تعداد بیماران کرونایی در استان کرمان 40 درصد کاهش داشته است

گروه استان‌ها –شمار بیماران بستری در استان کرمان به کمتر از ۴۰ درصد رسیده و فوتی‌های کرونا نیز کاهش چشمگیری داشته و مسئولان امیدوارند با همراهی مردم شاهد قطع زنجیره بیماری در استان باشیم. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان ، در روزهایی که شمار بیماران قطعی بستری کرونا در بیمارستان‌های […]

گروه استان‌ها –شمار بیماران بستری در استان کرمان به کمتر از ۴۰ درصد رسیده و فوتی‌های کرونا نیز کاهش چشمگیری داشته و مسئولان امیدوارند با همراهی مردم شاهد قطع زنجیره بیماری در استان باشیم.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان ، در روزهایی که شمار بیماران قطعی بستری کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان به کمتر از 40 درصد روزهای پیک کرونا در موج پنجم خود رسیده، فوتی‌های کرونا نیز کاهش چشمگیری داشته و طبق آخرین آمار اعلام شده تا ظهر امروز در 24 ساعت گذشته تنها دو فوتی کرونا در بزرگ‌ترین استان کشور ثبت شده است.

از سوی دیگر وضعیت واکسیناسیون کرونا هم در استان کرمان خوب و بدون هیچ محدودیتی در انجام است هر چند مسئولان از استقبال مردمی از واکسیناسیون رضایت نداشته و انتظار دارند قریب 40 درصدی که هنوز برای تزریق واکسن مراجعه نکردند، همکاری بیشتری داشته باشند تا مبادا بر اثر کوتاهی سهل انگاری پیک ششم کرونا در استان شعله‌ور شود.

این روزها به نظر می‌رسد که مسئولان تمام تلاش خود را برای قطع هر چه سریع‌تر زنجیره کرونا به کار گرفته‌اند و همه چیز به همراهی مردم بستگی دارد و برای قطع زنجیره کرونا در جامعه حداقل باید 70 درصد جمعیت هدف واکسن دریافت کرده باشند.

بستری 71 بیمار کرونایی جدید در بیمارستان‌های استان کرمان

مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان نیز با بیان اینکه سیر نزولی کرونا در این پیک تندتر از پیک‌های قبل است اظهار داشت:  دانست و اظهار کرد: زمانی که حدود 70 درصد جمعیت کشور واکسیناسیون شود، دیگر درگیر اپیدمی‌های بزرگ نمی‌شویم.

سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا عنوان کرد: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 448 مورد است.

وی با بیان اینکه از این تعداد 290 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بستری هستند افزود: 15 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 54 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 24 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 65 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری 76 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید 19، تاکنون به 39 هزار و 231 مورد رسیده است.

وضعیت شیوع کرونا در استان کرمان همچنان “شکننده” است/ عدم مراجعه بیش از 40درصد جمعیت استان برای دریافت واکسن
استاندار کرمان: محدودیت خدمات اجتماعی برای کسانی که واکسن کرونا نزنند قائل می‌شویم
59 درصد جمعیت هدف استان کرمان واکسن کرونا را دریافت کردند/ همراهی مردم برای موفقیت طرح لازم است

 

وی به فوت 2 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 4 هزار و 678 نفر رسیده است.

شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان یک میلیون و 282 هزار و 246 مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را 582 هزار و 380 مورد است.

انتهای پیام/511/ی




تعداد بیماران کرونایی در استان کرمان 40 درصد کاهش داشته است

منبع:تسنــیم
? تعداد بیماران کرونایی در استان کرمان 40 درصد کاهش داشته است