تاکید پلیس بر رعایت احتیاط هنگام رانندگی در بارش های روزهای آتی

با بسته خبر‌های انتظامی امروز چهارشنبه ۸ دی ماه ۱۴۰۰، همراه سایت استانی فت فتو کرمان باشید. به گزارش فت فتو از کرمان، در بسته خبرهای انتظامی امروز چهار شنبه ۸  دی ماه  ۱۴۰۰ سایت استانی فت فتو کرمان می خوانیم: تاکید پلیس بر رعایت احتیاط در رانندگی در بارش های روزهای آتی رئیس پلیس راه شمال […]

با بسته خبر‌های انتظامی امروز چهارشنبه ۸ دی ماه ۱۴۰۰، همراه سایت استانی فت فتو کرمان باشید.

به گزارش فت فتو از کرمان، در بسته خبرهای انتظامی امروز چهار شنبه ۸  دی ماه  ۱۴۰۰ سایت استانی فت فتو کرمان می خوانیم:

تاکید پلیس بر رعایت احتیاط در رانندگی در بارش های روزهای آتی

رئیس پلیس راه شمال استان کرمان با اشاره به ورود سامانه جدید بارشی به استان از عصر امروز و تداوم آن طی ۵ روز آینده، از رانندگان خواست ضمن احتياط بيشتر موقع رانندگي ، سرعت مطمئنه و فاصله طولي مناسب را رعایت کنند.

سرهنگ علی رضایی گفت: بنا بر پیش بینی های هواشناسی، طی روزهای آتی در بیشتر مناطق استان به ویژه نیمه جنوبی شاهد بارش باران خواهیم بود که این بارش ها در گردنه ها به صورت برف است.

او ادامه داد: معمولاً اولين بارش ، به دليل وجود ضايعات و موادي از قبيل روغن و گازوئيل و … در سطح راه، لغزندگي بيشتري را در جاده ها ايجاد مي‌کند.

رئیس پلیس راه شمال استان بیان کرد: رعايت سرعت مطمئنه و فاصله طولي مناسب با وسيله جلو در حين راننگي و همچنين پرهيز از سفرهاي غيرضروري و اجتناب از سفر در شب بالاخص در محورهاي کوهستاني و برفي ، از توصيه هاي جدي پليس راه است و از تردد خودروهای فاقد تجهیزات زمستانی در محورهای کوهستانی و برف گیر جلوگیری خواهد شد.

مخفیگاه ۲۴۸ کیلو تریاک در محاصره پلیس

فرمانده انتظامی”فاریاب”از شناسایی محل دپوی ۲۴۸ کیلو تریاک در پی اقدامات اطلاعاتی پلیس استان آذربايجان شرقي و عملیات ضربتی پلیس این شهرستان خبر داد.

سرهنگ یوسف سلیمانی گفت: ماموران پلیس استان آذربايجان شرقي بر اساس اقدامات اطلاعاتی دقیق از انتقال و دپوی شبانه یک محموله سنگین مواد مخدر در یک منزل واقع در یکی از مناطق روستائی محدوده شهرستان فاریاب استان کرمان مطلع و بلافاصله این مورد به اضافه اطلاعات دقیقی از موقعیت منزل مورد نظر را به پلیس این شهرستان گزارش کردند.

او افزود: در همین رابطه ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان فاریاب همان شب طی یک عملیات ضربتی وارد عمل شدند و منزل مورد نظر واقع در یکی از مناطق روستایی اطراف شهر فاریاب را به محاصره خود درآورند.

فرمانده انتظامی”فاریاب” تصریح کرد: در این عملیات ماموران ضمن هماهنگی قضائی وارد این منزل شدند و در بازرسی از یکی از اتاق ها۲۴۸ كيلو و۸۷۰ گرم ترياك کشف و در این رابطه یک متهم را دستگیر کردند.

سرهنگ سلیمانی با اشاره به تشکیل پرونده و معرفی این متهم به مراجع قضائی گفت: انجام اقدامات اطلاعاتی از سوی پلیس یکی از شمالی ترین استان های کشور و اجرای عملیات ضربتی کشف موادمخدر دپو شده در یکی از مناطق روستائی جنوب کشور نشانگر اشرافیت اطلاعاتی گسترده پلیس نسبت به تحرکات سوداگران مرگ است که در سایه این مولفه با تمام توان با عاملان خرد و کلان حمل مواد مخدر برخورد خواهیم کرد.

انضباط ترافیکی پیام مشترک ۶۱۴ نقاشی کودکانه

به دنبال اجرای مسابقه نقاشی با موضوع “پلیس؛ نظم و امنیت” در هفته ناجا سال ۱۴۰۰تعداد زیادی از دانش آموزان مقطع دبستان با ترسیم نقاشی هایی نشان دادند امنیت ترددها و ترافیک یکی از موضوعات مورد توجه آنان و رعایت مقررات عبور و مرور از همین کودکی ملکه ذهنشان است.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان در این خصوص بیان داشت: همزمان با هفته ناجا ۱۴۰۰ به همت اداره آموزش همگانی و مرکز مشاوره معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان یک مسابقه نقاشی با موضوع “پلیس، نظم و امنیت” در ۵ دبستان دخترانه و پسرانه شهر کرمان برگزار و در این زمینه بیش از ۸۲۳ نقاشی توسط دانش آموزان ترسیم و به دبیرخانه ارسال شد.

کوروش احمدیوسفی افزود: نکته جالب توجه در واکاوی این نقاشی ها آن بود که موضوع بیش از ۶۱۴ نقاشی، موضوعات ترافیکی و مرتبط با عبور و مرور و مابقی به دیگر موضوعات حوزه نظم و امنیت ارتباط داشتند و جالبتر اینکه در بیشتر نقاشی هایی که با دیگر موضوعات مرتبط با ماموریت های پلیس ترسیم شده بودند آثار و نشانه هایی از موارد و مسائل مرتبط با ترافیک از جمله چراغ راهنما، خط کشی معابر، تابلوی ایست و آهسته، تابلوهای هشدار دهنده ترافیکی، کله قندی و دیگر ابزارهای مرتبط با ترافیک و امور حمل و نقل دیده می شد.

او بیان داشت: این مسابقه نقاشی که با معرفی برندگان بهترین موضوعات و اهداء جوایزی به آنان در نشست مشترک مسئولان انتظامی و مسئولان ادارات آموزش و پروش استان همراه بود، این یافته مهم را نیز به همراه داشت که کودکان ما هنگامی که با بزرگترهای خود سوار بر خودرو یا به صورت پیاده در معابر و خیابان ها حضور دارند یا به تنهایی در مسیر خانه تا مدرسه گام برمی دارند به حضور پلیس، امنیت ترددها و امور ترافیکی نیز توجه می کنند و در همین رابطه می توان رعایت مقررات عبور و مرور و دیگر موضوعات مربوط به انضباط ترافیکی را از همین کودکی ملکه ذهنشان قرار داد.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گفت: در همین رابطه اقدامات آموزشی و فرهنگ سازی بسیاری را در قالب جلسات حضوری و برگزاری مسابقات مختلف در مدارس دبستان و حتی پیش دبستانی در حال برنامه ریزی و اجرا داریم که امیدواریم با کاهش زمینه های شیوع ویروس منحوس کرونا و بازگشایی مجدد مدارس، چه در ادامه سال جاری و چه در سال های آتی بتوانیم این اهداف و یافته های حاصل از این مسابقه نقاشی و دیگر پژوهش های حوزه اثربخشی آموزش های همگانی را با اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی در سطح جوامع هدف استمرار بخشیم.

در ادامه این موضوع را در نشستی با حضور کارشناس دایره فرهنگ ترافیک پلیس راهور با سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی استان نیز در میان گذاشتیم تا از نقطه نظرات این مدیر و کارشناس حوزه ترافیک نیز بهره مند شویم.

سرهنگ”امیر معین الدینی” ترسیم بیش از نیمی از نقاشی های کودکانه این مسابقه با موضوعات ترافیکی را یک مورد غرورانگیز و انگیزه بخش ذکر و بیان کرد: قطعا همین کودکان و نوجوانان امروز، شهروندان و به طور عمده کاربران ترافیک و رانندگان آینده جامعه هستند که در پی اجرای این مسابقه نقاشی نشان دادند امنیت ترددها و ترافیک یکی از موضوعات مورد توجه آنان است و باید ما نیز در حوز ارتقاء فرهنگ ترافیک به این نکته توجه کنیم که رعایت مقررات عبور و مرور همانطور که می تواند از همین کودکی ملکه ذهن آنان باشد این قابلیت را دارد که وارد خرده فرهنگ های جامعه نیز بشود.

سرپرست پلیس راهور استان تاکید کرد: در همین رابطه به پدر و مادرها و رانندگان سرویس مدارس و دیگر کاربران ترافیک توصیه می کنیم همواره و به ویژه در زمان هایی که کودکان و نوجوانان سرنشین خودرو یا دیگر وسایل نقلیه آن ها هستند در انجام رفتارهای ترافیکی بسیار دقت کنند؛ با سرعت غیرمجاز نروند؛ برای پیشی گرفتن از سایر خودروها حرکات نمایشی نداشته باشند؛ چراغ قرمز را رد نکنند؛ بی صبری و کم حوصلگی نشان ندهند؛ به دیگر رانندگان تعرض کلامی نداشته باشند؛ از بستن کمربند و رعایت دیگر نکات ایمنی غافل نشوند و به طور کل تلاش کنند کودکان رفتارهای صحیح و اصولی را از همین کودکی یاد بگیرند و آن ها را در استفاده از اسباب بازی های خود یا دوچرخه تقلید و تکرار کنند تا ان شاء الله در آینده شاهد درونی شدن رفتارهای صحیح ترافیکی در نسل های بعدی و سلامتی آنان باشیم و از خداوند منان می خواهیم هیچ پدر و مادری شاهد وقوع حادثه، از دست رفتن یا نقص عضو فرزندان خود ناشی از سوانح رانندگی و تصادفات نباشند.

انتهای پیام/س
تاکید پلیس بر رعایت احتیاط هنگام رانندگی در بارش های روزهای آتی

منبع: باشــگاه خبرنگاران
? تاکید پلیس بر رعایت احتیاط هنگام رانندگی در بارش های روزهای آتی