تامین مواد اولیه، مهم‌ترین چالش هنرمندان رشته تراش سنگ‌های قیمتی در شهربابک

فت فتو/کرمان معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان گفت: تامین مواد اولیه مهم‌ترین چالش هنرمندان رشته تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در شهربابک است. “کاظم حسین‌زاده” امروز ۲۰ شهریورماه با اعلام این مطلب اظهار کرد: با توجه به وجود معادن روباز مس و شکل‌گیری کانی فیروزه در معادن مس شهرستان شهربابک، می […]

فت فتو/کرمان معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان گفت: تامین مواد اولیه مهم‌ترین چالش هنرمندان رشته تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در شهربابک است.

“کاظم حسین‌زاده” امروز ۲۰ شهریورماه با اعلام این مطلب اظهار کرد: با توجه به وجود معادن روباز مس و شکل‌گیری کانی فیروزه در معادن مس شهرستان شهربابک، می توان این شهرستان را از مهم‌ترین قطب های رشته تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی کشور برشمرد.

وی افزود: قریب به 1000 هنرمند در ۴۰ شرکت تعاونی و با مدیریت اتحادیه تعاونی‌‎های فیروزه در شهرستان شهربابک مشغول به فعالیت هستند.

حسین زاده بیان کرد: حمایت‌های آموزشی، بیمه‌ای ، تسهیلاتی و نمایشگاهی برای هنرمندان و صنعتگران صنایع‌دستی به ویژه هنرمندان رشته تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی از اولویت‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان کرمان است.

وی از تکمیل زنجیره تولید و ایجاد ارزش‌ افزوده این رشته هنری خبر داد و گفت: در سال جاری با اجرای طرح تجاری‌سازی به دنبال تکمیل کردن این زنجیره در استان کرمان هستیم که در این زمینه به همکاری دستگاه‌های مرتبط نیازمندیم.»

معاون میراث فرهنگی استان کرمان خاطرنشان کرد: این اداره‌کل با همکاری فرمانداری و مجتمع مس شهربابک فعالیت موثری در زمینه جلوگیری از قاچاق سنگ فیروزه انجام داده، به طوری که هم‌اکنون مواد اولیه لازم در اختیار اتحادیه برای توزیع بین شرکت های تعاونی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام
تامین مواد اولیه، مهم‌ترین چالش هنرمندان رشته تراش سنگ‌های قیمتی در شهربابک

منبع:ایـسنا
? تامین مواد اولیه، مهم‌ترین چالش هنرمندان رشته تراش سنگ‌های قیمتی در شهربابک