برنامه ریزی عفاف و حجاب در استان کرمان

نماینده ولی فقیه در استان گفت :هممانگونه که بخشنامه حجاب در ادارات جدی گرفته می‌شود، عفاف نیز باید نظارت شود. به گزارش فت فتو ، نماینده، ولی فقیه در استان عصر امروز در جلسه ستاد عفاف و حجاب گفت: عفاف و حجاب هر دو باید در کنار هم دیده شوند و به نظر می‌رسد در […]

نماینده ولی فقیه در استان گفت :هممانگونه که بخشنامه حجاب در ادارات جدی گرفته می‌شود، عفاف نیز باید نظارت شود.

به گزارش فت فتو ، نماینده، ولی فقیه در استان عصر امروز در جلسه ستاد عفاف و حجاب گفت: عفاف و حجاب هر دو باید در کنار هم دیده شوند و به نظر می‌رسد در سال‌های اخیر بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها شرط لازم برای اجرای عفاف و حجاب بوده، اما کافی نیست.
حجت الاسلام و المسلمین علیدادی افزود در زمینه اجرای عفاف و حجاب خلأ قانونی نداشتیم، اما آنچه در جامعه دیده می‌شود با قانون عفاف و حجاب فاصله زیادی دارد.
وی تاکید کرد همانطور که بخشنامه حجاب در ادارات جدی گرفته می‌شود، عفاف نیز باید نظارت شود.
حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی  با بیان اینکه دشمن مکانیزم خاصی برای نشانه گرفتن حجاب و عفاف به کار گرفته از ارگان‌های مسئول خواست با نقشه مناسب نقشه دشمن را خنثی کنند.
نماینده، ولی فقیه خواستار اجرای طرح عفاف و حجاب بعد از ارگان‌های دولتی در شرکت‌های خصوصی و اصناف شد و از ارگان‌های مسئول خواست گزارش‌های خود را مرتب در ستاد استانی عفاف و حجاب ارائه کنند و یک کمیته رصد قوی گزارش‌ها را ارزیابی کند.
حجت الاسلام المسلمین علیدادی  سلیمانی همچنین با بیان اینکه نیروی انتظامی در مسیر اجرای دستورالعمل‌های عفاف و حجاب تنها گذاشته شده گفت: بسیاری از ارگان‌ها پیش از نیروی انتظامی موظف به اجرای دستورالعمل‌ها در این زمینه هستند.

استاندار نیز در ستاد استانی عفاف و حجاب  گفت ناجا در اجرای دستورالعمل‌ها آخرین ابزار است و باید سایر ارگان‌های مسئول نیز به کمک نیروی انتظامی بیایند.
آقای فداکار همچنین بر نقش زنان در تصمیم‌گیری‌ها و برخورد‌های میدانی با بدحجابی و بی‌حجابی تاکید کرد.
وی همچنین بر کنترل اردو‌های مختلط که توسط گردشگری و دانشگاه‌ها برگزار می‌شود / کنترل کنسرت‌ها در فضا‌های غیر استاندارد / جلوگیری از بزرگ کردن برخی افراد بدحجاب در رسانه‌ها و جلوگیری از برگزاری ورزش‌های مختلط و همچنین گسترش پارک‌های بانوان تاکید کرد
برنامه ریزی عفاف و حجاب در استان کرمان

منبع: صـداوسیـما مرکز کرمان
? برنامه ریزی عفاف و حجاب در استان کرمان