برگزاری دوره‌های کارآموزی قضایی از ابتکارات استانی در قوه قضائیه است

گروه استان‌ها – رئیس حوزه معاونت منابع انسانی قوه قضاییه گفت: برگزاری دوره‌های کارآموزی قضایی را از ابتکارات استانی در قوه قضائیه است. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان، حجت‌الاسلام سعید سعدی ظهر امروز در آیین افتتاحیه پنجمین دوره کارآموزی قضایی استان کرمان با بیان اینکه تلاش زیادی برای جذب قاضی […]

گروه استان‌ها – رئیس حوزه معاونت منابع انسانی قوه قضاییه گفت: برگزاری دوره‌های کارآموزی قضایی را از ابتکارات استانی در قوه قضائیه است.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان، حجت‌الاسلام سعید سعدی ظهر امروز در آیین افتتاحیه پنجمین دوره کارآموزی قضایی استان کرمان با بیان اینکه تلاش زیادی برای جذب قاضی و کارمند در دستگاه قضایی انجام شده و همه نیاز دستگاه قضایی به توسعه نیروی انسانی را متوجه شده‌اند اظهار داشت: مهم است که بتوانیم به تعداد قضات خود اضافه کنیم و باید به‌ازای هر قاضی دو تا سه کارمند جذب شود تا پشتیبانی کلی قضایی به خوبی دنبال شود.

وی با اشاره به اینکه زمانی که پست‌های قضایی قوه قضاییه به سمت ۹۵ درصد می‌رود، سمت‌های اداری نیز باید متوازن با آنها حرکت کند گفت: این امر مسئله مهمی است که قوه قضاییه با جدیت آن را دنبال می‌کند.

رئیس حوزه معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه با بیان اینکه کارکنان اداری و قضایی تا جایی که امکان دارد باید با مردم مهربان و عطوف باشند، افزود: متهم هم وقتی وارد عدلیه می‌شود باید احساس کند با انسان‌های بزرگی مواجه است و قضات بر اساس خطاهای او با نگاه بد و پیش داوری با وی برخورد نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مهارت، تجربه و علم قاضی و توسلات قاضی به ائمه (ع) می‌تواند کارساز بوده و زمینه صدور احکام محکم و مستدل را فراهم کند بیان کرد: عدالت، علم، هوش و ذکاوت و آشنایی دقیق با قوانین از مهمترین مواردی است که قضات باید آن را در وجود خود پرورش دهند.

سعدی با بیان اینکه در حوزه آموزش کارهای خوبی در دست انجام است و اساتید بسیار خوبی در حال جذب هستند گفت: برگزاری دوره‌های کارآموزی قضایی از ابتکارات استانی در قوه قضاییه بوده و تنوع اقلیمی و جغرافیایی متعددی در استان‌ها وجود دارد و افراد بومی می‌توانند بر مبنای ابتکارات خود و با تشکیل هیئت‌های اندیشه‌ورز مشکلات را احصاء و برطرف کنند.

دادستان زرند: برخورد قانونی با مقصران تعطیلی پد هوایی بیمارستان امام علی (ع) زرند انجام می‌شود
رئیس کل دادگستری استان کرمان: “قانون” اختیارات لازم را به شوراهای اسلامی واگذار کرده است
رئیس کل دادگستری استان کرمان: امکان ایجاد شعبه ویژه رسیدگی به جرائم پزشکان وجود ندارد

وی از کرمان به عنوان استان کریمان یاد کرد و گفت: انسان‌های فداکاری در استان کرمان تربیت شده‌اند که نباید نقش آنها را در تاریخ اسلام و دوران انقلاب فراموش کرد و یکی از این سرداران بزرگ سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است.

رئیس حوزه معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه گفت: شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در مسیر حضرت زهرا (س) قرار گرفت و با شور و عشقی که به مسیر زهرای اطهر (س) داشت تا آخرین لحظه در این مسیر قرار گرفت و این مسیر را به خوبی شناخت زیرا مسیر حضرت زهرا (س) مسیر حمایت از ولایت بود.

اتهای پیام/۵۱۱/ح
برگزاری دوره‌های کارآموزی قضایی از ابتکارات استانی در قوه قضائیه است

منبع: تسنــیم
? برگزاری دوره‌های کارآموزی قضایی از ابتکارات استانی در قوه قضائیه است