برنامه‌های سپاه استان کرمان در هفته دفاع مقدس اعلام شد

گروه استان‌ها – فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: برنامه‌های متعددی از جمله آیین تجلیل رزمندگان، برگزاری یادواره شهدا و افتتاح پروژه‌های عمرانی برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس در کرمان پیش‌بینی شده است. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان، سردار حسین معروفی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان […]

گروه استان‌ها – فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: برنامه‌های متعددی از جمله آیین تجلیل رزمندگان، برگزاری یادواره شهدا و افتتاح پروژه‌های عمرانی برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس در کرمان پیش‌بینی شده است.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان، سردار حسین معروفی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان به مناسبت هفته دفاع مقدس با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به‌ویژه سیدالشهدای جبهه مقاومت شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: امروز صحنه‌ای خاص در دوران پرافتخار ایران اسلامی است و وظیفه رسانه امید دادن به جامعه است.

دشمن به دنبال ناکارآمد جلوه دادن حکومت دینی است

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال پایین آوردن آستانه تحمل مردم و ناکارآمد جلوه دادن حکومت دینی است گفت: آنها می‌خواهند مسئولین ما زمین‌گیر شوند اما ما باید هر سنگی را از زمین بلند کنیم تا مردم اذیت نشوند و مکتب اسلام هم همین را می‌گوید.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه شهیدان عاشورایی به ما آموخته‌اند که به مردم خدمت کنیم و امروز باید شاگردی بکنیم افزود: شهید سلیمانی هر سنگی جلوی مسلمین جهان بود، بلند کرده و راه را هموار می‌ساخت.

وی با تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس بیان کرد: دوران هشت ساله دفاع مقدس، سراسر افتخار و عظمت بوده و یادآور رشادت‌های رزمندگان  و شهیدان است.

سردار معروفی با بیان اینکه خانواده شهدا نقش مهمی در خلق حماسه دفاع مقدس داشتند و نباید نقش مادران و همسران شهدا و جانبازان را فراموش کنیم گفت: انقلاب اسلامی با سختی‌های زیادی به دست آمده و امروز ما باید راه شهدا و جانبازان را ادامه بدهیم.

وی بیان کرد: وای بر کسانی که برای منافع شخصی، گروهی و سیاسی راه شهیدان را معامله کنند و حقیقتاً ما شرمنده جامعه ایثارگری هستیم، همان‌هایی که عزت و شرف را برای ما به ارمغان آوردند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه ما جنگ نکردیم بلکه جنگی را برای نابودی انقلاب بر ما تحمیل کردند و ما دفاع کردیم افزود: بعد از جنگ جهانی دوم تنها زمانی که اردوگاه شرق و غرب سر یک میز قرار گرفت، در جنگ تحمیلی علیه جمهوری اسلامی ایران بود.

آمریکا و اروپا انواع سلاح‌های سبک و سنگین و شیمیایی خود را در دوران دفاع مقدس آزمایش کرد

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها از هیچ کوششی در جنگ تحمیلی علیه ما دریغ نکرده و انواع سلاح‌های سبک و سنگین و شیمیایی خود را آزمایش کردند گفت: تعداد تانک‌های دشمن بیشتر از نیروهای ما در خطوط جبهه بود اما رزمندگان ما خداباور بودند.

سردار معروفی با اشاره به اینکه آنچه که جنگ را دفاع مقدس کرد، فرهنگ عاشورایی ملت ایران بود خاطرنشان کرد: ما توکل و توسل  داشتیم که همه چیز بود و صحنه نبرد با دشمن را بهشت می‌دیدیم.

وی با بیان اینکه در جنگ دروغ، تهمت و ناروا نبود و هر آنچه بود مردمداری و ایمان و خدا، اخلاص و نور اهل‌بیت(ع) بود افزود: جنگ تحمیلی نیمروز عاشورای کربلا را چندین بار تکرار کرد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه حاج قاسم بارها این وقایع جنگ را تعریف و کربلای جبهه‌های ایران را تفسیر کرده است گفت: امام خامنه‌ای می‌فرماید “سپاه در کربلای پنج و شلمچه، کربلا را مشق کرد.

فرهنگ عاشورایی ملت ایران جنگ تحمیلی را به دفاع مقدس تبدیل کرد

وی با بیان اینکه فرهنگ عاشورایی در جنگ ما حاکم بود و لشکرها با نام ثارالله، عاشورا و گردان‌های شهادت و قمر بنی هاشم با پیشانی‌بندهای یا فاطمه الزهرا(س) وارد عملیات می‌شدند و با نام حسین علیه‌السلام به شهادت می‌رسیدند افزود: در کجای دنیا اینگونه است که فرماندهان جنگ مانند حاج قاسم جلو بروند و به رزمندگان بگویند بیایید نه اینکه به نیروهایش بگوید شما بروید، من می‌آیم.

سردار معروفی با اشاره به اینکه ای کاش این درجه‌ها را به ما نداده بودند چرا که در جنگ همه با هم برادر بودند و اخلاص در وجودشان موج می‌زد و منیت نبود گفت: این چه اندیشه زیبایی بود که رزمندگان در شستن سرویس بهداشتی و شستن لباس‌ها و واکس زدن پوتین‌ها از یکدیگر سبقت می‌گرفتند.

وی با بیان اینکه غیر از عاشورا در کجا سراغ دارید که انسان‌ها برای جان دادن در راه خدا از یکدیگر سبقت بگیرند و مراقب باشند که دیگری در خطر قرار نگیرد ادامه داد: جنگ ما سراسر ایثار و شهادت و از خودگذشتگی بود و در وصیت‌نامه‌ها همه از عاشورا و حسین (ع) نوشتند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه رزمندگان ایمان عملی داشتند و اهل شعار دادن و عمل نکردن نبودند گفت: رموز ماندگاری شهیدان ایمان، بصیرت، صبر، استقامت و ولایت‌باوری بود.

وی با بیان اینکه شهدا ساده زیستی را سرلوحه کار خود قرار داده بودند و در جنگ فرمانده و سرباز خودش ظرف غذایش را می‌شست افزود: در عملیاتی باید به یک ارتفاع می‌رفتیم که امکان رفتن خودرو برای بردن آذوقه نبود حاج قاسم اولین کسی بود که یک کارتن کنسرو ماهی زیر بغل زد و به سمت کوه حرکت کرد.

بیش از ۳۰۰ برنامه گرامیداشت هفته دفاع مقدس در استان کرمان برگزار می‌شود
انقلاب اسلامی برای عبور از شرایط پیچیده و پرفتنه امروز نیازمند وفاق حول محور ولایت است

سردار معروفی با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین افتخار انسان باید بندگی خدا باشد که در دفاع مقدس تجلی پیدا کرده است گفت: شاه کلید تربیتی یک انسان بندگی خداوند است.

وی با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی شده در هفته دفاع مقدس در استان کرمان بیان کرد: رزمایش کمک مؤمنانه با اعضای قرارگاه اجتماعی امام حسن مجتبی (ع) به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود.

رونمایی از ۸ کتاب دفاع مقدس در کرمان

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه از حدود ۵۰۰ نفر از رزمندگان دوران دفاع مقدس در این هفته تجلیل می‌شود افزود: نذر خون یکی دیگر از برنامه‌های هفته دفاع مقدس است که توسط رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس و بسیجیان و پاسداران انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه از هشت کتاب دفاع مقدس در این هفته رونمایی می‌شود گفت: در این هفته سرکشی از خانواده‌های معظم شهیدان در سراسر استان انجام می‌شود.

سردار معروفی با اشاره به اینکه یادواره شهدای گمنام به‌صورت ویدئوکنفرانسی برگزار می‌شود ادامه داد: ۵۰۰ واحد مسکونی مختص مددجویان کمیته امداد ساخته شده در شهرستان بردسیر افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح برگزاری یادواره خانگی ۶ هزار و ۵۰۰ شهید را داده‌ایم و معتقد هستیم که برگزاری یادواره شهدا مصونیت می‌آورد افزود: برگزاری یادواره شهدا مراسم ختم نیست و باید فتوحات در آن بیان شده و تجلیل انجام شود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان عنوان کرد: ۱۴۷ پروژه عمرانی که توسط سپاه ثارالله استان در شرق استان کرمان ایجاد شده در هفته دفاع مقدس به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام/۵۱۱/ ت
برنامه‌های سپاه استان کرمان در هفته دفاع مقدس اعلام شد

منبع:تسنــیم
? برنامه‌های سپاه استان کرمان در هفته دفاع مقدس اعلام شد