انتقال آب و برق به آرامستان جدید کرمان آغاز شد

کرمان – فت فتو – سرپرست شهرداری کرمان با بیان اینکه عملیات اجرایی پروژه خطوط انتقال آب و برق به آرامستان جدید بهشت کریمان این شهر آغاز شد گفت: امکانات و شرایط لازم برای دفن اموات در این آرامستان فراهم می‌شود. به گزارش روز جمعه فت فتو به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری […]

کرمان – فت فتو – سرپرست شهرداری کرمان با بیان اینکه عملیات اجرایی پروژه خطوط انتقال آب و برق به آرامستان جدید بهشت کریمان این شهر آغاز شد گفت: امکانات و شرایط لازم برای دفن اموات در این آرامستان فراهم می‌شود.

به گزارش روز جمعه فت فتو به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرمان، محسن پوراسماعیلی افزود: براساس ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، آرامستان یک محل اختصاصی و مربوط به شهرداری است؛ لذا قاعدتاً شهرداری باید برای انتقال خطوط برق و آب هزینه کند.

وی ادامه داد: در این خصوص از پیمانکارانی استفاده کردیم که مورد تأیید دستگاه‌های خدمت‌رسان آب و برق باشند تا بعداً در زمینه استفاده از شبکه مشکلی پیدا نکنیم.

سرپرست شهرداری کرمان اظهار داشت: از آنجاکه در آرامستان قدیمی شهر کرمان، دیگر جایی برای دفن موات نبود، آرامستانی که از سال‌های گذشته تعیین‌تکلیف و مشخص شده بود، با تمام تأخیرها و اختلافات مالکیتی که وجود داشت، در دوره پیشین شورای اسلامی شهر کرمان افتتاح شد، اما افتتاح آرامستان یک موضوع بود و بهره‌برداری و استفاده مردم از آرامستان، موضوعی دیگر است.

پور اسماعیلی با اشاره به شروع دفن اموات در آرامستان بهشت کریمان گفت: باوجود افتتاح آرامستان، اقدامات لازم ازجمله اجرای خطوط انتقال آب و برق انجام نشده بود؛ بنابراین، اجرای حدود ۱۳ کیلومتر خط انتقال برق و انتقال آب برای آبیاری فضای سبز آرامستان بهشت کریمان، ضروری بود.

وی افزود: بنابراین، یکی از اولویت‌هایی که از روز اول کار به‌عنوان سرپرست شهرداری کرمان دنبال کردم، آماده‌سازی آرامستان بهشت کریمان بود که با حضور فرماندار کرمان، از آرامستان بازدید کردیم و جلساتی در این خصوص داشتیم؛ ضمن اینکه به دستگاه‌های مربوط هم گزارشی ارسال کردیم که شرایط آرامستان جدید، مناسب نیست.

پوراسماعیلی با تأکید بر اینکه باید تمام توان و امکانات شهرداری را در یک مقطع زمانی کوتاه‌مدت به‌کار می‌گرفتیم تا شرایط لازم را در آرامستان جدید فراهم کنند، گفت: باید امکانات و شرایط لازم در آرامستان بهشت کریمان فراهم شود تا شهروندانی که برای دفن اموات خود در آرامستان حاضر می‌شوند، به جز ناراحتی و نگرانی به‌دلیل از دست دادن عزیز خود، دغدغه دیگری نداشته باشند.

وی با بیان اینکه در زمان افتتاح آرامستان بهشت کریمان، برای روشنایی آرامستان، تعدادی ژنراتور و برای تأمین آب هم، منبع آب نصب شده است، گفت: وقتی قرار است این آرامستان تا ۵۰ سال آینده شهر کرمان را پوشش دهد، ابتدا باید آب و برق آرامستان تأمین می‌شد.

سرپرست شهرداری کرمان تصریح کرد: حداقل تا کیلومتر ۱۰ جاده آرامستان، هیچ‌گونه مشکل و معارضی برای اجرای خطوط انتقال آب و برق نداشتیم؛ ضمن اینکه مشکلات ملکی و معارض، در روزهای آخر و در محدوده زمین آرامستان به‌وجود آمد؛ لذا باید خیلی زودتر خطوط انتقال آب و برق را با هزینه بسیار کمتر اجرا می‌کردیم.
انتقال آب و برق به آرامستان جدید کرمان آغاز شد

منبع:ایرنـا
? انتقال آب و برق به آرامستان جدید کرمان آغاز شد