بستری 444 بیمار قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان/روند بستری‌ نزولی است

گروه استان‌ها – بستری قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان از حدود هزار و ۲۰۰ بیمار قطعی در اوج پیک پنجم به ۴۴۴ بیمار رسیده است. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان، روند نزولی کرونا در پیک پنجم خود در استان کرمان همچنان ادامه دارد و کاهش بیماران سرپایی، بستری‌ها و […]

گروه استان‌ها – بستری قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان از حدود هزار و ۲۰۰ بیمار قطعی در اوج پیک پنجم به ۴۴۴ بیمار رسیده است.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان، روند نزولی کرونا در پیک پنجم خود در استان کرمان همچنان ادامه دارد و کاهش بیماران سرپایی، بستری‌ها و فوتی‌های کرونا آن هم به طور چشمگیری در یک ماه گذشته مؤید این مطلب است که واکسیناسیون کرونا نتایج خوبی به دنبال داشته است.

بستری قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان نسبت به روزهای پیک بیماری در هفته‌های پایانی مردادماه و اوایل شهریور بیش از 60 درصد کاهش داشته و چیزی در حدود هزار و 200 بیمار قطعی به 444 بیمار رسیده است.

بستری 91 بیمار کرونایی جدید در بیمارستان‌های استان کرمان

مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان نیز با بیان اینکه سیر نزولی کرونا در این پیک تندتر از پیک‌های قبل است اظهار داشت: زمانی که حدود 70 درصد جمعیت کشور واکسیناسیون شود، دیگر درگیر اپیدمی‌های بزرگ نمی‌شویم.

سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا عنوان کرد: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 444 مورد است.

وی با بیان اینکه از این تعداد 281 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بستری هستند افزود: 16 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 61 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 21 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 65 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

تعداد بیماران کرونایی در استان کرمان 40 درصد کاهش داشته است
وضعیت شیوع کرونا در استان کرمان همچنان “شکننده” است/ عدم مراجعه بیش از 40درصد جمعیت استان برای دریافت واکسن
59 درصد جمعیت هدف استان کرمان واکسن کرونا را دریافت کردند/ همراهی مردم برای موفقیت طرح لازم است

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری 91 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید 19، تاکنون به 39 هزار و 322 مورد رسیده است.

وی به فوت 9 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 4 هزار و 687 نفر رسیده است.

شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان یک میلیون و 298 هزار و 655 مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را 587 هزار و 116 مورد است.

انتهای پیام/511/ز
بستری 444 بیمار قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان/روند بستری‌ نزولی است

منبع:تسنــیم
? بستری 444 بیمار قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان/روند بستری‌ نزولی است