بازی های بومی و محلی بیانگر فرهنگ هر شهر و منطقه است

کرمانفت فتو – مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با بیان اینکه مردم هر شهر و کشور باید به تاریخ، آداب و سنن خود آگاه باشند، گفت: بازی های بومی و محلی بیانگر و معرف هر منطقه است و باید به آن توجه زیادی شود.

به گزارش فت فتو، میثم پاریزی روز جمعه در حاشیه همایـش ورزش های همگانی و سنتـی شهـرستان شهربابک که از برنامه صبح و نشاط شبکه سه سیما پخش شد افزود: برگزاری این برنامه با هدف ترویج بازی های بومی و محلی در سطح کشور انجام می شود.

وی ضمن گرامیداشت روز شهربابک در ۱۹ دی ماه تصریح کرد: در راستای برنامه های ویژه روز شهرستان این برنامه برگزار شد که هم ادای دینی به مقام شامخ شهدا شده باشد و هم ظرفیت بازی های بومی و محلی احیا شود.

پاریزی با بیان اینکه سعی شد ظرفیت های مختلف شهربابک از طریق برنامه صبح و نشاط در شبکه سه سیما به نمایش درآید ابراز امیدواری کرد: با این فرصت های رسانه ای بتوان ظرفیت های مختلف شهربابک را ارتقا داد.

وی اظهار داشت: بازی های بومی متعددی در شهربابک وجود دارد و ضروری است با ایجاد بستری مناسب این پتانسیل ها بیش از پیش به نسل جدید معرفی و منتقل شود.

فرماندار شهربابک نیز در این همایش گفت: این شهرستان در بخش صنعت و معدن، کشاورزی و دامپروری و گردشگری زبانزد عام و خاص است.

قاسم شمسی به برخی ظرفیت های شهربابک اشاره کرد و افزود: این شهرستان در مسیر جاده ترانزیتی تهران به بندرعباس واقع است و این موقعیت فرصت مناسبی برای سرمایه گذارانی محسوب می شود که قصد دارند در همه بخش ها از جمله حوزه های صنعتی، معدنی، گردشگری و… سرمایه گذاری کنند و ما نیز حامی آنها هستیم.

این همایش که در عمارت موسی خانی شهربابک برگزار شد با برگزاری انواع بازی های بومی و محلی، نشان دادن قسمتی از زندگی عشایری در شهربابک و صنایع دستی این این شهرستان همچون فیروزه تراشی، چرم دوزی و پته دوزی همراه بود.

شهربابک در ۲۴۰ کیلومتری غرب کرمان واقع است.
بازی های بومی و محلی بیانگر فرهنگ هر شهر و منطقه است

منبع: ایرنـا
💬 بازی های بومی و محلی بیانگر فرهنگ هر شهر و منطقه است