بیش از ۷۸ درصد شهرستان‌های کرمان در وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی قرار دارد

گروه استان‌ها – هر چند در رنگ‌بندی جدید اعلام شده ۵ شهرستان کرمان در وضعیت زرد قرار دارند با این وجود هنوز بیش از ۷۸ درصد شهرستان‌های کرمان در وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی هستند. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان ، تنها چند روزی است که شاهد نزولی شدن آمار […]

گروه استان‌ها – هر چند در رنگ‌بندی جدید اعلام شده ۵ شهرستان کرمان در وضعیت زرد قرار دارند با این وجود هنوز بیش از ۷۸ درصد شهرستان‌های کرمان در وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی هستند.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان ، تنها چند روزی است که شاهد نزولی شدن آمار در استان کرمان هستیم و به گفته علی زینی‌وند استاندار کرمان این آمار شکننده بوده و کوچکترین سهل‌انگاری امکان بازگشت روند صعودی بیماری به استان وجود دارد.

در حال حاضر و براساس آخرین وضعیت رنگ‌بندی اعلام شده از ۲۳ شهرستان استان کرمان، ۹ شهرستان در وضعیت قرمز، ۹ شهرستان در وضعیت نارنجی و پنج شهرستان در وضعیت زرد کرونایی بوده به طوری که بیش از ۷۸ درصد شهرستان‌‌های استان هنوز در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند.

محمدصادق بصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به اینکه از هفته گذشته شاهد سیر نزولی بیماری در استان هستیم گفت: تغییر وضعیت رنگ بندی شهرستان‌های سیرجان و قلعه‌گنج از وضعیت نارنجی به قرمز نگران کننده است.

وی با بیان اینکه زمان بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها هنوز مشخص نیست افزود: جزئیات بازگشایی مدارس و میزان تراکم هر مدرسه در آینده اعلام می‌شود.

بصیری با اشاره به جزئیات برگزاری همایش عظیم پیاده‌روی اربعین امسال عنوان کرد: براساس شرایط اعلام شده در سال جاری داوطلبان حضور در این مراسم بزرگ معنوی باید هر دو دوز واکسن را تزریق کرده و خدام و موکب‌داران نیز واکسینه شده باشند.

استاندار کرمان نیز با اشاره به اینکه واکسیناسیون انجام شده، در کاهش میزان مرگ و میرهای کرونایی در استان موثر بوده است، تصریح کرد: در حال حاضر ظرفیت تزریق روزانه ۳۰ هزار دوز واکسن در استان را داریم و این امکان وجود دارد که ظرف سه روز این ظرفیت را به ۵۰ هزار دوز برسانیم.

وی از بازگشایی مدارس از ابتدای مهرماه خبر داد و افزود: با توجه به زیرساخت‌هایی که در فضای مجازی برای تحصیل دانش آموزان ایجاد شده مدارس به صورت مجازی بازگشایی می‌شوند.

زینی‌وند با اشاره به اینکه طبق نظر کارشناسان تا حدود سه سال آینده درگیر بیماری کرونا هستیم افزود: باید تجهیزات و امکانات استان را برای مقابله با این بیماری به اوج برسانیم.

وی با بیان اینکه کشور عراق برای حضور زائران در مراسم اربعین امسال هنوز اعلام نظر نکرده است گفت: نظر ستاد ملی کرونا بر این است که داوطلبان حضور در همایش عظیم پیاده‌روی اربعین هر دو دوز واکسن خود را تزریق کرده باشند.

بستری ۹۶۸ بیمار کرونایی در استان کرمان

مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا اظهار داشت: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان ۹۶۸ مورد است.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۵۳۶ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بستری هستند افزود: ۵۱ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۱۴۶ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۹۷ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و ۱۳۸ مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری ۱۳۰ بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید ۱۹، تاکنون به ۳۶ هزار و ۷۵۴ مورد رسیده است.

وی به فوت ۱۹ بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به ۴ هزار و ۳۴۳ نفر رسیده است.

شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان ۷۲۳ هزار و ۲۲۴ مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را ۳۶۳ هزار و ۴۳۸ مورد است.

کاهش ۲۰ درصدی بستری‌های کرونا در کرمان

حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان کرمان اظهار داشت: روند نزولی کرونا در پیک پنجم آن در استان کرمان آغاز شده و میزان بیماران سرپایی و بستری در بیمارستان‌های استان کرمان نسبت به هفته‌های گذشته بیش از ۲۰ درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به اینکه در هفته گذشته به دلیل تخصیص کم سهمیه واکسن کرونا به استان روند واکسیناسیون در استان با سرعت کمی انجام می‌شد گفت: امیدواریم با رسیدن محموله بزرگ واکسن کرونا به کشور سهمیه قابل توجهی به استان کرمان اختصاص داده شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها منوط به واکسیناسیون معلمین، اساتید و دانشجویان است افزود: واکسیناسیون اساتید تقریباً انجام شده، واکسیناسیون معلمین در مرحله ۸۰ درصدی قرار دارد و واکسیناسیون دانشجویان غیر پزشکی نیز از اواسط هفته جاری آغاز می‌شود.

وی با اشاره به افزوده شدن یک مرکز واکسیناسیون دیگر به مراکز واکسیناسیون کرمان گفت: واکسیناسیون خودرویی با حمایت و همکاری نیروی انتظامی در کرمان انجام می‌شود.

واکسیناسیون کرونا در کرمان سرعت می‌گیرد

حسین صافی‌زاده معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز با اشاره به اینکه خوشبختانه استان کرمان در حال حاضر در وضعیت بهتری نسبت به هفته‌های گذشته قرار دارد اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته هزار و ۴۶۳ نفر فرد مشکوک و قطعی در بیمارستان‌های استان کرمان بستری شدند.

وی با بیان اینکه این آمار نسبت زمان اوج پیک پنجم بهتر بوده اما نسبت به قبل از پیک هنوز آمار ما بالا است و امیدواریم که روند نزولی در استان ادامه پیدا کند و بستری‌های ما به زیر ۲۰۰ نفر در روز برسد گفت: همان طور که در مقطعی از زمان در چند ماه قبل به این نتیجه رسیدیم.

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه نیاز به همراهی همه مردم هستیم و اینکه همه به مسئولیت اجتماعی خود به بهترین نحو عمل کنند افزود: برای گذر از این شرایط بیش از هر چیز به رعایت دستورالعمل‌ها نیازمندیم.

استاندار کرمان: وضعیت نزولی کرونا در منطقه بسیار شکننده است
بازگشایی مدارس و راهپیمایی اربعین در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان کرمان بررسی شد
واکسیناسیون کرونا در استان کرمان سرعت می‌گیرد

وی با بیان اینکه در دو هفته گذشته تعداد واکسنی که در استان کرمان نیاز بود هم برای کسانی که باید تزریق دوز دوم خود را انجام می‌دادند و هم برای کسانی که برای دوز اول مراجعه می‌کردند متناسب با واکسن مورد نیاز ما نبود ادامه داد: در هفته‌های گذشته با کمبود واکسن مواجه بودیم اما روند واکسیناسیون در استان قطع نشد.

صافی‌زاده با اشاره به اینکه روز گذشته مقداری سهمیه واکسن دریافت کردیم و عملاً واکسیناسیون در استان ادامه دارد افزود: امیدواریم با ورود محموله‌های بزرگ واکسنی که به کشور وارد شده واکسیناسیون کرونا در روزهای آینده با حداکثر ظرفیت ادامه پیدا کند.

انتهای پیام/۵۱۱/ ز
بیش از ۷۸ درصد شهرستان‌های کرمان در وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی قرار دارد

منبع:تسنــیم
? بیش از ۷۸ درصد شهرستان‌های کرمان در وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی قرار دارد