تفویض اختیارات وزارت راه و شهرسازی به بنیاد مسکن جهت ساماندهی حاشیه شهر کرمان

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: با موافقت وزیر، تفویض اختیارات وزارت راه و شهرسازی در راستای ساماندهی حاشیه شهر کرمان به بنیاد مسکن داده شد. به گزارش فت فتو؛ محمدرضا پورابراهیمی در خصوص نشست با وزیر راه و شهرسازی با حضور استاندار کرمان اظهار کرد: نخستین موضوعی که در این […]

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: با موافقت وزیر، تفویض اختیارات وزارت راه و شهرسازی در راستای ساماندهی حاشیه شهر کرمان به بنیاد مسکن داده شد.

به گزارش فت فتو؛ محمدرضا پورابراهیمی در خصوص نشست با وزیر راه و شهرسازی با حضور استاندار کرمان اظهار کرد: نخستین موضوعی که در این نشست مورد توافق واقع شد، ساماندهی حاشیه شهر کرمان و توافق تسریع در اجرای پروژه ساماندهی این مهم با اولویت محله صنعتی بود که در دستور کار قرار گرفت.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس افزود: در این نشست پس از ارائه گزارش اینجانب و استاندار کرمان، موضوع تفویض اختیارات وزارت راه و شهرسازی به بنیاد مسکن به‌منظور ساماندهی حاشیه شهر کرمان مورد توافق قرار گرفت.

وی ادامه داد: بر اساس این گزارش، تمام اختیارات و وظایف مرتبط با مجوزهای لازم برای ساماندهی حاشیه شهر کرمان از این پس از راه و شهرسازی به بنیاد مسکن تفویض می‌شود تا با نظارت استاندار کرمان و در چارچوب مقررات قانونی، طرح ساماندهی شهرک صنعتی کرمان عملیاتی شود.  

پورابراهیمی افزود: موضوع دومی که در این نشست مشترک مورد توافق قرار گرفت، تسریع در صدور مجوز مرکز لجستیک بندر خشک به‌عنوان بزرگترین مجموعه سرمایه‌گذاری جنوب‌شرق ایران که با توجه به مطالعات اولیه و اقدامات مقدماتی انجام شده با درخواست اینجانب و موافقت وزیر، تسریع در صدور مجوزها برای اجرای این پروژه مهم اقتصادی استان کرمان در دستور کار قرار گرفت و قرار شد حداکثر تا دو ماه آینده با حضور وزیر عملیات اجرایی این طرح در شهر کرمان اجرایی شود.

پورابراهیمی همچنین در این نشست پیشنهاد داد: استان و مرکز استان کرمان برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در اولویت قرار گیرد که در این راستا نیز مقرر شد مطالعات محدوده‌های متصل به گلزار شهدا و مجموعه آستان مقدس سپهبد شهید سلیمانی با اولویت اجرای پروژه‌های عمرانی و پروژه مسکن در دستور کار قرار گیرد و این موضوع مورد توافق قرار گرفت.

وی افزود: حل مشکل واگذاری زمین‌ها به مردم در سه منطقه محی‌آباد، چترود و باغین مطرح و قرار شد در مورد محی‌آباد قرارداد واگذاری زمین‌ها به مردم که مهلت 6 ماهه داشته حداقل برای 6 ماه دیگر تمدید و در زمینه چترود و باغین نیز با تصور زمانی اقدامات لازم برای حل مشکل واگذاری زمین‌های دولتی به مردم که سال‌هاست با مشکل روبه‌رو هستند، عملیاتی شود.

 پور ابراهیمی بیان کرد:  شرکت مخروبه خانه‌سازی که به محل اتراق معتادان متجاهر تبدیل شده بود به محل اجرای طرح‌های اقتصادی تبدیل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: به‌دلیل وضعیت نامناسب شرکت خانه‌سازی که چندین دهه در محله سرآسیاب کرمان که اکنون به استناد گزارش استانداری، حراست راه و شهرسازی و گزارش‌های دستگاه‌های نظارتی به‌دلیل عدم توجه، به مکان نامناسب تبدیل شده بود به دستور وزیر برای واگذاری این مکان به‌منظور اجرای پروژه‌های اقتصادی واگذار و برای اشتغال جوانان در شهر کرمان از آن استفاده شود.
تفویض اختیارات وزارت راه و شهرسازی به بنیاد مسکن جهت ساماندهی حاشیه شهر کرمان

منبع:بــرنا
?
تفویض اختیارات وزارت راه و شهرسازی به بنیاد مسکن جهت ساماندهی حاشیه شهر کرمان