اقدام ملت ایران در حماسه نهم دی ماه، کار فتنه گران را آشکار کرد

امان الله علیمرادی گفت: عظمت کار ملت ایران در نهم دی این است که زشتی، ناروایی و خلاف بودن کار فتنه گران را آشکار کرد. به گزارش فت فتو؛ حجت الاسلام و المسلمین امان الله علیمرادی در گفتگو با راه آرمان؛ با بیان اینکه ملت ایران در ۹ دی بار دیگر همراهی خود را با […]

امان الله علیمرادی گفت: عظمت کار ملت ایران در نهم دی این است که زشتی، ناروایی و خلاف بودن کار فتنه گران را آشکار کرد.

به گزارش فت فتو؛ حجت الاسلام و المسلمین امان الله علیمرادی در گفتگو با راه آرمان؛ با بیان اینکه ملت ایران در ۹ دی بار دیگر همراهی خود را با رهبری انقلاب به دوست و دشمن نشان دادند، گفت: از مهمترین عوامل موفقیت این ملت در پیروزی انقلاب و حفظ آن و در دفاع همه جانبه خود در برابر دشمنان،  همراهی با رهبری انقلاب است.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه نهم دی ماه جلوه نمودار و برجسته‌ این حقیقت است، ادامه داد: سزاوار است عظمت این روز در تاریخ انقلاب برجسته بماند.

وی با طرح این سوال که روز نهم دی ماه چه خصوصیت برجسته ای دارد، عنوان کرد: حقیقت این است که این ملت، خود را حافظ اسلام، حافظ انقلاب اسلامی، قدردان نظام اسلامی می داند و در همه صحنه ها آماده و میدان‌دار حفاظت از انقلاب بوده است و روز ۹ دی از نقاط اوج و قله‌های فداکاری این ملت در حفاظت از انقلاب در صیانت از نظام و در قدرشناسی از اسلام و رهبری دینی و ولایت فقیه بوده است.

کار بزرگ ملت ایران در ۹ دی، یک کار مردمی و ملی بود

این مقام مسئول افزود: کار بزرگ ملت در ۹ دی، یک کار مردمی و ملی بود نه یک کار حزبی، جناحی و گرایشی؛ ملت ایران همه با هم و دست به دست هم یک حرکت ملی  مصداقی روشن از اعتصام به حبل الهی ” واعتصموا بحبل الله جمیعا” را آفریدند و با هم برای حفظ انقلاب به میدان آمدند نه یک گرایش سیاسی برای مقابله با گرایش سیاسی دیگر درست همانطور که مردم در صحنه پیروزی انقلاب حاضر شدند در صحنه حفاظت از انقلاب هم حاضر شدند.

حجت الاسلام و المسلمین علیمرادی بیان کرد: همانطور که این حماسه یک کار ملی و مردمی بود یک کار اسلامی، مذهبی، دینی و ایمانی هم بود؛ مردم وقتی دیدند، نه تنها انقلاب و نظام را نشانه گرفته شده بلکه اسلام و دین را هم نشانه گرفتند و در شعارها و حرکاتشان دین را مخاطب قرار دادند و نفی اسلام را شعار می دهند و شعار جمهوری بدون اسلام و شعار نفی ولایت فقیه شنیده می شود که نفی ولایت فقیه یعنی نفی اسلام، چون محور نظام اسلامی و جلودار حرکت جامعه به سمت اسلامی شدن رهبری دینی است؛ لذا این ملت برای حفظ دین و اسلام و برای اینکه نظام اسلامی و این جمهوری اسلامی و ایمانی بماند و احکام قرآن پیاده شود و سنت پیامبر  و روش اهل بیت در این کشور حاکم بشود؛ همانطور که مردم دیدند جمهوریت نظام، ملیت نظام و مردمی بودن نظام در خطر است دیدند که اسلامیت نظام هم در خطر است و به میدان آمدند.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مطلب فوق تصریح کرد: چرا مردمیت جمهوری نظام در خطر است؛ زیرا عده ای در مقابل رأی ملت ایستادند و گفتند باطل شود، وقتی پافشاری می شود که رأی مردم ابطال و نادیده گرفته بشود یعنی جمهوریت نظام و مردمی بودن نظام، نفی شود و وقتی شعار نفی اسلام داده می شود یعنی اسلامیت نظام و احکام قرآن نفی شود.

اقدام ملت ایران در حماسه نهم دی ماه، کار فتنه گران را آشکار کرد

وی با بیان اینکه یکی دیگر از ابعاد عظمت کار ملت ایران در نهم دی این است که زشتی، ناروایی و خلاف بودن کار فتنه گران را آشکار کرد، گفت: آن مسئله ای که فتنه گران روی آن پافشاری داشتند کار کوچکی نبود؛ رأی مردم ابطال شود یعنی فرمایش امام(ره) که می‌فرمایند که “میزان رأی مردم است” یعنی خواست ملت ندیده گرفته بشود و نفی اسلامیت یعنی کل نظام از بین برود لذا کار مردم در ۹ دی کار بزرگ و عظیمی است و عظمت آن هرساله باید سردست گرفته شود.

این مقام مسئول اظهار کرد: این ملت در صحنه پیروزی انقلاب از سال ۴۲ همراه با امام خود انقلاب کردند و در سال ۵۷ همراه امام خود به نصرت الهی به پیروزی رسیدند و در سال ۵۸ همراه امام خود نظام سازی کردند؛ ملت ایران در صحنه دفاع از کشور در برابر گروهک ها و مزدوران بیگانه هم همراه امام بوده است و ریشه منافقین را از داخل کشور کند و در دفاع مقدس بدنه ملت از انقلاب و کشور دفاع کرد و همراه امام و رهبر بود و در ۹ دی هم همین جور بود که ملت همراه رهبر آمدند.

حجت الاسلام و المسلمین علیمرادی ابراز کرد: برخی از خواص همراهی نکردند و سکوت کردند و وظیفه خود را یا نشناختند یا عمل نکردند، ملت به موقع و به جا، همراه رهبری وظیفه خود را شناخت و به آن عمل کردند؛ لذا این از خصوصیات برجسته کار ملت در ۹ دی بوده است.

اقدام ملت ایران در ۹ دی؛ ریشه در اسلامیت داشت

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: خصوصیت دیگر کار ملت در ۹ دی این است که این کار داخلی و خودجوش و مربوط به درون کشور بود و وارداتی و پیام بیگانه پشت آن نبود؛ بله کلید عمل فتنه گران را جای دیگر می‌چرخاندند و جای دیگر علامت می دادند و آن جریان وارداتی بود اما کار ملت در ۹ دی کار درونی، خودجوش، ریشه در اسلامیت و خیرخواهی و فهم درونی این ملت داشت.

وی ادامه داد: همانطور که انقلاب ما مستقل بود و ملت مستقل انقلاب کرد و نه تکیه به شرق و غرب داشت؛  کار مردم در ۹ دی هم مستقل بود و ملت مستقل، ملتی است که فکر و سخن و عمل او مستقل است و این ملت مستقل و جامعه مستقل با توجه به اینکه سختی و گرفتاری می بیند اما خوار نمی شود.

این مقام مسئول گفت: شهید بهشتی فرمود” بهشت را به بها می دهند” و اینکه این ملت مستقل انقلاب کرده و در دفاع از خود به هیچ جا تکیه نکرده است، این ملت الان هم با همین استقلال خود همه مشکلاتی که سر راه دارد را برمی دارد و یکی از مشکلات مسئله اقتصاد و معیشت است که رهبری مکرر فرمودند” حل مشکلات اقتصاد در داخل است و نگاه به بیگانه نشود که تکیه کردن به بیگانه ذلت می آورد”.

حماسه نهم دی؛ استکبار ستیز و غرب ستیز بود

حجت الاسلام و المسلمین علیمرادی بیان کرد: از دیگر خصوصیات این حرکت بزرگ این است که کم نعمتی نیست که یک ملتی خوب بفهمد و درست بفهمد که صلاحش چیست؟ و کلاه سرش نرود و به موقع نقشه ها را بخواند و بفهمد و به میدان آید و تمام وجود خود را در کف دست بگذارد.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: از دیگر ویژگی های این حرکت عظیم این است که این حماسه  مانند انقلاب، ظلم ستیز، استکبارستیز و غرب ستیز است لذا مردم وقتی دیدند که فتنه گران از انگلیس فریبکار و دغل باز، از آمریکای شیطان بزرگ و از صیهونیست های پلید پیام دریافت می کنند به خوبی فهمیدند که موقعیت خطیر است و باید به میدان آیند؛ لذا هم با خصوصیت مردمی بودن، اسلامی بودن، استقلال و خودجوش بودن و هم با خصوصیت ضد استکباری به میدان آمدند.

وی ابراز کرد: این ملت مانند پیامبر و امام خود ضد مستکبران است؛ لذا یکی از حقایق و ویژگی ها و امتیازهای این حرکت ضداستکباری بودن آن است و نکته دیگر اینکه این ملت انقلاب و نظام خود را هدیه الهی می داند.

ملت ایران وفادار به پیمان خود هستند

این مقام مسئول خطاب به ملت ایران بیان کرد: آنچه خدا به برکت انقلاب به ما داده است همان چیزی است که همه انبیا و همه اولیا دنبال آن بودند و آن حکومت اسلامی و نظام اسلامی است و این ملت به این هدیه الهی وفادار است؛ قرآن به ما یاد داده و راه ما را روشن کرده و فرموده ” قد افلح المومنون” که این مؤمنان رستگار ویژگی هایی دارند و آن این است که این ملت امانت دار و وفادار به پیمان خود است و با خدا عهد بسته و با خون امام حسین علیه السلام و حضرت ولی عصر(عج) پیمان بسته است که اسلام و نظام اسلامی را حفاظت کند.

حجت الاسلام و المسلمین علیمرادی خاطر نشان کرد: این ملت می فهمد چه نعمتی خدا به او کرامت کرده و قدر آن را می داند لذا برای صیانت از آن و برای شرافت آن همه موجودی خود را که اصل و اساس آن جان خود باشد را حاضر است فدا کند و قدردان این نعمت الهی باشد.

انتهای پیام/
اقدام ملت ایران در حماسه نهم دی ماه، کار فتنه گران را آشکار کرد

منبع: دانــا
? اقدام ملت ایران در حماسه نهم دی ماه، کار فتنه گران را آشکار کرد