تأمین نیاز صنعت در تولید قطعات پیشرفته و انتقال تکنولوژی

دانشگاه‌ آزاد اسلامی واحدهای مشهد و سیرجان تفاهم‌نامه‌ای امضا کردند که تأمین نیاز صنعت در تولید قطعات پیشرفته و انتقال تکنولوژی مبتنی‌بر استفاده از ظرفیت‌های عظیم این دانشگاه تدوین و طراحی می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های فت فتو از سیرجان، تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه‌ آزاد اسلامی واحدهای مشهد و سیرجان با حضور علی یعقوبی‌پور رئیس دانشگاه آزاد سیرجان، عنایت‌الله ملکی‌تبار رئیس مرکز نظارت، بازرسی، ارزیابی و رسیدگی به شکایات دانشگاه آزاد اسلامی، محسن مرادی رئیس، احمد ناطق معاون هماهنگی و رئیس دبیرخانه هیئت امنا و جواد بهارآرا معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد خراسان رضوی و حضور مجازی علیرضا منظری‌توکلی رئیس دانشگاه آزاد استان کرمان منعقد شد.(بیشتر بخوانید)

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی در این جلسه متذکر شد: تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه‌های آزاد اسلامی سیرجان و مشهد به‌منظور دستیابی به خودکفایی فنی، فناوری، علمی، تحقیقاتی و تربیت نیروی انسانی مورد نیاز صنعت با بهره‌گیری از تخصص‌های مختلف علمی، تحقیقاتی و کارگاهی در حوزه‌های ساخت و تولید است.

محسن مرادی یادآوری کرد: استفاده مطلوب از توانایی‌های واحدهای مشهد و سیرجان و شرکت در اجرای پروژه‌های اجرایی، ساخت، تحقیقاتی و کاربردی مورد نیاز صنعت به‌صورت مشترک، محور اصلی این تفاهم‌نامه است.

رئیس دانشگاه آزاد سیرجان هم درباره اهداف این تفاهم‌نامه اظهار کرد: هدف از انعقاد اینگونه تفاهم‌نامه‌ها این است که واحدهای توانمند دارای امکانات زیرساختی شبیه به هم را با همدیگر متصل کرده و کنسرسیوم تشکیل شود.

تأمین نیاز صنعت در تولید قطعات پیشرفته و انتقال تکنولوژی

علی یعقوبی‌پور افزود: اکنون کنسرسیوم نانو و مواد غذایی فعال بوده و مجوز کنسرسیوم ساخت و تولید نیز از طرف معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی صادر و مسئولیت دبیرخانه کنسرسیوم به دانشگاه آزاد اسلامی واحد واحد سیرجان سپرده شده است.

وی با اشاره به مزیت‌های تشکیل کنسرسیوم در واحدهای دانشگاهی بیان کرد: واحدهایی که کارگاه‌های مجهز و نیروی انسانی توانمند دارند در کنار هم قرار خواهند گرفت تا از حالت فعالیت جزیره‌ای خارج شوند.

رئیس دانشگاه آزاد سیرجان ادامه داد: اگر بخواهیم از صنعت، سفارش ساخت و تولید بگیریم براساس توانایی‌های ۲۳ واحد دانشگاهی عضو کنسرسیوم با توانایی و قدرت بیشتری قرارداد منعقد می‌کنیم.

یعقوبی‌پور هدف اصلی کنسرسیوم را هم‌افزایی بین‌دانشگاهی دانست و تأکید کرد: با تشکیل کنسرسیوم اهداف بلندمدت و افق آینده دانشگاه ترسیم خواهد شد و تأمین نیاز صنعت در تولید قطعات پیشرفته و انتقال تکنولوژی مبتنی‌بر استفاده از ظرفیت‌های عظیم مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی ذیل این تفاهم‌نامه‌ها تدوین و طراحی می‌شود.

تأمین نیاز صنعت در تولید قطعات پیشرفته و انتقال تکنولوژی

انتهای پیام/۴۱۰۳/۴۰۶۲/
تأمین نیاز صنعت در تولید قطعات پیشرفته و انتقال تکنولوژی

منبع:آنـــا
💬 تأمین نیاز صنعت در تولید قطعات پیشرفته و انتقال تکنولوژی