تعهدات دولت در حمایت از اصناف آسیب‌دیدۀ دوران کرونا عملیاتی شود

فردای کرمان – گروه اقتصاد: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به مشکلات اصناف گفت:«با توجه مشکلات ایجادشده برای اصناف ناشی از تعطیلات زمان کرونا،باید تمام تعهدات دولت در ستاد کرونا در خصوص حمایت از اصناف عملیاتی و اجرایی شود». محمدرضا پورابراهیمی همچنین با اشاره به اینکه امسال با توافقات صورت گرفته،حدود یک میلیون واحد […]

فردای کرمان – گروه اقتصاد: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به مشکلات اصناف گفت:«با توجه مشکلات ایجادشده برای اصناف ناشی از تعطیلات زمان کرونا،باید تمام تعهدات دولت در ستاد کرونا در خصوص حمایت از اصناف عملیاتی و اجرایی شود».

محمدرضا پورابراهیمی همچنین با اشاره به اینکه امسال با توافقات صورت گرفته،حدود یک میلیون واحد صنفی معاف از مالیات شدند،افزود:«در مباحث مرتبط با مالیات این توافق شده و اگر بخواهند به اجحاف،مالیات واحد صنفی را افزایش بدهند،آمادۀ همکاری و پیگیری مسائل اصناف هستیم».

به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور،وی در همایش روز اصناف در کرمان اظهار کرد:«در حوزۀ مباحث مالیاتی از سه چهار سال قبل تلاش کردیم مسائل مربوط به اخذ مالیات سامانه‌محور باشد نه ممیزمحور،زیرا این تشخیص فسادآور است و مشکل ایجاد می‌کند».

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس افزود:«قانون پایانۀ فروشگاهی سامانۀ مودیان طراحی شد. در قانون قبل،مرجع برای رسیدگی به دعاوی،سازمان مالیاتی بود در حالی که باید مرجع سومی باشد و موضوع را رسیدگی کند که در قانون جدید اصلاح شد».

وی اضافه کرد:«درخواست ما این است هیات‌های داوری سر جای خود بنشیند و در واقع بین سازمان صنفی و مالیاتی نظر بدهد و باید این موضوع در استان کرمان عملیاتی شود».

پورابراهیمی ادامه داد:«در دولت قبل هرچه تلاش کردیم سامانۀ محاسبات مالیاتی راه‌اندازی شود،بخشی از آن عملیاتی نشد،امسال درخصوص میزان تشخیص مالیات‌ها اعلام شد براساس دیتاها انجام می‌شود».

وی با بیان اینکه همۀ بحث ما این است علی‌الراس حذف شود و عملکرد خریدوفروش و هزینه‌ها شفاف باشد،افزود:«سازمان امور مالیاتی در اجرای مفاد قانون سامانۀ مودیان،پایانۀ فروشگاهی و طرح نظام جامع مالیاتی عقب است و البته اعتراض به دولت کنونی نیست زیرا چند ماهی است مسئولیت را به عهده گرفته است».

وی با بیان این‌که واحدهای صنفی نماد اقتصاد خرد در کشور هستند،یادآور شد:«کاهش فعالیت‌های دولت در اقتصاد بر مبنای اقتصاد مقاومتی و اصل خصوصی‌سازی است».

پورابراهیمی ادامه داد:«تنها جایی که نماد بخش خصوصی واقعی در اقتصاد کشور است،واحدهای صنفی هستند زیرا بخش عمده‌ای از واحدهای بزرگ اقتصادی از سیاست دولت تبعیت می‌کنند».

وی گفت:«واحدهای کسب‌وکار بخش واقعی اقتصاد هستند و توسعۀ این بخش می‌تواند ظرفیتهای زیادی ایجاد کند». /پ
تعهدات دولت در حمایت از اصناف آسیب‌دیدۀ دوران کرونا عملیاتی شود

منبع:خبر کرمان
?

تعهدات دولت در حمایت از اصناف آسیب‌دیدۀ دوران کرونا عملیاتی شود

:اخبار استان کرمان – اقتصادی