تعامل و همکاری قوا در پیشرفت امور و حل مشکلات کشور مهم و اثرگذار است

یدالله موحد گفت: وحدت، تعامل، همکاری و هماهنگی هر چه بیشتر بین قوای سه گانه نظام مقدس جمهوری اسلامی در پیشرفت امور و حل مشکلات کشور مهم و اثرگذار است و محور این همدلی، وحدت و همراهی نیز ولایت مداری و صیانت از منافع ملی است. به گزارش فت فتو، یدالله موحد رئیس کل دادگستری […]

یدالله موحد گفت: وحدت، تعامل، همکاری و هماهنگی هر چه بیشتر بین قوای سه گانه نظام مقدس جمهوری اسلامی در پیشرفت امور و حل مشکلات کشور مهم و اثرگذار است و محور این همدلی، وحدت و همراهی نیز ولایت مداری و صیانت از منافع ملی است.

به گزارش فت فتو، یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان در دیدار اعضای شورای قضایی استان کرمان با استاندار و معاونین استانداری کرمان به مناسبت هفته دولت افزود: قوای سه گانه باید در راستای فرمایشات رهبری و صیانت از منافع عمومی مردم حرکت کرده و با هم همراهی داشته باشند.

وی هفته دولت و تشکیل دولت سیزدهم را گرامی داشت و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: در سنوات گذشته در استان کرمان همراهی و همدلی بسیار خوبی بین دستگاه قضایی و استانداری وجود داشته که این مهم در دوره کنونی نیز حفظ شده و عینیت یافته است و در بسیاری از حوزه ها شاهد بوده ایم که نمایندگان قوه مجریه و اعضای دستگاه قضایی سعی در تعامل و همراهی داشته اند و به یقین ثمرات این همدلی نصیب مردم خواهد شد.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان  با اشاره به این مطلب که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در ابلاغ ریاست سابق قوه قضاییه بر ضرورت همکاری با سایر قوا تاکید کرده اند، ادامه داد: برخی مسائل هر قوه مربوط به خود آن قوه و مربوط به ارکان آن است که باید در درون آن قوه حل شود و بسیاری از مسائل نیز نیاز به همکاری سایر قوا دارد.

موحد با بیان این مطلب که بسیاری از مسائل تحولی سند تحول و تعالی قضایی، نیازمند تصویب قانون است و لازم است که از سوی دولت و در مسیر قانونی دنبال شود، گفت: اجرای بسیاری از برنامه های تحولی قوه قضاییه نیازمند همکاری سایر قوا است و در قوه مجریه نیز همین گونه است.

وی تصریح کرد: قوه مجریه در راستای مبارزه با بسترهای فساد و آسیب شناسی حوزه های مختلف نیز نیازمند همکاری قوه قضاییه و دستگاه های نظارتی مرتبط با این قوه است و لازم است که بر اساس یک برنامه ریزی مناسب در بستر قانون حرکت های مفیدی در این زمینه برای حل مسائل جامعه داشته باشیم.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به این مطلب که در استان کرمان به مانند گذشته سعی شده همکاری متقابل بین قوه قضاییه و قوه مجریه برقرار شود و در آینده نیز این امر تداوم خواهد یافت، تاکید کرد: در جلسه اخیر ریاست قوه قضاییه با اعضای شورای قضایی استان ها تاکید شد که قوه قضاییه به مانند گذشته این آمادگی را دارد که در راستای قانون،  تعامل لازم را به ویژه در مبارزه با فساد با دولت داشته باشد که بر این اساس در آینده شاهد ثمرات آن خواهیم بود.

موحد ضمن تاکید بر این مطلب که در برخی نقاط تعاملات بین قوه قضاییه و قوه مجریه نیاز به همفکری، تعامل و قوت بیشتری دارد، گفت: تلاش در حوزه امنیت کار مشترکی است که همه دستگاه ها باید به آن توجه داشته باشند و قوای قضاییه و مجریه باید در این زمینه ارتباط تنگاتنگی داشته باشند، تا امنیت در جامعه به شکل مناسبی دنبال شود.

وی به الزامات حوزه اقتصادی نیز اشاره و بیان کرد: در سال گذشته در استان کرمان حدود ۱۷۳ پرونده حمایت قضایی از بنگاه های تولیدی برای رفع موانع تولید، حمایت از تولید و حمایت از مدیران واحدهای تولیدی انجام شده است و در این جلسات بالغ بر ۱۵۱ مصوبه حاصل شده و در حد مقدورات از مدیران پرتلاش اقتصادی استان حمایت شده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان عنوان کرد: در سال جاری نیز تاکنون ۷۶ پرونده مورد رسیدگی قرار گرفته و با تشکیل ۱۶ جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی تلاش شده که سیاست های کلان قوه قضاییه در حمایت از تولید با جدیت دنبال شود.

موحد یادآور شد: زمانی که پرونده های  در ستاد استانی حمایت از اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی مطرح می شود عمده اقدامات باید در حوزه اجرایی دنبال شود و گاهی نیز موضوع بحث قضایی پیدا می کند که باید در دستگاه قضایی پیگیری شود.

وی اظهار کرد: بخشی که مربوط به دستگاه قضایی است با قوت پیگیری می شود و از آنجا که بخش عمده ای مربوط به دستگاه های اجرایی است؛ دستگاه های اجرایی باید در این راستا اقدام کنند و انشاالله در سال جدید و با تشکیل دولت سیزدهم شاهد نباشیم که یک دستگاه اجرایی خود مانع اجرای طرح های اقتصادی باشد. 

رئیس کل دادگستری استان کرمان افزود: تاکنون همکاری های بسیار خوبی بین دستگاه قضایی و استانداری به منظور اجرای طرح های اجتماعی از جمله مقابله با حاشیه نشینی و جمع آوری معتادان متجاهر انجام شده است که تلاش می شود که این اقدامات توسعه یابد.

انتهای پیام/تاج الدینی




تعامل و همکاری قوا در پیشرفت امور و حل مشکلات کشور مهم و اثرگذار است

منبع:آرمـان
? تعامل و همکاری قوا در پیشرفت امور و حل مشکلات کشور مهم و اثرگذار است