برگزاری ۱۱۳ برنامه فرهنگی و هنری

۱۱۳ برنامه شاخص درهفته مقاومت به مناسبت سالگرد شهادت حاج قاسم در استان کرمان برگزار می‌شود. به گزارش فت فتو، مسئول کمیته فرهنگی و هنری ستاد دومین سالگرد شهادت شهید سلیمانی در استان کرمان برگزاری فعالیت‌ها و محافل قرآنی، محافل ادبی، مسابقات فرهنگی و هنری /جشنواره تولیدات، نمایشگاه‌های و همایش‌های فرهنگی و هنری را مهمترین […]

۱۱۳ برنامه شاخص درهفته مقاومت به مناسبت سالگرد شهادت حاج قاسم در استان کرمان برگزار می‌شود.

به گزارش فت فتو، مسئول کمیته فرهنگی و هنری ستاد دومین سالگرد شهادت شهید سلیمانی در استان کرمان برگزاری فعالیت‌ها و محافل قرآنی، محافل ادبی، مسابقات فرهنگی و هنری /جشنواره تولیدات، نمایشگاه‌های و همایش‌های فرهنگی و هنری را مهمترین فعالیت‌های این کمیته عنوان کرد و گفت: این برنامه‌ها در هفت عنوان و محور کلی تدوین شده، و بصورت ۳ برنامه شاخص ملی، ۴۵ برنامه شاخص استانی و ۶۵ برنامه شاخص شهرستانی در ایام سالگرد شهادت سردار سلیمانی با مشارکت ۱۰ دستگاه اجرایی و همچنین استفاده از ظرفیت مردمی و موسسات غیر دولتی اجرا می‌شود.

آقای علیزاده از برگزاری نمایشگاه‌های موضوعی کتاب در کتابخانه‌های سراسر استان و همچنین مسابقات ادبی و محفل شعر هم خبر داد و گفت: با استفاده از ظرفیت صفحات مجازی این برنام‌ها از طریق فضای مجازی نیز منتشر می‌شود.

سرهنگ مهر علیزاده معاون فرهنگی و هنری سپاه ثارا… استان نیز از تولید۱۰ سرود برای اجرا در مراسم مختلف سالگرد، چهار موشن گرافیک؛ ۱۰ کلیپ، ۱۱ مجموعه قصه‌های یاور، ۱۰ پادکست با محوریت حاج قاسم توسط مرکز آفرینش‌های شهید محمدحسین یوسف الهی بسیج کرمان خبر داد.

عباسپور، رییس سازمان بسیج هنرمندان استان کرمان نیز به دومین همایش استانی شعر مقاومت در ۱۴ دی، رونمایی از مستند نگین ایل، سوگواره نوا‌های بومی و محلی از همه نوا‌های مرتبط با فرهنگ ایثار و شهادت به ویژه سردار دلها، پویش اندیشه و هنر، توجه به قالب‌های هنری معارف مکتب سلیمانی، تئاتر صحنه‌ای در زرند و سیرجان و تولید پادکست اشاره کرد.

سرهنگ مهدوی فرد، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان نیز از تدارک پنج عنوان کتاب ویژه سردار سلیمانی خبر داد و گفت: آلبوم عکس «سفر به دیروز» مجموعه عکس‌های حاج قاسم در سفر راهیان نور سال ۸۷ به اتفاق راویان در هزار نسخه توسط انتشارات شهید سلیمانی منتشر می‌شود.
دوست محمدی، رییس اتحادیه مؤسسات قرآنی هم اعلام کرد: یکی از برنامه‌های شاخص اتحادیه، محفل انس با قرآن به وسعت جبهه مقاومت، دوشنبه شب ۱۳ دی ماه به طور همزمان در گلزار شهدای کرمان و در لبنان، نجف و دمشق برگزار و به صورت زنده از شبکه استانی و قرآن پخش می‌شود.

فرمانده سپاه ثارا… استان کرمان هم از برگزاری اجلاسیه نهایی مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی ۱۶ دی در شهر کرمان خبر داد وگفت: امسال یک ریال هزینه برای برنامه‌های سالگرد از بنگاه‌های اقتصادی و نهاد‌ها نگرفتیم و مبنای ما فقط مردم بوده و تنها در پنج برنامه از سپاه پاسداران آن هم برای هماهنگی سخنران و موادری این چنینی کمک گرفتیم.

سردار معروفی با اشاره به حدود دو هزار اثر تولیدی در این خصوص گفت: به زعم تولید آثار متعدد، احساس میکنیم که همچنان در جریان سازی نیاز به کار بیشتری داریم و در گفتمان سازی امور فرهنگ هماهنگی لازم را نداریم ودر این زمینه، مسئولیت فقط بر دوش یک اداره نیست ضمن این که در کار‌های فرهنگی به جای موضع فعال باید دنبال موضع موفق باشیم.
برگزاری ۱۱۳ برنامه فرهنگی و هنری

منبع: صـداوسیـما مرکز کرمان
? برگزاری ۱۱۳ برنامه فرهنگی و هنری