بستری‌های کرونا در کرمان ۲ رقمی شد

گروه استان‌ها – بستری‌های جدید کرونا در استان کرمان پس از مدت‌ها‌ دو رقمی شد و با بستری ۷۰ بیمار جدید تعداد کل موارد بستری به ۳۷ هزار و ۸۸۱ مورد رسید. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان، با وجودی که از حدود دو هفته گذشته روند نزولی کرونا در استان […]

گروه استان‌ها – بستری‌های جدید کرونا در استان کرمان پس از مدت‌ها‌ دو رقمی شد و با بستری ۷۰ بیمار جدید تعداد کل موارد بستری به ۳۷ هزار و ۸۸۱ مورد رسید.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان، با وجودی که از حدود دو هفته گذشته روند نزولی کرونا در استان کرمان آغاز شده اما به دلیل به بلند بودن قله پیک کرونا در موج پنجم هنوز آمار بستری‌ها کرونا در استان بالا است با این وجود پس از مدت‌ها در شبانه روز گذشته موارد بستری جدید کرونا در استان دو رقمی شد.

در کنار روند نزولی کرونا کرونا در پیک پنجم خود در بزرگ‌ترین استان کشور، واکسیناسیون نیز با سرعت خوبی در حال انجام است و با کاهش سه ساله سن ثبت‌نام برای دریافت واکسن در استان کرمان مسئولان امیدوارند که چرخه انتقال ویروس در سطح جامعه هر چه سریع‌تر متوقف شود.

بستری‌های کرونا در کرمان به زیر ۷۰۰ نفر رسید

مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا اظهار داشت: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان ۶۸۶ مورد است.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۳۸۵ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بستری هستند افزود: ۲۷ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۹۸ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۶۱ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و ۱۱۵ مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری ۷۰ بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید ۱۹، تاکنون به ۳۷ هزار و ۸۸۱ مورد رسیده است.

وی به فوت ۱۱ بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به ۴ هزار و ۴۹۷ نفر رسیده است.

شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان ۸۷۸ هزار و ۷۵۷ مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را ۴۷۴ هزار و ۱۴۸ مورد است.

ورود واکسن به دانشگاه علوم پزشکی بم ۳ برابر شد

مازیار اویسی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بم نیز با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در شرق استان کرمان اظهار داشت: در حال حاضر سیر بیماری در شرق استان کرمان نزولی و با ثبات است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه میزان زیادی واکسن به کشور وارد و در کشور ما تولید شده است افزود: در دو هفته اخیر ورود واکسن به دانشگاه علوم پزشکی بم سه برابر شده و امیدواریم که این روند ادامه داشته باشد و بتوانیم تا پایان شهریور جمعیت قابل توجهی از شهروندان شرق استان کرمان را واکسینه کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بم با اشاره به اینکه هنوز محدودیت سنی برای واکسیناسیون کرونا در شرق استان کرمان برداشته نشده گفت: با توجه به شرایط جدید که هم جمعیت کارگری، هم طلاب و هم دانشجویان را شامل می‌شود تقریباً واکسیناسیون قشر گسترده‌ای در حال انجام است.

وی ادامه داد: واکسیناسیون ما در مناطق صعب العبور روستایی و عشایری طبق دستورالعمل‌های قبلی برای افراد بالای ۱۸ سال انجام شده و شهرستان‌های فهرج و ریگان در شرق استان جزو مناطق روستایی و عشایری هستند.

کاهش ۳ ساله سن واکسیناسیون در کرمان

به گزارش تسنیم و بنا به اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ثبت نام واکسن کرونا برای افراد بالای ۳۲ سال (متولدان ۱۳۶۸ و قبل از آن) در استان کرمان فراهم شده است و افراد برای ثبت نام دریافت واکسن کرونا باید به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند.

داشتن پرونده سلامت در پایگاه‌های بهداشت به منظور ثبت سابقه واکسیناسیون برای این افراد ضروری است و افراد در صورت نداشتن پرونده سلامت باید به نزدیک‌ترین پایگاه بهداشتی محل زندگی خود مراجعه و نسبت به تشکیل آن اقدام کنند.

تدوام روند نزولی کرونا در استان کرمان/ شمار بیماران بستری کرمان به زیر ۸۰۰ نفر رسید
گلایه استاندار کرمان از گرانی و بازار سیاه دارو در استان/ دستگاه‌های نظاتی ورود کنند

لازم به ذکر است هم اکنون واکسیناسیون در شهر کرمان در شش مرکز شهید حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه آزاد اسلامی، مرکز شهید لنگری‌زاده چهارراه نیکزاد، مرکز فرودگاه در بلوار حجاج، مرکز سام‌نژاد در خیابان شهید رجایی، مرکز فنی حرفه‌ای در بلوار شهید صدوقی و مرکز شماره شش واقع در خیابان حکیم از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه تا ۱۸ و ۳۰ انجام می‌شود.

انتهای پیام/۵۱۱/ ع
بستری‌های کرونا در کرمان ۲ رقمی شد

منبع:تسنــیم
? بستری‌های کرونا در کرمان ۲ رقمی شد