بازدید سرزده استاندار کرمان از پارک ملی خَبْر

استاندار کرمان در سفر غیر رسمی خود به بافت از مجموعه پارک ملی و حیات وحش خبر بازدید و با تعدادی از محیط بانان دیدار و گفت و گو کرد. به گزارش خبرنگار . فت فتو از کرمان، زینی وند استاندار کرمان در سفری غیر رسمی عازم شهرستان بافت شد و به اتفاق مدیرکل حفاظت محیط زیست استان […]

استاندار کرمان در سفر غیر رسمی خود به بافت از مجموعه پارک ملی و حیات وحش خبر بازدید و با تعدادی از محیط بانان دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خبرنگار . فت فتو از کرمان، زینی وند استاندار کرمان در سفری غیر رسمی عازم شهرستان بافت شد و به اتفاق مدیرکل حفاظت محیط زیست استان از مجموعه پارک ملی، حیات وحش خبر و پایشگاه‌های (ایستگاه حفاظت و محیط بانی) این مجموعه بزرگ بازدید و سپس با تعدادی از محیط بانان دیدار و گفت و گو کرد.

استاندار کرمان در این سفر همچنین مشکلات و امکانات محیط بانان را مورد بررسی قرار داد.

زینی وند در ادامه سفر به شهرستان بافت و مجموعه پارک ملی خبر، از قنات و زمین‌های زراعی و ساختمان در حال احداث محیط بانی روستای کَهت بازدید و ضمن دیدار با یکی از روستانشینان دستور داد که کمک‌های معیشتی به این خانواده صورت پذیرد.

بازدید از بخش‌های مختلف مجموعه گلخانه قرنطینه و انبار تجهیزات شرکت هواپیمایی ماهان در شهرستان بافت یکی دیگر از برنامه‌های سفر استاندارکرمان بود.

زینی وند در حاشیه این سفر خود، اقدامات عام المنفعه و خیرخواهانه شرکت هواپیمایی ماهان را برای نسل‌های آینده بسیار ارزشمند خواند و گفت: این اقدامات باعث ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی و تولید ثروت می‌شود.

در این سفر مرجان شاکری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان نیز گزارشی از اقدامات انجام شده شرکت هواپیمایی ماهان در زمینه حفاظت و فنس کشی، خطرات، مشکلات محیط بانان و ویژگی‌ها و امکانات پارک ملی خَبر به استاندار کرمان ارائه داد.

پارک ملّی خَبْر یک منطقه حفاظت شده در بخش خبر از شهرستان بافت واقع در استان کرمان است که مساحت آن حدود ۱۲۰ هزار هکتار بوده و در داخل این پارک پنج قطعه پناهگاه حیات وحش با نام روچون وجود دارد.

پارک ملی خبر در دامنه کوه خبر با ارتفاع ۳ هزار و ۸۵۱ متر قرار گرفته ‌است.

این پارک به دلیل دارا بودن تنوع زیستی ناشی از وجود ارتفاعات، دشت‌های متعدد و حوزه‌های آبخیز متنوع، کم نظیر است.

انتهای پیام/ب
بازدید سرزده استاندار کرمان از پارک ملی خَبْر

منبع:باشــگاه خبرنگاران
? بازدید سرزده استاندار کرمان از پارک ملی خَبْر