امام جمعه کرمان: حوزه‌های علمیه پرچمدار مبارزه با استکبار، استبداد و استعمار هستند

گروه استان‌ها – امام جمعه کرمان گفت: حوزه‌های علمیه پرچمدار مبارزه با استکبار، استبداد و استعمار هستند و شهید سلیمانی نمونه‌ای از تربیت‌شدگان این تفکر است. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان ، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه شهر کرمان که در مصلی بزرگ امام علی (ع) […]

گروه استان‌ها – امام جمعه کرمان گفت: حوزه‌های علمیه پرچمدار مبارزه با استکبار، استبداد و استعمار هستند و شهید سلیمانی نمونه‌ای از تربیت‌شدگان این تفکر است.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان ، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه شهر کرمان که در مصلی بزرگ امام علی (ع) برگزار شد با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: حضرت علی (ع) فرمودند “ای بندگان خدا مراقب چیزهایی باشید که رستگاران با مراقبت از آن به رستگاری رسیدند.”

وی با بیان اینکه یکی از مباحث مهم و سرنوشت‌ساز برای انسان اصول شقاوت و سعادت آدمی است گفت: شناخت و معرفت نسبت به این اصول باعث می‌شود که راه درست را انتخاب کنیم و در آیات قرآن به این اصول پرداخته شده است.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه دو اصل مهمی که باعث شقاوت آدمی می‌شود، طغیان و دنیاپرستی است ادامه داد: در برابر آن دو اصل مهم، مترقی و بزرگ و ارزشمند ترس از خدا و جلوگیری از هوا و هوس قرار دارد.

وی با بیان اینکه یکی از اصول شقاوت که انسان را بدبخت می‌کند، طغیان است و باید دید چرا انسان طغیان می‌کند افزود: دلیل طغیان آدمی، هوا و هوس است که ریشه آن در فکر و اندیشه انسان دارد و بستر را برای اصل دوم که دنیا پرستی است فراهم می‌کند.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه طغیان، فساد در عقیده برای انسان بوجود می‌آورد گفت: امیرالمومنین (ع) فرمودند “طغیانگری و هواپرستی باعث می‌شود اعمالی که انجام می‌دهد دلیل محکمه پسندی نداشته باشد.”

وی با بیان اینکه از حضرت علی (ع) پرسیدند “ستمگرترین سلطان کیست؟” و آن حضرت فرمودند “هوا و هوس” ادامه داد: از هوا و هوس پرهیز کنید که بزرگترین دشمن در درون خود ماست.

امام جمعه کرمان: هنر انقلاب اسلامی مبارزه همزمان با استعمار و استکبار جهانی است
امام جمعه کرمان: تفکر بسیجی ناجی عراق و سوریه در مبارزه با داعش شد
امام جمعه کرمان: مسئولان در خدمت به مردم نگاه جناحی را کنار بگذارند

امام جمعه کرمان در خطبه دوم نماز جمعه امروز شهر کرمان با تبریک ولادت امام حسن عسکری (ع) و تسلیت شهادت حضرت معصومه (س) اظهار داشت: در هفته آینده بزرگداشت علامه طباطبایی و علامه جعفری دو ستاره ارزشمند در آسمان جهان اسلام را داریم.

وی با بیان اینکه رسالت روحانیت و حوزه‌ها در چند بخش محوری قابل بحث است گفت: تبیین، ترویج و گسترش احکام دینی از مهمترین رسالت‌های حوزه‌های علمیه است که در طول 12 قرن دوران غیبت، حفظ و حراست از این حوزه را به بهترین نحو به انجام رساندند.

علیدادی‌سلیمانی بیان کرد: علما و فقهای در این دوران همه تلاش خود را به این معطوف کردند تا اصول و احکام اسلامی از نسلی به نسل دیگر منتقل شود تا شاهد گسترش فرهنگ دینی در بین توده‌های مختلف مردم باشیم.

وی با بیان اینکه رسالت دوم حوزه‌های علمیه پاسخگویی به شبهات است ادامه داد: علما در مقاطع مختلف تاریخی به هزاران سوال بر مبنای احکام و کتاب و سنت پاسخگو بودند و توانستند به روز پاسخ سوالات و شبهات مردم را به بهترین وجه بدهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان افزود: در طول تاریخ فرمانروایان و حکمرانانی بودند که خوشایندشان نبود که احکام اسلام به درستی به دست مردم برسد اما حوزه‌ها اجازه ندادند که آنها به اهداف خود برسند و در این راه شکنجه‌ها و سختی‌ها زیادی را تحمل کردند.

وی با بیان اینکه علما و روحانیت و حوزه‌های علمیه در طول 12 قرنی که این رسالت مهم را به عهده داشته در کنار توده مردم بودند گفت: در این مدت بدخواهان تلاش کردند تا این پایگاه را که در میان مردم بوده بگیرند و امروز هم این تبلیغات سوء را می‌بینید.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه حوزه‌های علمیه افتخار دارد همواره در جمع مردم بوده و در طول تاریخ با هر فسادی و از هر نوعی مقابله کردند بیان کرد: شاهد این مدعا زندگی علمای بزرگ و فقهای برجسته در طول تاریخ است.

وی با بیان اینکه روحانیت، حوزه‌ها و فقها همواره پرچمدار سیاست مبتنی بر دیانت بودند گفت: علما و فقها بزرگ سه مبارزه و مسئولیت بزرگ مبارزه با استکبار، استبداد و استعمار را به عهده داشته و از هیچ کدام آنها غفلت و کوتاهی نکردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه افتخار حوزه‌های علمیه و روحانیت این است که پرچمدار مبارزه با استکبار، استبداد و استعمار در طول تاریخ بودند بیان کرد: شهید مدرس یک تنه در مجلس مقابل چه ایستاد؟

وی با بیان اینکه در جغرافیا قهرمان پرور آذربایجان نیز شیخ محمد خیابانی مقابل جور و ظلم ایستادگی کرد ادامه داد: میرزا کوچک خان جنگلی دانش آموخته کدام مکتب بود؟

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه هر جا در این کشور صدایی علیه استکبار، استبداد و استعمار بلند شد حوزه‌ها پرچمدار آن بودند گفت: انقلاب شکوهمند اسلامی نتیجه مبارزات امامین انقلاب بوده و میدانی برای ظهور و بروز انسان‌های بزرگ شده است.

وی با بیان اینکه شهدای ما محصول کدام طرز تفکر هستند افزود: امروز شاهد هستیم که حرکت امامین انقلاب به داخل کشور خلاصه نشده و مرزهای جغرافیایی را نیز درنوردیده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به وجود مجاهدی نستوه و خستگی ناپذیر از این آب و خاک که در برابر استکبار جهانی ایستاده و جبهه مقاومت را فرماندهی کرد گفت: این‌ها تنها بخشی از تلاش‌های حوزه‌های علمیه در طول تاریخ است.

انتهای پیام/511/ی
امام جمعه کرمان: حوزه‌های علمیه پرچمدار مبارزه با استکبار، استبداد و استعمار هستند

منبع:تسنــیم
? امام جمعه کرمان: حوزه‌های علمیه پرچمدار مبارزه با استکبار، استبداد و استعمار هستند