افزایش قدرت منطقه‌ای و بین المللی از دستاورد‌های دفاع مقدس

فرمانده تیپ مکانیزه ۳۸ذوالفقار سپاه: قدرت منطقه‌ای و بین المللی از دستاورد‌های هشت دفاع مقدس است و باید این قدرت نظامی و بازدارندگی افزایش یابد. به گزارش فت فتو، فرمانده تیپ مکانیزه ۳۸ذوالفقار نیروی زمینی سپاه پاسداران استان کرمان در نشست خبری به مناسبت هفته دفاع مقدس با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و هفته […]

فرمانده تیپ مکانیزه ۳۸ذوالفقار سپاه: قدرت منطقه‌ای و بین المللی از دستاورد‌های هشت دفاع مقدس است و باید این قدرت نظامی و بازدارندگی افزایش یابد.

به گزارش فت فتو، فرمانده تیپ مکانیزه ۳۸ذوالفقار نیروی زمینی سپاه پاسداران استان کرمان در نشست خبری به مناسبت هفته دفاع مقدس با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و هفته دفاع مقدس گفت: دستاورد‌های هشت ساله دفاع مقدس قدرت منطقه‌ای و بین المللی ایران است و امروز با تجهیزات ایرانی پهپاد آمریکایی را می زنیم و آمریکا جرات واکنش ندارد.

سردار محمدحسین نعمتی، ادامه دادد: قدرت موشکی و پهپادی، حضور در آب راه‌های بین المللی و در جبهه مقاومت، امکانات و تجهیزات و خودباوری‌ را حاصل دوران دفاع مقدس دانست و تاکید کرد: وظیفه داریم به عنوان میراث دار دوران دفاع مقدس روز به روز بر قدرت نظامی و قدرت بازدارندگی خودمان بیافزاییم.

وی یادآور شد: به علت نبود قدرت بازدارندگی در کشور، صدام و حزب بعث با تحریک کشور‌های متخاصم و استکبار جهانی در ۳۱شهریور۵۹ آغازگر جنگ تحمیلی بودند اما در اهداف خود از جمله تجزیه کشور و ساقط کردن نظام مقدس جمهوری اسلامی و همچنین تجزیه و جداسازی خوزستان و تسلط بر شط العرب ناکام ماندند.

فرمانده تیپ مکانیزه ۳۸ذوالفقار نیروی زمینی سپاه پاسداران استان کرمان افزود: دستاورد‌های دفاع مقدس در استان کرمان از لشکر پیروز ۴۱ ثارالله، تیپ مکانیزه ۳۸ذوالفقار، یگان پشتیبانی جنگ و جهاد سازندگی در استان کرمان شکل گرفت و رزمندگان استان کرمان در  این دوران در کنار دیگر اسلام در همه جبهه‌ها جنگیدند.

سردار نعمتی با بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس بیان کرد: هزار و ۲۰۰کیلومتر مرز خشکی و آبی مشترک  ایران با ۱۲ لشکر عراق مورد تهاجم قرار گرفت و صدام به فکر و خیال باطل خودش احساس می کرد می تواند یک هفته این اهداف و عملیات‌های خودش را محقق کند؛ اما با خفت و خواری از کشور خارج شد.

وی به درمان بیماران کرونایی در بیمارستان فاطمه الزهرا نیروی زمینی سپاه ثارالله استان کرمان اشاره کرد و افزود: پیشگیری، بهداشت محیط و گندزدایی‌، کمک و توزیع بسته‌های بهداشتی به مناطق محروم و واکسیناسیون کرونا از دیگر خدمات سپاه است.
افزایش قدرت منطقه‌ای و بین المللی از دستاورد‌های دفاع مقدس

منبع:صـداوسیـما مرکز کرمان
? افزایش قدرت منطقه‌ای و بین المللی از دستاورد‌های دفاع مقدس