تدوام روند نزولی کرونا در استان کرمان/ شمار بیماران بستری کرمان به زیر 800 نفر رسید

گروه استان‌ها – تدوام روند نزولی کرونا در روزهای پایانی گرم‌ترین فصل سال در استان کرمان ادامه داد و شمار بیماران بستری به زیر ۸۰۰ نفر رسیده است. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان ، استان کرمان در شرایطی وارد چهارمین هفته آخرین ماه گرم‌ترین فصل شد که طبق آخرین رنگ‌بندی […]

گروه استان‌ها – تدوام روند نزولی کرونا در روزهای پایانی گرم‌ترین فصل سال در استان کرمان ادامه داد و شمار بیماران بستری به زیر ۸۰۰ نفر رسیده است.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان ، استان کرمان در شرایطی وارد چهارمین هفته آخرین ماه گرم‌ترین فصل شد که طبق آخرین رنگ‌بندی اعلام شده از سوی سامانه ماسک این رنگ نارنجی است که بیش از سایر رنگ‌ها بر روی این نقشه جلوه‌گری می‌کند و در حال حاضر از 23 شهرستان استان تنها چهار شهرستان در وضعیت قرمز و چهار شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند و 15 شهرستان باقی مانده نارنجی هستند.

در شرایطی که طبق آخرین آمار منتشر شده تا ظهر امروز بستری‌های قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان از مرز 800 بیمار گذشته و به عدد 794 مورد رسیده است باز هم استاندار کرمان بر حفظ وضعیت ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در استان در دوران اوج شیوع کرونا در پیک پنجم بیماری یعنی چیزی در حدود 2 هزار و 500 تخت کرونایی تأکید دارد “در فرصتی که حجم بیماری کمتر می‌شود، باید توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی و مسئولان پیگیری و آمادگی افزایش ظرفیت داده شود؛ زیرا معلوم نیست در آینده چه اتفاقی می‌افتد.”

داروهای قارچ سیاه در بازارسیاه کرمان

زینی‌وند استاندار کرمان همچنین به مشاهده مواردی از بیماری قارچ سیاه در استان کرمان اشاره کرد و اظهار داشت: اگر بیمه‌ها به کمک بیماران نیایند با بازار سیاه دارویی که وجود دارد امکان تأمین دارو توسط قشر متوسط به پایین جامعه وجود نداشته و جان خود را از دست می‌دهند.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌های علوم پزشکی استان به اندازه کافی داروی بیماری قارچ سیاه را تأمین و بین بیماران توزیع کنند افزود: دستگاه‌های نظارتی نیز بازار سیاه دارو در استان را رصد کرده و با متخلفان برخورد قاطع داشته باشند.

استاندار کرمان همچنین از مردم خواست که شرایط اربعین را در نظر گرفته و به سمت مرزها نروند ادامه داد: پیاده روی اربعین امسال نیز عمومی نیست و باید شرایط بیماری را در نظر گرفت.

وی با اشاره به اینکه امسال مراسم جاماندگان اربعین در شهرهای قرمز برگزار نمی‌شود ادامه داد: فرمانداران باید با اتخاذ تدبیر لازم این موضوع را مدیریت کنند.

کرمان در وضعیت شکننده کرونایی است

حسین صافی‌زاده معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز وضعیت استان را شکننده عنوان کرد و گفت: باید به ثبات لازم برسیم و برای شکسته شدن زنجیره کرونا در سطح جامعه، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی همچنان مورد تأکید است.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون کرونا در استان افزایش دارد و تاکنون 48 درصد جمعیت بالای 35 سال استان دوز اول واکسن را دریافت کردند افزود: موج پنجم بیماری کرونا در استان روند نزولی دارد و آمار مراجعه کنندگان سرپایی 30 درصد کاهش داشته است.

بستری‌های کرونا در کرمان از مرز 800 نفر گذشت

مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا اظهار داشت: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 794 مورد است.

وی با بیان اینکه از این تعداد 451 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بستری هستند افزود: 23 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 127 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 56 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 137 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری 111 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید 19، تاکنون به 37 هزار و 811 مورد رسیده است.

وی به فوت 21 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 4 هزار و 486 نفر رسیده است.

شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان 849 هزار و 731 مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را 457 هزار و 765 مورد است.

جدید‌ترین اخبار کرونا در ایران| آتش زیر‌خاکستر “دلتا” را جدی بگیریم / 21 مرکز استان از وضعیت قرمز خارج شد / برای سفر برنامه‌ریزی نکنید + نقشه و نمودار
جدیدترین اخبار کرونا در ایران| رشد 33 درصدی نرخ ابتلا نسبت به اول هفته / کمبود پرستار جدی است + نقشه و نمودار
جدیدترین اخبار کرونا در ایران| سهم 24 درصدی تست‌های مثبت / 17784 فوتی در یک ماه / برای پیک ششم آماده باشیم + نقشه و نمودار
آخرین اخبار کرونا در ایران| رشد 26.7 درصدی موارد ابتلا و 18.44 درصدی فوتی‌ها / آمارها چه می‌‌گوید؟ + نقشه و نمودار

 

4 شهرستان استان کرمان در وضعیت قرمز کرونایی

 

حمید شمس‌الدینی مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان نیز از روند نزولی بیماری کرونا در استان خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر و براساس آخرین رنگ‌بندی اعلام شده، چهار شهرستان قلعه‌گنج، زرند، کوهبنان و عنبرآباد در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه وضعیت شهرستان کرمان نارنجی است عنوان کرد: استان کرمان سومین استانی است که افزایش تردد‌ها را داشته و مسافرت‌ها به استان زیاد بوده است.

انتهای پیام/511/ی
تدوام روند نزولی کرونا در استان کرمان/ شمار بیماران بستری کرمان به زیر 800 نفر رسید

منبع:تسنــیم
? تدوام روند نزولی کرونا در استان کرمان/ شمار بیماران بستری کرمان به زیر 800 نفر رسید