افزایش قیمت های اخیر آثار چاپ پول بدون پشتوانه دولت قبل است/ افزایش اعتماد عمومی با بررسی های میدانی دولت از مشکلات

قدیری ابیانه گفت: دولت گذشته پول بی پشتوانه زیاد چاپ کرد که آثار آن ظرف 6 ماه بعد هویدا می شود یعنی افزایش ها و گرانی های اخیر مربوط به چاپ پول بی پشتوانه اواخر دولت روحانی است. محمدحسن قدیری ابیانه کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با فت فتو در رابطه با عملکرد صد روزه […]

قدیری ابیانه گفت: دولت گذشته پول بی پشتوانه زیاد چاپ کرد که آثار آن ظرف 6 ماه بعد هویدا می شود یعنی افزایش ها و گرانی های اخیر مربوط به چاپ پول بی پشتوانه اواخر دولت روحانی است.

محمدحسن قدیری ابیانه کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با فت فتو در رابطه با عملکرد صد روزه دولت رئیسی اظهار کرد: اینکه گفته شده هم اکنون آزاد سازی پول های بلوکه شده در آمریکا آغاز شده باید گفت چنین نیست و آمریکا هرگز قصدی برای آزاد سازی پول های بلوکه شده ایران ندارد. اما آزادی ۳و نیم میلیارد دلار به نوبه خود دستاورد نسبتا خوبی است.

این کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: گره زدن معیشت مردم به برجام و مذاکرات خارجی امر مزمومی است که دولت رئیسی چنین سیاستی ندارد ولی در عین حال تلاش برای برقراری ارتباط سالم و مبتنی بر حقوق ملت ایران با کشورهای همسایه و سایر کشورها و مرعوب نبودن نسبت به آمریکا و تهدیدات آن لازمه موفقیت است و اینکه به شدت از هزینه های تشریفاتی و اسراف اجتناب می کنند باید سرلوحه همه باشد.

قدیری ابیانه با اشاره به اینکه دولت بودجه زیادی را ناچار است برای پرداخت حقوق‌ها اختصاص دهد بیان کرد: دولت باید سالی 600 هزار میلیارد تومان حقوق بدهد در صورتی که به همین میزان کسری بودجه داریم و این در حالی است که روحانی ادعا می‌کرد خزانه را خالی تحویل گرفته است ولی خودش یک خزانه فوق العاده بدهکار را تحویل دولت رئیسی داد.

وی تصریح کرد: دولت گذشته پول بی پشتوانه زیاد چاپ کرد که معمولا آثار آن ظرف 6 ماه بعد هویدا می شود یعنی افزایش های اخیر مربوط به چاپ پول بی پشتوانه اواخر دولت روحانی است.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به چاپ پول و خلق نقدینگی با وجود حجم بالای کسری بودجه و خزانه خالی افزود: یکی از خیانت هایی که دولت روحانی کرد این بود که در پایان دوره دولت خود شروع به افزایش حقوق ها ازجمله حقوق اساتید، کارکنان و … کرد با علم به اینکه منابع مالی وجود ندارد، برای اینکه این اقشار را نسبت به دولت مطالبه گر کند که نه تنها دولت حقوق آنها را بدهد که ندارد بلکه مجبور شود افزایش حقوق را نیز تامین کند.

قدیری ابیانه ادامه داد: اگر دولت یازدهم بخواهد این افزایش ها را تامین کند باید بیش از گذشته پول بی پشتوانه چاپ کند و پول بی پشتوانه چاپ کردن مساوی است با کاهش ارزش پول ملی و کاهش ارزش پول ملی یعنی گرانی.

وی گفت: گرانی هم این افزایش حقوق ها را خنثی می کند و هم کسانی که حقوق بگیر و شاغل نیستند را دچار معضلات شدید می کند زیرا وقتی جنس گران شود تنها برای حقوق بگیران گران نمی شود بلکه برای همه این اتفاق رخ می دهد.

این کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: بنابراین من تعجب می کنم از کسانی که خود را فرهنگی و فرهیخته می دانند بدون توجه به وضعیت اقتصادی کشور مطالبه افزایش حقوق کرده و حتی در جاهایی تحصن می کنند بدون توجه به اینکه ما در تحریم هستیم و صادرات نفت به شدت کاهش پیدا کرده و خزانه نیز بدهکار است.

قدیری ابیانه بیان کرد: مردم به خاطر عملکرد دولت روحانی و اختلاس‌هایی که توسط نزدیکان آنها انجام شد اعتماد خود را به دولت تا حد زیادی از دست دادند.

وی تصریح کرد: دولت رئیسی با فعالیت و حضور در صحنه سبب افزایش اعتماد مردم به دولت و شخص ایشان شد و این اعتماد لازمه مشارکت عمومی است. در حالی که ما نگران زخم بستر روحانی بودیم باید نگران کرونا گرفتن رئیسی باشیم.

این کارشناس مسائل سیاسی ابراز کرد: من امیدوارم با این روالی که دولت دارد و وزرای جوان و تحصیلکرده‌ای که در مسند امور نشانده موفقیت های خوبی نصیب خواهد شد.

قدیری ابیانه ادامه داد: اما اگر بهترین و بی نقص ترین عملکرد دولت را هم داشته باشیم اما عموم مردم به وظیفه اشان عمل نکنند نباید انتظار تحول زیادی داشته باشیم، چرا که نقش مردم در پیشرفت امور خیلی مهم است.

وی تصریح کرد: متاسفانه ساعات مفید کاری در ایران خیلی پایین است و در عین حال جزو مسرف ترین مردم دنیا هستیم، مصرف گاز ما به تنهایی به اندازه نصف اروپا است. در بسیاری از موارد دیگر هم به شدت مسرف هستیم.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: اصلاح سبک اقتصادی و فرهنگی زندگی توسط عموم مردم یک ضرورت است. اگر این اصلاحات صورت گیرد خیلی به پیشرفت کشور و رفع مشکلات و خنثی شدن تحریم ها کمک خواهد کرد.

انتهای پیام/نامجو
افزایش قیمت های اخیر آثار چاپ پول بدون پشتوانه دولت قبل است/ افزایش اعتماد عمومی با بررسی های میدانی دولت از مشکلات

منبع:آرمـان
? افزایش قیمت های اخیر آثار چاپ پول بدون پشتوانه دولت قبل است/ افزایش اعتماد عمومی با بررسی های میدانی دولت از مشکلات