بیش از ۴۰ درصد جمعیت کرمان واکسن کرونا را دریافت نکرده‌اند

کرمان – فت فتو – استاندار کرمان با اشاره به افزایش ظرفیت واکسن در این استان و مراجعه اندک کرمانی‌ها به مراکز تجمیعی تزریق واکسن کرونا در این استان گفت: بیش از ۴۰ درصد از جمعیت کرمان هنوز علیه ویروس کرونا واکسینه نشده اند. به گزارش فت فتو، علی زینی وند روز شنبه در نشست […]

کرمان – فت فتو – استاندار کرمان با اشاره به افزایش ظرفیت واکسن در این استان و مراجعه اندک کرمانی‌ها به مراکز تجمیعی تزریق واکسن کرونا در این استان گفت: بیش از ۴۰ درصد از جمعیت کرمان هنوز علیه ویروس کرونا واکسینه نشده اند.

به گزارش فت فتو، علی زینی وند روز شنبه در نشست ستاد کرونا استان کرمان با بیان اینکه واکسیناسیون کرونا اضطرار و واجب است افزود: در آینده سامانه هوشمندی طراحی می شود و افرادی که واکسن کرونا را دریافت نکرده اند با محدودیت های شهروندی و اجتماعی روبرو خواهند شد.

وی تصریح کرد: رسانه ها و همه افرادی که تربیون دارند باید با تبلیغات و اطلاع رسانی، مردم را تزریق واکسن کرونا ترغیب کنند تا افرادی که واکسن نمی زنند بدانند هم جانشان در خطر است و هم شامل محدودیت ها می شوند.

استاندار کرمان اظهار داشت: شواهد و پیش بینی ها نشان می دهد روند بیماری کووید ۱۹ در این استان کاهش یافته اما باید آمادگی داشته باشیم تا در صورتی که پیک ششم حادث شود، غافلگیر نشویم و شرایط طرح شهید سلیمانی را جدی بگیریم.

وی ادامه داد: گستردگی جغرافیایی و جمعیت زیاد کرمان موجب می شود پیک کرونا در کرمان طولانی شود و ستادهای شهرستانی برقرار و دانشگاه های علوم پزشکی از فرصت پیش آمده برای بروز کردن تجهیزات خود استفاده کنند.

زینی وند تاکید کرد: آیین راهپیمایی جاماندگان اربعین در کرمان برگزار نمی شود و تجمعات اربعینی هم مثل ماه محرم باید با رعایت دستورالعمل های بهداشتی همراه باشد.

وی گفت: امیدواریم سرعت واکسیناسیون در دانشگاه های استان کرمان بهتر شود تا امسال شاهد برقرار کلاس های درس و شور دانشجویی در جامعه باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان نیز گفت: از امروز طبق نقشه رنگ بندی کرونا، ۹ شهرستان این استان در حالت زرد و ۱۴ شهرستان در حالت نارنجی کرونا دارد و شهرستان های قرمز و آبی در رنگ بندی وجود ندارد.

محمدصادق بصیری افزود: ۲ شهرستان استان کرمان که هفته گذشته آبی بودند به شرایط زرد بازگشتند که هشداری است تا شرایط را عادی انگاری نکنیم و تمهیدات لازم را برای شروع احتمالی پیک ششم کرونا در بحث مراجعه، نظارت و مراقبت اندیشیده شود.

وی تاکید کرد: در بحث تزریق واکسن کرونا ظرفیت خوبی در استان کرمان داریم و برای افرادی که مراجعه نمی کنند باید اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی داشته باشیم.
بیش از ۴۰ درصد جمعیت کرمان واکسن کرونا را دریافت نکرده‌اند

منبع:ایرنـا
? بیش از ۴۰ درصد جمعیت کرمان واکسن کرونا را دریافت نکرده‌اند