بهره‌برداری از ۱۶ پروژه طی هفته گردشگری در کرمان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: طی هفته گردشگری، ۱۶ پروژه با اعتبار ۷۰ میلیارد تومان در حوزه گردشگری در استان کرمان به بهره‌برداری می‌رسد. به گزارش فت فتو از کرمان، به‌مناسبت هفته گردشگری، ۶ پروژه گردشگری با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و جمعی دیگر از […]


مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: طی هفته گردشگری، ۱۶ پروژه با اعتبار ۷۰ میلیارد تومان در حوزه گردشگری در استان کرمان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش فت فتو از کرمان، به‌مناسبت هفته گردشگری، ۶ پروژه گردشگری با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و جمعی دیگر از مسؤولان استانی در کرمان افتتاح شد.

فریدون فعالی مدیرکل  میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در حاشیه افتتاح این پروژه‌ها در جمع خبرنگاران ضمن تبریک هفته گردشگری اظهار داشت:  در این هفته ۱۶ پروژه که شامل ۶ دفتر خدمات مسافرتی،۴ هتل که سه هتل در شهر کرمان و یک هتل در شهداد، سه واحد بوم‌گردی، یک سفره‌خانه سنتی، یک واحد اقامتگاه سنتی و  یک مجتمع به بهره‌برداری می‌رسند که از این تعداد، ۶ پروژه امروز در شهر کرمان افتتاح شد.

وی عنوان کرد: برای به بهره‌برداری رسیدن این ۱۶ پروژه، ۷۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ،۱۷۴ نفر اشتغالزایی و ۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

فعالی تصریح کرد: با توجه به محدودیت‌های کرونا به‌ویژه در بخش صنعت گردشگری؛ اما فعالان گردشگری برای ایجاد  زیرساخت‌های گردشگری امکانات و تأسیسات خوبی را به‌وجود آورند و امیدواریم بعد از پساکرونا با امکانات خوبی که به وجود آمده میزبان گردشگران زیادی در سطح استان باشیم.

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه  من آینده گردشگری استان کرمان را روشن  می‌دانم، گفت: امروزه بعد از شهادت سردار سلیمانی، کرمان پایتخت مقاومت نام‌گذاری شده و ما محور فعالیت‌های گردشگری خود را به‌سوی گردشگری مقاومت خواهیم برد و در حال تنظیم سندی در این حوزه هستیم.

وی افزود: ما شرایط و ظرفیت‌های خوبی گردشگری در سطح استان کرمان داریم؛ مانند باغ شاهزاده، موزها و … که نیاز به تقویت و توانمندسازی دارد تا از این ظرفیت‌ها به‌نحو احسن استفاده کنیم.

فعالی بیان داشت: امیدواریم با برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری که صورت می‌گیرد و سندی که در حوزه گردشگری تنظیم می‌کنیم، محور فعالیت‌های خود را به سمت گردشگری مقاومت ببریم.

وی با اشاره به اینکه در اسناد بالا دستی در زمینه گردشگری، سیاست‌گذاران و‌مسؤولان استانی جایگاه ویژه‌ای برای آن در نظر گرفته‌اند، تصریح کرد: در سند آمایش استان کرمان جایگاه گردشگری تبیین و دیده شده است.

فعالی عنوان کرد: درآمد گردشگری سلامت ۷ تا ۱۰ هزار دلار است؛ در حالی  که آورده گردشگری زیارتی حدود ۱۰۰۰ دلار است.

وی گفت: ۱۳۷ دفتر خدمات گردشگری در استان کرمان داریم و قبل از شیوع کرونا تصمیم داشتیم که دفاتر گردشگری غیر فعال را لغو و مجوز را به دفاتر جدید واگذار کنیم که در این راستا ۱۵ دفتر خدماتی غیرفعال لغو شد  و ۱۵ دفتر خدماتی قوی دیگر جایگزین آنها شدند.

انتهای پیام/۸۰۰۱۸/ب

بهره‌برداری از ۱۶ پروژه طی هفته گردشگری در کرمان

منبع:فــارس
? بهره‌برداری از ۱۶ پروژه طی هفته گردشگری در کرمان