بومی‌سازی قطعات پیشرفته صنعت در واحد سیرجان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان از بومی‌سازی و ساخت قطعات با فناوری بالای مورد نیاز صنعت کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های فت فتو از سیرجان، علی یعقوبی‌پور در بازدید روسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی کرمان، خراسان‌شمالی، جنوبی و رضوی از کارگاه مهندسی معکوس واحد سیرجان گفت: با سرمایه‌گذاری صورت گرفته و تلاش شبانه‌روزی استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان طراحی قطعات را از مرحله مهندسی معکوس آغاز کردیم و امروز توان آن را داریم تا براساس درخواست صنعت همگام با هر سطح از تکنولوژی قطعات مورد نیاز را طراحی و تولید کنیم.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه فلسفه وجودی دانشگاه‌ها آموزش است، باید با استفاده از توان تخصصی و علمی زمینه، ارتباط بین صنعت و دانشگاه را ایجاد تقویت کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان افزود: در سال ۱۳۹۶ با تکیه بر نگاه زیرساخت‌های آموزش، مجوز مرکز آموزش‌های تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان را اخذ کردیم و این حرکت، نقطه شروع ارتباط دانشگاه با صنعت و بخش‌های خصوصی در حوزه صنعت بود.

بومی‌سازی قطعات پیشرفته صنعت در واحد سیرجان

یعقوبی‌پور مطرح کرد: نتیجه این تلاش‌ها در حوزه آموزش و استفاده از توان علمی دانشگاه منجر به امضای نخستین قرارداد رسمی با صنعت در راستای آموزش‌های تخصصی شد و این رخداد سرآغاز اعتماد بین صنعت و دانشگاه و یک جهش نوآورانه بود.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش نیروهای متخصص و استفاده از توان علمی، امروزه این دانشگاه، رابط واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و صنعت فولاد شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان بیان کرد: در حال حاضر ظرفیت بسیار خوبی در حوزه صنعت با تکیه بر بومی‌سازی ایجاد کرده‌ایم که نقطه عطفی در ارتباط صنعت با دانشگاه است.

انتهای پیام/۴۰۷۸/
بومی‌سازی قطعات پیشرفته صنعت در واحد سیرجان

منبع:آنـــا
💬 بومی‌سازی قطعات پیشرفته صنعت در واحد سیرجان