برای احیای بافت تاریخی مشوق‌های جدی داریم

شهردار کرمان گفت: کسانی که قصد ساخت‌وساز و احیای بنا‌های بافت تاریخی دارند، نباید با پیچیدگی‌های اداری معطل شوند. به گزارش فت فتو از کرمان، سعید شعرباف شهردار کرمان گفت: کسانی که کرمان را به‌عنوان مقصد گردشگری انتخاب می‌کنند، حتماً به قصد خرید و بازدید، میدان «توحید» (ارگ)، خیابان «شهید تجلی» و بقیۀ مناطق بافت تاریخی را […]

شهردار کرمان گفت: کسانی که قصد ساخت‌وساز و احیای بنا‌های بافت تاریخی دارند، نباید با پیچیدگی‌های اداری معطل شوند.

به گزارش فت فتو از کرمان، سعید شعرباف شهردار کرمان گفت: کسانی که کرمان را به‌عنوان مقصد گردشگری انتخاب می‌کنند، حتماً به قصد خرید و بازدید، میدان «توحید» (ارگ)، خیابان «شهید تجلی» و بقیۀ مناطق بافت تاریخی را نیز خواهند دید.

او افزود: با توجه به اینکه شهر کرمان مانند سایر کلان‌شهر‌ها نیست و عقب‌افتادگی‌هایی در آن دیده می‌شود، باید کار بیشتری در آن انجام داد.

شهردار کرمان، بر اقدام جهادی برای عمران و آبادانی شهر به‌خصوص در بافت تاریخی تأکید کرد و گفت: پرونده‌های شهری مربوط به شهرداری منطقه پنج پیچیدگی‌های خاص و جزییات زیادی دارد که باید در شهرداری منطقه به آن‌ها رسیدگی شود تا به شهرداری مرکز ارجاع داده نشوند.

شعرباف، به در نظر گرفتن تخفیف‌های خاص برای ساخت‌وساز در بافت تاریخی اشاره کرد و افزود: مشوق‌های جدی برای احیای بافت تاریخی داریم و از پیشنهاد‌ها در این زمینه استقبال می‌کنیم.

او با تاکید بر اینکه کسانی که قصد ساخت‌وساز و احیای بنا‌های بافت تاریخی را دارند، نباید با پیچیدگی‌های اداری معطل شوند، اظهار کرد: کارکنان منطقه پنج شهری برای کسب رضایت مردم و سرمایه‌گذاران باید تلاش بیشتری انجام دهند.

شهردار کرمان، با اشاره به اینکه در حال حاضر، ۲۳ خانه قابل احیا در بافت تاریخی وجود دارد، بر لزوم برقراری ارتباط بهینه و مؤثر با مردم تأکید کرد و افزود: ایجاد حس حمایت در مالکان و بازدید‌های محلی باید در دستور کار قرار گیرد.

شعرباف، از برگزاری دیدار مردمی در شهرداری منطقه پنج در آینده‌ای نزدیک خبر داد و بیان کرد: ایجاد ساختمان اداری مناسب و در خور شان مردم باید در اولویت قرار گیرد.

انتهای پیام/ح
برای احیای بافت تاریخی مشوق‌های جدی داریم

منبع: باشــگاه خبرنگاران
? برای احیای بافت تاریخی مشوق‌های جدی داریم