امام‌جمعه قلعه‌گنج: پیگیر مشکل معلمان خرید خدمت شهرستان هستیم

کرمان – فت فتو – امام جمعه قلعه گنج در جنوب استان کرمان تاکید کرد که از طریق نمایندگان مجلس و دیگر مجاری، پیگیری برای حل مشکل معلمان خرید خدمت این شهرستان که از کار معلق شده‌اند جریان دارد.

حجت الاسلام رضا احمدی نیک روز چهارشنبه در حاشیه نشست با این معلمان معترض، به خبرنگار فت فتو گفت: امروز میزبان تعدادی از نیروهای خرید خدمات آموزشی قلعه گنج بودیم که چند روزی است از کار معلق شده اند و برای دفاع از حق خود به دفتر امام جمعه مراجعه کرده اند.

وی تصریح کرد: از مسئولان آموزش و پرورش استان کرمان انتظار داریم با تمامی ظرفیت خود از حقوق این افراد دفاع کنند.

احمدی نیک ادامه داد: همچنین مشکلات این معلمان را به نماینده مردم پنج شهرستان جنوبی استان در مجلس بیان داشته ام و از ایشان می خواهیم از طریق رایزنی با وزارتخانه مشکلات این دسته از معلمان را پیگیری و حل کند.

امام جمعه شهرستان قلعه گنج تاکید کرد: امیدواریم مشکل این افراد از طریق مجمع نمایندگان استان کرمان با پیگیری از وزارتخانه حل شود.

مدیر آموزش و پرورش قلعه گنج نیز درباره مشکل این معلمان در گفت و گو با خبرنگار فت فتو با اشاره به پایان یافتن خرید خدمت این معلمان گفت:  با توجه به اینکه استان کرمان تراز مثبت در نیروی انسانی معلم دارد و با توجه به مصوبه مجلس، اعمال تبصره ۱۰ و ابلاغ بخشنامه وزارت آموزش و پرورش، اولویت برای اشتغال معلمان با نیروهای پیش دبستانی و سرباز معلم است لذا نیروهای خدمتی در حال حاضر امکان تدریس در مدارس را ندارند.

سعید احمدی افزود: ۳۵ نفر از نیروهای خرید خدمت آموزشی در شهرستان قلعه گنج  مشغول به فعالیت بودند که از هفته گذشته به ما اعلام کردند خاتمه همکاری با این دسته از معلمان را اعلام کنیم و نمی توانیم آنان را به کلاس درس بفرستیم.

وی تاکید کرد: این دسته از معلمان در قلعه گنج ۲ تا ۶ سال سابقه تدریس در مدارس شهرستان را دارند و ما همچنان پیگیر هستیم که مجدد از طریق اداره کل آموزش و پرورش استان مشکلات آنان رفع شود و در کلاس درس حضور یابند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قلعه گنج بیان کرد: این بخشنامه تنها مربوط به شهرستان قلعه گنج نیست و در تمامی شهرستان های استان اجرا می شود.

این معلمان امروز با حضور در دفتر امام جمعه قلعه گنج خواهان حل مشکلشان و بازگشت به کار شدند.

یکی از این نیروهای خرید خدمت آموزشی به خبرنگار فت فتو گفت: چندسال سابقه فعالیت با دریافت حقوق اندک از ۵۰۰ هزارتومان را در شهرستان محروم و نقاط دورافتاده داشته‌ایم اما به امید استخدام ادامه کار دادیم.

 خانم س.ا یکی دیگر از این معلمان که می‌گفت چندسال در مدارس دورافتاده با حقوق اندک فعالیت داشته مدعی شد که بیمه کامل او نیز پرداخت نشده است.

شهرستان محروم قلعه گنج در فاصله ۴۶۰ کیلومتری جنوب مرکز استان واقع شده است.
امام‌جمعه قلعه‌گنج: پیگیر مشکل معلمان خرید خدمت شهرستان هستیم

منبع:ایرنـا
💬 امام‌جمعه قلعه‌گنج: پیگیر مشکل معلمان خرید خدمت شهرستان هستیم