بازار سیاه داروی قارچ سیاه در کرمان/ دست سودجویان کوتاه شود

کرمان- استاندار کرمان با ابراز نگرانی در مورد گرانی داروی قارچ سیاه گفت: باید دستگاه‌های نظارتی بازار را رصد کرده و با متخلفان سختگیرانه برخورد کنند. به گزارش فت فتو، علی زینی‌وند ظهر شنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونای استان کرمان گفت: با آنکه در وضعیت نزولی هستیم اما هم اکنون حدود یک هزار و […]

کرمان- استاندار کرمان با ابراز نگرانی در مورد گرانی داروی قارچ سیاه گفت: باید دستگاه‌های نظارتی بازار را رصد کرده و با متخلفان سختگیرانه برخورد کنند.

به گزارش فت فتو، علی زینی‌وند ظهر شنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونای استان کرمان گفت: با آنکه در وضعیت نزولی هستیم اما هم اکنون حدود یک هزار و ۲۶۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که این تعداد از پیک سایر استان‌ها هم بالاتر است.

زینی وند اظهار کرد: ظرفیت تخت‌های بستری بیماران کرونایی و تنفسی در استان حدود ۲ هزار و ۳۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ است که باید این ظرفیت را حفظ کنیم و چه بسا آن را افزایش دهیم تا برای مواقع بحران آمادگی لازم را داشته باشیم.

استاندار کرمان با ابراز نگرانی از تشخیص قارچ سیاه در بین بیماران کرونایی گفت: وجود بازار سیاه داروهای این بیماری باعث شده که نه تنها قشر با درآمد پایین بلکه قشر با درآمد بالا هم توان خریداری و تهیه آن را ندارند.

زینی وند تاکید کرد: برای ساماندهی این موضوع باید دستگاه‌های نظارتی وارد عمل شوند بازار را رصد کنند و با متخلفان سختگیرانه برخورد کنند.

وی افزود افزود: همچنین دانشگاه علوم پزشکی با تهیه و توزیع این دارو در داروخانه‌ها و حمایت سازمان‌های بیمه‌ای از بیماران، دسترسی بیماران به دارو را آسان‌تر کنند تا دست افراد سودجو از این قضیه کوتاه شود.

مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین برگزار نمی‌شود

استاندار کرمان در رابطه با پیاده روی جاماندگان اربعین گفت: قبل از شیوع کرونا تعداد زیادی از استان کرمان در پیاده روی اربعین شرکت می‌کردند و همچنین پیاده روی نمادین برای جاماندگان اربعین هر ساله برگزار می شده است اما اکنون در این شرایط نمی‌توانیم ریسک کنیم.

زینی وند افزود: به علت اینکه اکنون شرایط هر شهرستان متفاوت است و امسال مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین برگزار نمی‌شود فرمانداران باید برای مدیریت این موضوع جلسه گذاشته و تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت محدود مجوز عراق برای مراسم اربعین گفت: افراد بدون هماهنگی عازم سفر به کربلا نشوند چون آنها را بر می‌گردانند و مراسم‌های داخل استان مانند مراسم‌های دهه اول محرم و با همان شیوه نامه برگزار می‌شود.

استاندار کرمان در مورد بازگشایی اصناف گفت: در رابطه با اجازه بازگشایی اصناف در هر شهرستان هم به صورت جداگانه توسط فرمانداری‌ها تصمیم گیری خواهد شد تا مشکلی پیش نیاید.

زینی وند همچنین روند واکسیناسیون در استان کرمان بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: توزیع استانی واکسن بر اساس آمادگی شهرستانی انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: احتمال می‌دهیم با حجم واکسن وارد شده و تولید شده تا پایان شهریور محدودیت سنی برای واکسیناسیون برداشته شد که در آن زمان برای مراکز واکسیناسیون به کمک هلال احمر و سپاه احتیاج داریم تا تزریقات را به روزی ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار افزایش دهیم.

کد خبر ۵۳۰۲۰۹۵
بازار سیاه داروی قارچ سیاه در کرمان/ دست سودجویان کوتاه شود

منبع:مــهر
? بازار سیاه داروی قارچ سیاه در کرمان/ دست سودجویان کوتاه شود