برخورد جدی با تردد و توقف وسایل نقلیه در پیاده‌روها

سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان از برخورد جدی با تخلف تردد و توقف وسایل نقلیه در پیاده روهای استان خبر داد. به گزارش فت فتو؛ سرهنگ امیر معین الدینی گفت: تردد و توقف وسایل نقلیه در پیاده روها یکی از معضلات ترافیکی و موجب سلب آسایش و آرامش عابران پیاده است و برابرماده […]

سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان از برخورد جدی با تخلف تردد و توقف وسایل نقلیه در پیاده روهای استان خبر داد.

به گزارش فت فتو؛ سرهنگ امیر معین الدینی گفت: تردد و توقف وسایل نقلیه در پیاده روها یکی از معضلات ترافیکی و موجب سلب آسایش و آرامش عابران پیاده است و برابرماده 192آیین نامه راهنمایی و رانندگی تردد و پارک وسایل نقلیه در پیاده روها ممنوع و پلیس برابر وظیفه ذاتی ملزم به اعمال قانون این وسایل نقلیه است.

وی افزود: با توجه به اینکه پیاده رو جزء جدا شده از خیابان است و برای تردد عابران در نظر گرفته شده ؛لذا توقف و حرکت هر نوع وسیله نقلیه تخلف محسوب و جرایمی را در پی خواهد داشت.

 سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی ادامه داد: برخی رانندگان با تصور اینکه پل روبروی درب منازل آن ها حریم خصوصی آنهاست اقدام به پارک خودرو بر روی این پل ها می کنند به طوری که مقدار زیادی از پیاده رو تصرف می شود و در اکثر مواقع مانع عبور عابران پیاده است.

سرهنگ معین الدینی بیان کرد: عابران پیاده یکی از آسیب پذیر ترین کاربران ترافیک هستند که گاهی بی توجهی رانندگان به حقوق این دسته از کاربران ترافیک موجب بروز صدمات و حتی در بعضی از مواقع مرگ عابران می شود.

وی در پایان به رانندگان وسائط نقلیه توصیه کرد: تا حین رانندگی در محل های مسکونی توجه کافی به قوانین راهنمایی و رانندگی داشته و سرعت مطمئنه را رعایت کنند.

 
برخورد جدی با تردد و توقف وسایل نقلیه در پیاده‌روها

منبع:بــرنا
?
برخورد جدی با تردد و توقف وسایل نقلیه در پیاده‌روها