بستری‌های کرونا در استان کرمان از مرز ۳۷۰۰۰ نفر گذشت / دلتا ویروس جان ۲ کودک کرمانی را گرفت

گروه استان‌ها – با فوت ۳۱ کرمانی دیگر، جانباختگان کرونا در استان به مرز ۴ هزار و ۴۰۰ نفر رسید که دو کودک در میان آخرین جانبختگان کرونا هستند. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان، شیوع کرونا در استان کرمان به روند نزولی خود در شرایطی ادامه می‌دهد که به گفته […]

گروه استان‌ها – با فوت ۳۱ کرمانی دیگر، جانباختگان کرونا در استان به مرز ۴ هزار و ۴۰۰ نفر رسید که دو کودک در میان آخرین جانبختگان کرونا هستند.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان، شیوع کرونا در استان کرمان به روند نزولی خود در شرایطی ادامه می‌دهد که به گفته مسئولان بسیار شکننده است و از سوی دیگر خطر شیوع سوش لامبدا دور از انتظار نیست؛ در این روزها آمار موارد بستری قطعی کرونا در استان به صورت محسوسی کاهش داشته و از بیش از هزار و ۲۰۰ بیماری به رقم ۸۵۱ مورد رسیده است با این وجود براساس آخرین آمار رسمی منتشر شده تا ظهر امروز با بستری ۱۷۶ بیمار جدید قطعی کرونا مجموع موارد بستری در بیمارستان‌های استان از مرز ۳۷ هزار مورد گذشته است.

از سوی دیگر فوتی‌های کرونا نیز در شبانه روز گذشته افزایش چشمگیری داشت و دلتا ویروس ۳۱ خانواده کرمانی را داغدار کرد به طوری که در میان جانباختگان یک کودک سه ساله و یک کودک ۱۰ ماهه حضور داشتند.

در حال حاضر و براساس آخرین وضعیت رنگ‌بندی اعلام شده از ۲۳ شهرستان استان کرمان، ۹ شهرستان در وضعیت قرمز، ۹ شهرستان در وضعیت نارنجی و پنج شهرستان در وضعیت زرد کرونایی بوده به طوری که بیش از ۷۸ درصد شهرستان‌‌های استان هنوز در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند.

۸۵۱ بستری کرونا در استان کرمان

مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا اظهار داشت: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان ۸۵۱ مورد است.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۴۷۹ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بستری هستند افزود: ۴۳ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۱۳۳ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۷۷ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و ۱۱۹ مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری ۱۷۶ بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید ۱۹، تاکنون به ۳۷ هزار و ۶۴ مورد رسیده است.

وی به فوت ۳۱ بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به ۴ هزار و ۳۹۴ نفر رسیده است.

شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان ۷۴۲ هزار و ۱۶۱ مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را ۳۸۲ هزار و ۳۵۱ مورد است.

بستری‌های کرونا در استان کرمان به مرز ۹۰۰ بیمار رسید
استاندار کرمان: زائران اربعین در اولویت تزریق دوز دوم واکسن کرونا قرار دارند
استاندار کرمان: وضعیت نزولی کرونا در منطقه بسیار شکننده است

کمبود داروهای کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان وجود ندارد

حمید‌رضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز با بیان اینکه تمامی داروهای تخصصی کرونا هم اکنون در بیمارستان‌های استان توزیع می‌شود اظهار داشت: در این زمینه در بیمارستان‌ها کمبود نداریم.

وی با بیان اینکه تزریق واکسن ایمنی ۱۰۰ درصدی ایجاد نمی‌کند افزود: از مردم درخواست داریم تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از شیوع بیشتر بیماری جلوگیری کرده و به قطع زنجیره کرونا در سطح جامعه کمک کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه با رعایت پروتکل‌ها و همراهی و همکاری همه مردم کمترین فشار به کادر درمان وارد می‌شود گفت: مردم با انجام کارهای ساده‌ای چون زدن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی هم به کادر درمان کمک می‌کنند و هم از تحمیل هزینه‌های اضافه و سنگین به آنها جلوگیری می‌شود.

انتهای پیام/۵۱۱/ش
بستری‌های کرونا در استان کرمان از مرز ۳۷۰۰۰ نفر گذشت / دلتا ویروس جان ۲ کودک کرمانی را گرفت

منبع:تسنــیم
? بستری‌های کرونا در استان کرمان از مرز ۳۷۰۰۰ نفر گذشت / دلتا ویروس جان ۲ کودک کرمانی را گرفت