تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز و جلوگیری از تغییر کاربری اراضی زراعی

بیش از ۱۲هزار مترمربع اراضی کشاورزی در ماهان کرمان که بصورت غیر مجاز تغییر کاربری و سپس قطعه بندی و دیوار کشی شده بود تخریب و به حالت اولیه بازگردانده شد. به گزارش خبرگزاری صداوسیمامرکزکرمان؛نخعی،رئیس جهادکشاورزی شهرستان کرمان گفت:بیش از۱۲هزار مترمربع تغییر کاربری غیرمجاز به صورت قطعه‌بندی و دیوارچینی به ارتفاع دو متردر اراضی کشاورزی […]

بیش از ۱۲هزار مترمربع اراضی کشاورزی در ماهان کرمان که بصورت غیر مجاز تغییر کاربری و سپس قطعه بندی و دیوار کشی شده بود تخریب و به حالت اولیه بازگردانده شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمامرکزکرمان؛نخعی،رئیس جهادکشاورزی شهرستان کرمان گفت:بیش از۱۲هزار مترمربع تغییر کاربری غیرمجاز به صورت قطعه‌بندی و دیوارچینی به ارتفاع دو متردر اراضی کشاورزی منطقه عبدل آباد شهر محی آباد از توابع بخش ماهان تخریب و به حالت اولیه بازگردانده شد.

وی افزود:تخریب ساخت‌وساز‌های غیرمجاز با هدف حفظ امنیت غذایی، استمرار تولید و صیانت از اراضی کشاورزی پس از طی مراحل قانونی، با دستور قضایی و حضور مسئولان ذی‌ربط انجام شد.

نخعی با بیان اینکه احداث بنا یا حصارکشی بدون دریافت مجوز از جهاد کشاورزی مغایر با قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی است و طبق قانون با هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز برخورد می‌شود،

وی تأکید کرد: مالکان زمین‌های کشاورزی بدون دریافت مجوز‌های قانونی از جهاد کشاورزی اقدام به تغییر کاربری اراضی خود نکنند و در صورتی که شخصی قصد خرید زمین، ویلا یا ملک در مناطق دارای کاربری کشاورزی را دارد، ابتدا از اداره امور اراضی شهرستان استعلام کند تا در دام زمین‌خواران و سودجویان گرفتار نشود.

کد ویدیو
تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز و جلوگیری از تغییر کاربری اراضی زراعی

منبع:صـداوسیـما مرکز کرمان
? تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز و جلوگیری از تغییر کاربری اراضی زراعی