد.

وی با تأکید بر اینکه هدف اصلی ما ایجاد اشتغال پایدار، برای این خانواده‌ها است و کمیته امداد در این زمینه توفیقات خوبی داشته است ادامه داد: در سال 99 بالغ بر 13 هزار شغل برای این خانواده‌ها و برای افراد تحت پوشش آنها ایجاد کردیم.

صادقی با بیان اینکه اشتغال ما در کمیته امداد پایدار بوده و حتی بعد از اجرا نیز با خرید تولیدات از اشتغال ایجاد شده حمایت می‌کنیم افزود: مشاغل کمیته امداد، پایدار و اکثراً خرد و خانگی است که با یک سرمایه گذاری حداقلی شغلی ایجاد شده که درآمد آن چند برابر مستمری ماهانه کمیته امداد است.

وی با بیان اینکه در مناطق محروم به غیر از موضوع اشتغال موضوعات دیگری از جمله مسکن مددجویان را داریم گفت: برخی از خانواده‌های ما در برخی از مناطق در کپر زندگی می‌کردند و یا فاقد مسکن بودند و حتی کسانی هم که مسکن حداقلی داشتند تجهیزات مسکن آنها و مسائلی چون سرویس بهداشتی و حمام آنها با مشکل مواجه بود.

نمایشگاه دستاوردهای مددجویان کمیته امداد استان کرمان به روایت تصویر
تولیدات 5000 قالیباف تحت پوشش کمیته امداد استان کرمان تضمینی خریداری می‌شود
1455 سری جهیزیه کمیته امداد استان کرمان توزیع شد

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با بیان اینکه در مجموع با گستره عجیبی از مشکلات مواجه بودیم که حتی حضور برخی خانوارها در مناطق دورافتاده و صعب العبور خدمات رسانی به آنها را سخت‌تر می‌کرد ادامه داد: در بحث مسکن توفیقات خوبی داشتیم و تاکنون چندین هزار واحد مسکونی تحویل مددجویان دادیم و اواخر شهریور ماه 500 واحد مسکونی نیز که با مشارکت سپاه ساخته شده تحویل مدد جویان می‌شود.

وی با بیان اینکه در شهر کرمان یکی از عمده مشکلات ما، مشکل مسکن است گفت: در روستاها و شهرستان‌ها عمده مشکل مسکن را برطرف کردیم اما در شهر کرمان به‌دلیل اینکه زمین وجود ندارد و هزینه‌ها زیاد است، هزار خانوداه مددجوی ما مسکن و سرپناه ندارند و تأمین مسکن برای آنها هم کار سختی است.

صادقی با بیان اینکه عده‌ای از آنها در حال حاضر از محل ودیعه مسکن روزگار می‌گذرانند افزود: در برنامه است که مشکل مسکن این خانوارها به صورت اساسی حل شود.

انتهای پیام/611/ح
توانمندسازی مددجویان مهمترین اولویت کمیته امداد استان کرمان است

منبع:تسنــیم
? توانمندسازی مددجویان مهمترین اولویت کمیته امداد استان کرمان است