تحویل ۳۶ واحد مسکونی به مددجویان در طرح «چهل قسیم حاج قاسم سلیمانی»

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با بیان اینکه هزار زن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد در شهر کرمان فاقد مسکن هستند، گفت: در دومین سالگرد حاج قاسم سلیمانی کلید ۳۶ واحد مسکونی تحویل مددجویان می‌شود. به گزارش فت فتو از کرمان، یحیی صادقی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمان عصر روز گذشته ۲۸ شهریور ماه […]

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با بیان اینکه هزار زن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد در شهر کرمان فاقد مسکن هستند، گفت: در دومین سالگرد حاج قاسم سلیمانی کلید ۳۶ واحد مسکونی تحویل مددجویان می‌شود.

به گزارش فت فتو از کرمان، یحیی صادقی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمان عصر روز گذشته ۲۸ شهریور ماه در حاشیه بازدید استاندار کرمان از روند اجرایی ساخت ۳۶ واحد مسکونی برای زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد کرمان در قالب طرح «چهل قسیم حاج قاسم سلیمانی» در روستای سیدی که با حضور بابایی فرماندار کرمان، بهر آسمانی، مشاور استاندار کرمان در امور بانوان و خانواده استانداری کرمان و جمعی از مسئولان استان برگزار شد، گفت: در شهر کرمان از میان ۷ هزار خانواده تحت حمایت این نهاد بیش از هزار خانواده زن سرپرست خانوار فاقد مسکن هستند.

وی با اشاره به اینکه درگذشته چهار قطعه زمین توسط خیران برای ساخت مسکن به مددجویان در روستای سیدی تحویل این نهاد شده بود، افزود: خوشبختانه خیرین و مرکز نیکوکاری خاتم‌الانبیاء پای‌کار آمدند و در طرحی به نام چهل قسیم سردار حاج قاسم سلیمانی اجرای طرح ۳۶ واحدی مسکن زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد کرمان کلید خورد.

صادقی با اشاره به پیشرفت ۶۰ درصدی این واحدهای مسکونی افزود: تاکنون حدود هشت میلیارد تومان برای ساخت این واحدها هزینه شده، و برای تکمیل واحدها نیز حداقل به هشت میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است.

وی با بیان اینکه در نخستین سالگرد حاج قاسم سلیمانی کلنگ ساخت این واحدهای مسکونی به زمین زده شد، افزود: پیش‌بینی می‌شود در دومین سالگرد حاج قاسم سلیمانی نیز کلید این واحدهای مسکونی تحویل مددجویان شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان ادامه داد: ۳۶ زن سرپرست خانوار عائله‌مند را بر اساس تعداد فرزند، داشتن فرزند بیمار و مشکلات دیگر امتیازبندی کردیم و این واحدهای مسکونی تحویل آن‌ها می‌شود.

وی در ادامه افزود: به دنبال این هستیم تا واحدهای مسکونی بیشتری احداث و تحویل مددجویان دهیم و بر اساس قولی که اداره راه و شهرسازی استان داده‌اند قرار شد تعدادی زمین در مناطق ماهان، حاجی‌آباد و محی‌آباد برای ساخت مسکن به مددجویان تحویل این نهاد شود.

صادقی از طراحی فضاها و سالن‌هایی برای آموزش طرح‌های اشتغال به مددجویان خبر داد و بیان کرد: اولویت اصلی این نهاد ایجاد اشتغال برای مددجویان و توانمندسازی آن‌ها است.

انتهای پیام
تحویل ۳۶ واحد مسکونی به مددجویان در طرح «چهل قسیم حاج قاسم سلیمانی»

منبع:خــبرگزاری بین المللی قــرآن
? تحویل ۳۶ واحد مسکونی به مددجویان در طرح «چهل قسیم حاج قاسم سلیمانی»