بررسی مسایل حوزه کشاورزی در استان

گردهمایی روسای کمیسیون‌های کشاورزی اتاق‌های سراسر ایران در کرمان برگزار و مسایل حوزه کشاورزی بررسی شد.

به گزارش فت فتو؛طبیب زاده با اشاره به شاخص‌های برتر استان کرمان در کشاورزی کشور از جمله در تولید پسته، خرما، مرکبات و محصولات گلخانه‌ای بر توسعه روش‌های نوین کشاورزی با هدف افزایش بهره‌وری تاکید کرد

وی گفت: اتاق کرمان به دنبال توسعه کشاورزی مدرن است و در همین راستا به همت اتاق کرمان انجمن گلخانه داران جنوب و شرق کشور راه اندازی شده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به نقش نظارتی مجلس در خصوص عملکرد مسئولان گفت: ارز ترجیحی باعث ایجاد رانت و فساد شده است و بایستی ارز ۴۲۰۰ تومانی از اقتصاد کشور حذف شود.

محمدرضاپورابراهیمی،گفت:بایدامکان واردات کالابه وسیله صادرکنندگان، حذف قیمت‌گذاری دستوری محصولات کشاورزی و تامین مالی حوزه کشاورزی در دستور کار قرار گیرد و در این خصوص با وزرای اقتصاد و کشاورزی با حضور نمایندگانی از این جلسه رایزنی خواهد شد.

محمد مهدی زاهدی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مجلس از بخش خصوصی حمایت می‌کند و با توجه به تعامل خوب دولت جدید و مجلس پیش‌بینی می‌شود آینده خوبی پیش روی کشاورزی کشور باشد.

ذبیح الله اعظمی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس نیز با اشاره به بحران آب در ۵۰۰ دشت کشور، از آمار و اطلاعات اشتباه و غیر دقیق به عنوان مهم‌ترین معضل کشور یاد کرد و افزود: باید در حوزه کشاورزی مدرن برنامه ریزی کرد.

در این جلسه روسای کمیسیون‌های کشاورزی اتاق‌های سراسر ایران نیز بر فراهم کردن زیرساخت‌ها جهت توسعه صادرات محصولات کشاورزی از ۷ میلیارد دلار به ۱۴ میلیارد دلار، کارشناسی مسائل حوزه کشاورزی و جلوگیری از تمرکز گرایی تصمیمات، برطرف شدن مشکلات بانکی، رعایت الگو‌های کشت، برندسازی محصولات صادراتی با هدف افزایش ارزش افزوده، کنترل بحران آب، راه اندازی صندوق‌های تخصصی محصولات کشاورزی، نظارت دقیق نهاد‌های نظارتی بر عملکرد مدیران حوزه کشاورزی کشور، حمایت از کشاورزان آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و توجه به صنایع تبدیلی و جلوگیری از خام فروشی محصولات تأکید کردند.

 

 
بررسی مسایل حوزه کشاورزی در استان

منبع:صـداوسیـما مرکز کرمان
💬 بررسی مسایل حوزه کشاورزی در استان