باد شدید و گرد و خاک در راه کرمان

سازمان هواشناسی درباره پدیده وزش باد نسبتا شدید و گرد و خاک در استان کرمان هشدار داد. به گزارش خبر گزاری صداوسیما مرکز کرمان بنا به اعلام سازمان هواشناسی، از اوایل  فردا چهارشنبه تا اواخر شنبه ۲۰ شهریور وزش باد نسبتا شدید و گرد و خاک در استان به‌ویژه شرق و مناطق شمال‌غرب و غرب […]

سازمان هواشناسی درباره پدیده وزش باد نسبتا شدید و گرد و خاک در استان کرمان هشدار داد.

به گزارش خبر گزاری صداوسیما مرکز کرمان بنا به اعلام سازمان هواشناسی، از اوایل  فردا چهارشنبه تا اواخر شنبه ۲۰ شهریور وزش باد نسبتا شدید و گرد و خاک در استان به‌ویژه شرق و مناطق شمال‌غرب و غرب استان کرمان پیش‌بینی می‌شود.

این پدیده کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا و افزایش غلظت ریزگردها را در پی خواهد داشت و بیشترین شدت وزش باد در مناطقی ازجمله ریگان، بم، فهرج، زهکلوت، شهداد و رودبار جنوب خواهد بود.

وزش باد نسبتا شدید (بطور متناوب) و آثار مخرب احتمالی آن به سازه ها و تاسیسات شهری ، خیزش گرد و خاک و وقوع طوفان شن و خاک در شرق ، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا و افزایش غلظت ریزگردها از پیامدهای این وضع جوی است.

اداره کل مدیریت بحران استان کرمان  بر آمادگی دستگاه های اجرایی، فرمانداری ها و شهرداری ها برای انجام تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی  ،استحکام بنا ، تابلوها و بنرهای تبلیغاتی و سازه های در حال ساخت کنترل پوشش گلخانه ها و نهالستانهاتاکید شده است.

 
باد شدید و گرد و خاک در راه کرمان

منبع:صـداوسیـما مرکز کرمان
? باد شدید و گرد و خاک در راه کرمان