انتقاد نماینده شرق کرمان در مجلس از پلی که پس از ۱۸ سال هنوز مشکل دارد

کرمان-فت فتو- نماینده مردم شهرستان های بم، نرماشیر،فهرج و ریگان در مجلس گفت: (ساخت) پل منطقه «دهبکری» نزدیک به ۱۸ سال مشکل دارد و اخیرا هم مشکل حضور پیمانکار برای آن پیش آمده زیرا تاکنون چهار بار وارد مناقصه شده اما پیمانکارها انصراف می دهند که مجدد پیمانکار دیگری برای این پل درنظر گرفته شده […]

کرمان-فت فتو- نماینده مردم شهرستان های بم، نرماشیر،فهرج و ریگان در مجلس گفت: (ساخت) پل منطقه «دهبکری» نزدیک به ۱۸ سال مشکل دارد و اخیرا هم مشکل حضور پیمانکار برای آن پیش آمده زیرا تاکنون چهار بار وارد مناقصه شده اما پیمانکارها انصراف می دهند که مجدد پیمانکار دیگری برای این پل درنظر گرفته شده است.

به گزارش فت فتو حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی عصر سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان بم در بخش دهبکری با انتقاد از برخی رویکردها که با اشتغال و سرمایه گذاری همراه نبوده اظهارداشت: بحث مهم، سرمایه گذاری در مناطق است اینکه ما شکل مناطق را درست کنیم اما از اشتغال و سرمایه گذاری خالی باشد فایده ندارد. 

وی تصریح کرد: درست است که اگر زیرساخت ها فراهم شود اشتغال ایجاد می شود اما باید مشکلات با برنامه ریزی حل شود .

غضنفرآبادی افزود: درخواست عمران و آبادانی حق مردم است اما باید تلاش کنیم به اندازه ظرفیت کشورمان کارها پیش برود و امیدواریم در آینده وضعیت اعتباری کشور بهتر شود.

نماینده مردم شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام کمک ۵۰۰ میلیون تومانی برای تامین روشنایی پنج کیلومتر از نقطه حادثه خیز جاده دهبکری گفت مابقی اعتبار را باید از منابع دیگر تامین کرد.

به گزارش فت فتو دهبکری از مناطق خوش آب و هوا و گردشگرپذیر در شهرستان بم است.

غضنفرآبادی در ادامه بیان کرد: طرح های بزرگ و قابل اجرایی در منطقه باید اجرا شود و بحث سرمایه گذاری و کار کارشناسی طرح ها باید صورت گیرد.

او توضیح داد:با توجه به زیرساخت های بخش دهبکری باید امکانات مناسبی در منطقه ایجاد شود و از نعمت ها و فرصت ها استفاده کرد.

در حال رفع مشکل شهرشدن دهبکری هستیم

در ادامه هادی شهسوارپور فرماندار بم نیز درباره موضوع ارتقای دهبکری به شهر توضیح داد: برای این کار یک مشکل محتوایی وجود دارد زیرا در سال های قبل روستاهای اطراف را تجمیع کردند و کد آنها حذف شده تا مکانی به نام دهبکری شکل گیرد؛ همین امر باعث بوجود آمدن مشکلات قانونی شده است.

فرماندار بم با بیان اینکه جلساتی برای رفع این مشکل برگزار شده ادامه داد: کدهای روستاهای مرتبط مشخص و ارسال شده است و اگر با چنین مشکلی روبه رو نشده بودیم قبلا شهر شدن دهبکری شکل گرفته بود زیرا بخش دهبکری از لحاظ جمعیتی شرایط شهر شدن را دارد.

شهسوارپور افزود: بخش دهبکری منطقه ای گردشگری است و زیرساخت‌های مناسبی دارد که باید رونق خانه های بوم گردی در آن افزایش پیدا کند و تسهیلاتی هم برای این کار در نظر گرفته شده است.

فرماندار بم گفت:قرارداد انتقال گاز ۲ساله است و مردادماه سال گذشته قرارداد آن بسته شده که تاکنون عملیات گازکشی دهستان ابارق تمام شده و امیدواریم تا پایان موعد قرارداد آن که یکسال مانده پروژه گازرسانی در این منطقه تمام شود.

 به گزارش فت فتو در پایان جلسه شورای اداری شهرستان بم از معصومه راسخ کتابدار فعال و مسئول کتابخانه شهید بهشتی دهبکری که با ارائه طرح های پیشنهادی و با استفاده از ظرفیت های بخش دهبکری در سه سال متوالی در طرح ملی روستاهای دوستدار کتاب کشور برگزیده شده است با اهدای لوح تقدیر تشکر به عمل آمد.

شهرستان بم در ۱۹۵ کیلومتری شرق مرکز استان کرمان قراردارد.
انتقاد نماینده شرق کرمان در مجلس از پلی که پس از ۱۸ سال هنوز مشکل دارد

منبع:ایرنـا
? انتقاد نماینده شرق کرمان در مجلس از پلی که پس از ۱۸ سال هنوز مشکل دارد