امام جمعه کرمان: آمریکا محور فتنه‌های اخیر در کشور است

امام جمعه کرمان با بیان اینکه باید مراقب فتنه‌های پیچیده در جامعه باشیم، گفت: آمریکا و استکبار محور فتنه اخیر در کشور بودند و از اتفاقات اخیر در کشور حمایت کردند. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه کرمان در مصلی […]

امام جمعه کرمان با بیان اینکه باید مراقب فتنه‌های پیچیده در جامعه باشیم، گفت: آمریکا و استکبار محور فتنه اخیر در کشور بودند و از اتفاقات اخیر در کشور حمایت کردند.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه کرمان در مصلی بزرگ امام علی علیه السلام با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، اظهار داشت: در دنیایی قرار داریم که جاذبه‌های فراوانی دارد و می‌تواند انسان را از مسیر تقوا خارج کند و امام علی علیه السلام در این ارتباط فرمودند “فریب کالاهای پر جاذبه دنیا را نخورید، دنیایی که از راه حرام جذب شود فانی است و از دست خواهد رفت.”

وی با اشاره به اصولی که انسان را در مسیر هدایت قرار می‌دهد و اصولی که انسان را از مسیر هدایت دور می‌کند، گفت: اعمالی مانند فحشا و منکر آدمی را در منجلاب فرو می‌برد و باید توجه داشت اگر فردی می‌خواهد موفق شود که مسیر رضایت حق را طی کند باید در سه میدان مواظب و مراقب خود باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه میدان اول، میدان ایمان، میدان دوم، میدان اخلاق مبتنی بر دین و میدان سوم که خروجی دو میدان قبل است میدان عمل است، گفت: ایمان درست، اختلاف مبتنی بر دیانت و عمل شایسته موجب پیشرفت آدمی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه خداوند در قرآن کریم فرمود افراد در جامعه ایمانی باید مراقب هم باشند و به هم توصیه کنند؛ توصیه به صبر در مقابل گناه، انحراف، مصیبت‌ها، مشکلات، گرفتاری‌ها و غیره، ادامه داد: توصیه به صبر در برابر انواع گناه و سختی‌ها، یک توصیه فردی نیست و باید تبدیل به یک جریان عمومی در جامعه شود.

علیدادی سلیمانی با بیان اینکه فعل بد برای انسان پشیمانی به دنبال دارد و اگر تکرار شود تبدیل به عادت می‌شود، گفت: در چنین شرایطی دیگر نه تنها چنین اعمالی پشیمانی به دنبال ندارد که گاهی حتی عده‌ای عمل بد خود را خوب هم می‌دانند.

وی با بیان اینکه مواظبت و مراقبت در مسیر خوب، باعث می‌شود که این اعمال برای ما ملکه شود، افزود: انسان در انتخاب مسیر خوب و بد مخیر است و هر کدام از این دو را می‌تواند انتخاب کند و البته نتیجه این انتخاب به خودش برمی‌گردد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان در خطبه دوم نماز جمعه امروز شهر کرمان با تبریک ولادت حضرت زینب(س)، اظهار داشت: حضرت زینب(س)، در حقیقت زینت پدر و عصاره رفتار و گفتار حضرت علی علیه‌السلام بود که این ویژگی‌ها را به ویژه در کربلا و رساندن پیام نهضت اباعبدالله علیه السلام به مردم زمان خود و مردم دوران‌های بعد مشاهده می‌کنیم.

وی با تبریک روز پرستار به پرستاران مجاهد به ویژه کسانی که در روزهای سخت کرونا به بیماران خدمت‌رسانی کردند، گفت: روز نیروی دریایی را در پیش داریم و امروز نیروی دریایی ما در اوج افتخار قرار داشته و در کارنامه خود ارزش‌های زیادی را دارد، این نیرو از دریاهای کشور به بهترین نحو حفاظت کرده و قدرت ایران را به رخ جهانیان کشیده است.

علیدادی سلیمانی با گرامیداشت روز مجلس و گرامیداشت یاد و خاطره شهید مدرس، بیان کرد: آیت‌الله مدرس نماینده‌ای با بصیرت، آگاه، مقاوم و با شهامت بود و نمایندگان ما باید مدرس‌وار نمایندگی کرده، برای خدا حرف بزنند و در همه حوزه‌ها انقلابی عمل کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به تاسیس و تشکیل بسیج مستضعفان، لشکر مخلص خدا، گفت: بسیج با هدف مشخص شکل گرفت و خاستگاه بسیج بر کسی پوشیده نیست، بسیج ریشه در صدر اسلام دارد.

وی با بیان اینکه بسیج به دنبال تحقق آرمان‌های انقلاب و عصاره توده‌های مردم است، افزود: یکی از ویژگی‌های بسیج مکتب محوری است؛ بسیج دین و دیانت را به خوبی می‌شناسد و به آن جامه عمل می‌پوشاند.

علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه قلب بسیج برای مکتب و دین می‌تپد و در این مسیر دچار خطا نمی‌شود، گفت: پیش‌قراول این جریان فکری ایران اسلامی است. بسیج حلقه وصل مردم و نیروهای مسلح و مطیع رهبری جامعه است.

وی با بیان اینکه بسیج به خطوط و جناح‌های سیاسی به همان اندازه توجه می‌کند که در خدمت ولایت جامعه است، ادامه داد: بسیج تبلور جمله حضرت علی علیه السلام است که فرمودند نسبت به امامت جامعه به گونه‌ای باشید که از امام سبقت نگیرید و عقب نیفتید، چرا که گمراه و هلاک می‌شوید.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه بسیج عملگرا است و به شعارهایی که می‌دهد ایمان دارد و عمل می‌کند، گفت: کسانی که حرف از مردم می‌زنند، اما مردم را تهدید کرده و امنیت مردم را به خطر می‌اندازند، دروغگویان عالم هستند و در حوادث اخیر دیدیم که بسیج جان خود را برای امنیت مردم فدا کرد.

وی با بیان اینکه بسیج بصیرت عمیق داشته و دشمن‌شناس است؛ جریانات را می‌شناسد و فتنه‌شناس قوی است، افزود: فتنه باید زود خاموش شود و بسیج مراقب است که فتنه‌ها در جامعه به جریان تبدیل نشوند.

علیدادی سلیمانی با تاکید بر اینکه باید مراقب فتنه‌های پیچیده در جامعه باشیم، ادامه داد: قطب و مدار فتنه‌ها به سرعت مشخص می‌شود، همان طور که در فتنه اخیر آمریکا و استکبار محور فتنه اخیر بودند و از اتفاقات اخیر در کشور حمایت کردند.

انتهای پیام/۵۱۱/
امام جمعه کرمان: آمریکا محور فتنه‌های اخیر در کشور است

منبع: تسنــیم
? امام جمعه کرمان: آمریکا محور فتنه‌های اخیر در کشور است