امام جمعه سیرجان: حذف یارانه چهار هزار و ۲۰۰ تومانی جراحی اقتصاد کشور بود

کرمان – فت فتو – امام جمعه سیرجان گفت: حذف یارانه چهار هزار و ۲۰۰ تومانی جراحی اقتصادی کشور است که توزیع عادلانه آن در راستای منافع کشور و مردم خواهد بود و نباید بگذاریم سودجویان از اجرای این طرح سوء استفاده کنند. به گزارش فت فتو، حجت الاسلام سید محمود حسینی در خطبه های نماز […]

کرمان – فت فتو – امام جمعه سیرجان گفت: حذف یارانه چهار هزار و ۲۰۰ تومانی جراحی اقتصادی کشور است که توزیع عادلانه آن در راستای منافع کشور و مردم خواهد بود و نباید بگذاریم سودجویان از اجرای این طرح سوء استفاده کنند.

به گزارش فت فتو، حجت الاسلام سید محمود حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته سیرجان به اجرای طرح  یارانه ها پرداخت و افزود: نباید بگذاریم سودجویان از اجرای این طرح سوء استفاده کنند.

وی اظهار داشت: دولت آیت الله رییسی در ابتدا با  ۴۵۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه و هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی از دولت قبل کارش را آغاز کرد و جولان کرونا هم با آمار تلفات روزانه تا ۶۰۰ نفر مشکلات را مضاعف کرده بود.

امام جمعه سیرجان ادامه داد: لذا دولت با تدبیر و آگاهی کامل مجموعه از این مشکلات عبور کرد و امروز هم جراحی اقتصاد بیمار کشور یک ضرورت بود که باید با همکاری مردم به خوبی اجرا شود.

وی عنوان کرد : مردم از این موضوع خوشحال هستند که از این پس یارانه به جیب خودشان می رود، مشکلات شان رفع می شود و می دانیم که همه دولت های قبل خواهان اجرای این طرح بودند اما به دلایل مختلف موفق به اجرا نشدند.

خطیب جمعه سیرجان گفت: مردم تحت تاثیر تبلیغات سوء دشمنان قرار نگیرند و تشکیل صف برای دریافت هیچ کالایی نداشته باشند چون قرار نیست کالایی به غیر از کالاهایی که در طرح یارانه جدید قرار گرفته اند افزایش قیمت آن هم براساس نرخ مصوب داشته باشند.

وی ادامه داد: چنانچه کالاهای دیگری به صورت خودسرانه افزایش نرخ داشت اطلاع رسانی و گزارش دهند که دادستان محترم و قوه قضائیه رسیدگی کنند و عاملان این گرانی مجازات خواهند شد.

امام جمعه سیرجان به نقش مهم رسانه ها پرداخت و گفت : اگر رسانه های معاند در اجرای هر طرحی که به نفع مردم و کشور باشد اصل نظام را هدف قرارمی دهند و با بد جلوه دادن طرح هدفمندی یارانه ها نیز امروز هم به دنبال ایجاد تشویش هستند نقش رسانه ها در کشور باید آگاه سازی مردم و اقناع آن ها برای اهمیت این طرح بی بدیل قرارگیرد و دولت را کمک کنند.

حجت الاسلام حسینی به رزمایش دفاعی و امنیتی الی بیت المقدس ۱۲ که هم اکنون در شهرستان سیرجان در حال برگزاری است پرداخت و گفت : در این رزمایش به دشمنان نظام اسلامی یاد آوری می کنیم که مردم و بسیجیان همیشه در صحنه هستند تا مقابل توطئه ها و دشمنی مستکبران آماده جانفشانی و ایستادگی بوده و خواهیم بود.

خطیب جمعه سیرجان به بیانات رهبری در دیدار کارگران و معلمان اشاره کرد و گفت : ایشان در دیدار با کارگران  بر امنیت شغلی و تولید با کیفیت تاکید داشتند و فرمودند  با ضربه خوردن تولید ملی، کار و اشتغال کارگر نیز ضربه می‌خورد و علت تأکیدهای مکرر بر تقویت تولید ملی همین مسئله است.

وی گفت : حضرت آیت الله خامنه ای نیز در دیدار با معلمان فرمودند علمی که بتواند استعداد جوان و نوجوان را شکوفا کند؛ استعداد او را شناسایی کند، آن را در جهت استعداد خودش رشد بدهد علم مفید و نافع است که موجب پیشرفت و تعالی کشورمی شود و دانش های بی فایده محفوظات ناکارآمد ضرورتی نخواهد داشت که ما هم امیدواریم مسئولان مربوطه توجه و تلاش کنند بتوانیم در مسیر پیشرفت جامعه اسلامی و کشور عزیزمان گام های بلندی برداشته شود.

حجت الاسلام حسینی عنوان کرد : روح مطالعه، احساس تحقیق و مطالعه در جوانا می تواند نهادینه شود و به ‌عنوان یک مهارت به او منتقل شود و همانطور که معظم له اعلام کردند فعّالیّت های جهادی سازنده می تواند با آسیب‌های اجتماعی مبارزه کنند وقتی که این انگیزه دردانش آموزان و جوانان وجود داشته باشد.
امام جمعه سیرجان: حذف یارانه چهار هزار و ۲۰۰ تومانی جراحی اقتصاد کشور بود

منبع: ایرنـا
? امام جمعه سیرجان: حذف یارانه چهار هزار و ۲۰۰ تومانی جراحی اقتصاد کشور بود