تجلیل از آزادگان سرافراز سیرجانی

طی مراسمی از آزادگان سرافراز سیرجانی در هشت سال دفاع مقدس با حضور مسئولان محلی و مدیرکل بنیاد شهید استان کرمان تجلیل شد. به گزارش خبرنگار گروه استان های فت فتو از کرمان، طی مراسمی از آزادگان سرافراز سیرجانی در هشت سال دفاع مقدس با حضور مسئولان محلی و مدیرکل بنیاد شهید استان کرمان تجلیل شد. در این […]

طی مراسمی از آزادگان سرافراز سیرجانی در هشت سال دفاع مقدس با حضور مسئولان محلی و مدیرکل بنیاد شهید استان کرمان تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های فت فتو از کرمان، طی مراسمی از آزادگان سرافراز سیرجانی در هشت سال دفاع مقدس با حضور مسئولان محلی و مدیرکل بنیاد شهید استان کرمان تجلیل شد.

در این مراسم که در محوطه مسکونی شهرک مسکونی گل گهر برگزار شد و ۱۱۰ نفر از آزادگان سیرجانی حضور داشتند امام جمعه سیرجان گفت: آزادگان آبرو و افتخار نظام اسلامی هستند و خداوند ثواب و اجر صابرین را به آنان عطا کرده است و قطعا تکریم خداوند برایشان ماندگارو جاوید است.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان نیز در این مراسم گفت: آزادگان عزیز وجه شبهی به امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) و ائمه اطهار دارند، چون آنجایی که دشمن آزادگان را شکنجه می‌کرد، نه تنها اذیت نمی‌شدند، بلکه به یاد جمله حضرت زینب (س) که بعد از واقعه عاشورا فرمودند جز زیبایی چیزی ندیدم، از اسارت لذت می‌بردند.

 احمد گروئی خطاب به آزادگان گفت: شما قهرمان هستید و افتخار آفریده‌اید، چون زمانی که صدام به ایران حمله کرد از روحیه شما خبر نداشت به همین دلیل در مصاحبه‌اش با غرور گفت من هفت روز دیگر در تهران به شما درباره هدف حمله به ایران خواهم گفت. اما شما حرف صدام را با آنچه تحقق پیدا کرد، متفاوت کردید.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیرجان نیز در این آئین گفت: بنیان مرصوص که در قرآن به آن اشاره شده درباره کسانی است که وقتی در شرایط سخت و ابتلائات الهی قرار می‌گیرند نه تنها نمی‌شکنند، بلکه صبر و استقامت می‌کنند و تغییر نمی‌کنند؛ آزادگان ما از این دسته هستند و حتی جو و محیط را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند.

سرهنگ علی دستوری با اشاره به خاطرات زیادی که آزادگان در طول سال‌ها تعریف کرده‌اند، گفت: بر اساس این خاطرات متوجه می‌شویم این‌ها اسیر نبوده‌اند، بلکه دشمن اسیر آن‌ها بوده است. آزادگان عزت را به ما داده‌اند.

این مراسم با خاطره گویی آزادگان از دوران اسارت شان وتجلیل از آنان ادامه داشت.

انتهای پیام/ی
تجلیل از آزادگان سرافراز سیرجانی

منبع:باشــگاه خبرنگاران
? تجلیل از آزادگان سرافراز سیرجانی