این واکسن کرونا از سازمان جهانی بهداشت درخواست مجوز می‌کند

شرکت آمریکایی نوواکس و همکارش انستیتو سرم هند برای واکسن کرونای‌شان از سازمان جهانی بهداشت تقاضایی مجوز اضطراری کردند به گزارش فت فتو و به نقل از رویترز وارد شدن واکسن کرونای نواواکس به فهرست مصرف اضطراری سازمان جهانی بهداشت بی‌خطر بودن و اثربخشی این واکسن را  به سازمان‌های ناظر دارویی ملی کشورها نشان می‌دهد. همچنین وارد […]

شرکت آمریکایی نوواکس و همکارش انستیتو سرم هند برای واکسن کرونای‌شان از سازمان جهانی بهداشت تقاضایی مجوز اضطراری کردند

به گزارش فت فتو و به نقل از رویترز وارد شدن واکسن کرونای نواواکس به فهرست مصرف اضطراری سازمان جهانی بهداشت بی‌خطر بودن و اثربخشی این واکسن را  به سازمان‌های ناظر دارویی ملی کشورها نشان می‌دهد.

همچنین وارد شدن به این فهرست پیش‌شرطی برای صادرات این واکسن به کشورهای دیگر از طریق برنامه کوواکس سازمان جهانی بهداشت است.

نواواکس گفته است در عرضه اولیه واکسنش بر کشورهای با درآمد پایین و متوسط متمرکز است، چرا آمریکا و سایر کشورهای ثروتمند غربی بخش عمده‌ای از جمعیت‌هایشان را با واکسن‌های دیگر ایمن کرده‌اند.

نوواکس و انستیتو سرم هند که بزرگترین تولیدکننده واکسن جهان است، متعهد شده‌ اند که بیش از ۱.۱ میلیارد دوز واکسن را برای برنامه کوواکس فراهم آورند که هدف آن دسترسی برابر کشورهای با درآمد پایین و متوسط به واکسن‌های کرونا است.

 واکسن نواواکس یک واکسن پروتئین‌پایه است و در یک کارآزمایی بالینی بزرگ مرحله آخر در آمریکا اثربخشی بیش از ۹۰ درصدی در برابر مجموعه‌ای از سویه‌های نگران‌کننده کروناویروس نشان داده است.
این واکسن کرونا از سازمان جهانی بهداشت درخواست مجوز می‌کند

منبع:بــرنا
?
این واکسن کرونا از سازمان جهانی بهداشت درخواست مجوز می‌کند