امام جمعه کرمان: استان کرمان نیازمند مدیرانی در تراز مکتب شهید سلیمانی است

گروه استان‌ها – امام جمعه کرمان گفت: کرمان زادگاه شهید سلیمانی بوده و نیازمند مدیرانی است که بتوانند در تراز مکتب این شهید بزرگوار، استان را مدیریت کنند. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان ، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه امروز شهر کرمان که در مصلی […]

گروه استان‌ها – امام جمعه کرمان گفت: کرمان زادگاه شهید سلیمانی بوده و نیازمند مدیرانی است که بتوانند در تراز مکتب این شهید بزرگوار، استان را مدیریت کنند.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان ، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه امروز شهر کرمان که در مصلی بزرگ امام علی (ع) برگزار شد با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: حضرت علی (ع) فرمودند شما بندگان خدا را به رعایت تقوای الهی دعوت می‌کنم، تقوای بهترین سفارش برای بندگان خداوند و بهترین پایان نامه برای  بندگان خدا است.

وی با بیان اینکه در قرآن کریم آمده است که خداوند کشتی‌های بزرگ را در تسخیر انسان قرار داد تا در دریاها سفر کرده و نهرهای جاری را در اختیار انسان گذاشت تا آبادانی را وارد شهرها کنند افزود: همه این‌ نعمت‌های الهی در تسخیر انسان قرار داده شد و سؤالی که پیش می‌آید این است که انسان چه موجودی است که خداوند همه این‌ها را در تسخیر او قرار داده است؟

امام جمعه کرمان در ارتباط با تسخیری که خداوند در اختیار انسان قرار داده است دو نگاه وجود دارد گفت: اولین نگاه این است که موجودات این عالم و به طوری کلی هر آنچه که روی زمین است همه در اختیار منافع و مصالح انسان است تا انسان در مسیر مصلحت خود از آن استفاده کند و خداوند بستری را برای استفاده قرار داده است.

وی با بیان اینکه نعمت‌های الهی به مادیات محدود نمی‌شوند ادامه داد: فقط تنفس و زندگی در این دنیا مأموریت ما نیست و هدف از این همه امکانات که خدا در اختیار انسان قرار داده، چیزهای دیگری نیز هست.

علیدادی‌سلیمانی در خطبه دوم نماز جمعه امروز کرمان با تبریک دو رخداد بزرگ اظهار داشت: حضور نیروی دریایی ایران در حیاط خلوت آمریکا و مساعدت جمهوری اسلامی ایران در شکستن تحریم آمریکا علیه مردم لبنان اهمیت زیادی دارد.

وی با بیان اینکه در آستانه بازگشایی مدارس قرار داریم و با تبریک این اتفاق مهم به مربیان، معلمان و دانش آموزان گفت: از خداوند می‌خواهم هرچه زودتر بستر تدریس و آموزش حضوری دانش آموزان در مدارس با شکست کرونا رقم بخورد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به در پیش بودن هفته دفاع مقدس بیان کرد: تبیین مکتب دفاع مقدس به ویژه برای نسل جوان و غیور و انقلابی وظیفه ما است.

وی حفاظت از مکتب دفاع مقدس به محوریت بسیج قهرمان را یکی از وظایف مسئولان برشمرد و افزود: دشمن به دنبال این است که مردم ما به ویژه نسل جوان را از دفاع مقدس دور کند.

علیدادی‌سلیمانی بیان کرد: اگر روزی عرفای بزرگ و مجاهد ما در میدان‌های دفاع مقدس به دور از دوربین‌های جهانی، جام شهادت را سر می‌کشیدند امروز ثمره این مجاهدت‌ها بر همگان آشکار شده است.

وی با بیان اینکه دولت مردمی با انگیزه فسادستیزی کار خود را به طور جدی آغاز کرده و در قبال این دولت هر کدام از ما وظایفی داریم گفت: اگر دولت مردمی ما از نخبگان، فرهیختگان و چهره‌‌های جهادی دعوت به همکاری کرد، قبول کرده و همراه دولت باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه نیاز است تا احزاب سیاسی با نگاه ملی و با معرفی افراد لایق، در عرصه جنگ سخت اقتصادی به کمک و همراهی دولت بیایند افزود: احزاب سیاسی، افراد با انگیزه،‌ پاک و هم جنس دولت انقلابی را معرفی کرده و حلقه معرفی را در بین مدیران شایسته باز گذاشته و به دولت ارائه دهند.

وی با بیان اینکه دولت انقلابی در مرحله دوم کار خود باید استاندارانی متناسب در استان‌ها بگذارد ادامه داد: استان کرمان پهناورترین استان از نظر جغرافیایی با آداب و رسوم مختلف است.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان: کرمان نیازمند استانداری در تراز ظرفیت‌های استان است
امام جمعه کرمان: تشکیل جبهه مقاومت منشأ خیرات و برکات زیادی برای جامعه اسلامی است

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه کرمان استانی است که زادگاه شهیدان والامقامی چون شهید حاج قاسم سلیمانی است بیان کرد: انتظار می‌رود که دولت انتخاب مدیران و مسئولان، شرایط کرمان را مد نظر قرار دهد.

وی با بیان اینکه استان کرمان نیازمند مدیرانی است که بتوانند با نگاه شهید سلیمانی این استان را مدیریت کنند افزود: امیدواریم که در مدیریت استان کرمان شاهد اجرای مکتب شهید سلیمانی در راستای مکتب اهل بیت و مکتب امامین انقلاب باشیم.

انتهای پیام/۵۱۱/ی
امام جمعه کرمان: استان کرمان نیازمند مدیرانی در تراز مکتب شهید سلیمانی است

منبع:تسنــیم
? امام جمعه کرمان: استان کرمان نیازمند مدیرانی در تراز مکتب شهید سلیمانی است