افزایش قدرت منطقه‌ای و بین المللی ازدستاورد‌های دفاع مقدس

فرمانده تیپ مکانیزه ۳۸ذوالفقار سپاه : قدرت منطقه‌ای و بین المللی از دستاورد‌های هشت دفاع مقدس است و باید این قدرت نظامی و بازدارندگی افزایش یابد. به گزارش فت فتو، فرمانده تیپ مکانیزه ۳۸ ذوالفقار نیروی زمینی سپاه پاسداران استان کرمان در نشست خبری به مناسبت هفته دفاع مقدس با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا […]

فرمانده تیپ مکانیزه ۳۸ذوالفقار سپاه : قدرت منطقه‌ای و بین المللی از دستاورد‌های هشت دفاع مقدس است و باید این قدرت نظامی و بازدارندگی افزایش یابد.

به گزارش فت فتو، فرمانده تیپ مکانیزه ۳۸ ذوالفقار نیروی زمینی سپاه پاسداران استان کرمان در نشست خبری به مناسبت هفته دفاع مقدس با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا وهفته دفاع مقدس گفت: دستاورد‌های هشت ساله دفاع مقدس قدرت منطقه‌ای و بین المللی ایران است و  امروز با تجهیزات ایرانی پهپاد آمریکایی را می زنیم و آمریکا جرات واکنش ندارد.

سردار محمد حسین نعمتی، ادامه دادد: قدرت موشکی و پهپادی، حضور در آب راه‌های بین المللی و در جبهه مقاومت، امکانات و تجهیزات و خودباوری‌ را حاصل دوران دفاع مقدس دانست وتاکید کرد:  وظیفه داریم به عنوان میراث دار دوران دفاع مقدس روز به روز بر قدرت نظامی و قدرت بازدارندگی خودمان بیافزاییم.

وی یادآور شد:به علت نبود قدرت بازدارندگی در کشور، صدام و حزب بعث با تحریک کشور‌های متخاصم و استکبار جهانی در ۳۱ شهریور ۵۹  آغاز گر جنگ تحمیلی بودند  اما در اهداف خود از جمله تجزیه کشور و ساقط کردن نظام مقدس جمهوری اسلامی و همچنین تجزیه و جداسازی خوزستان و تسلط بر شط العرب ناکام  ماندند.

فرمانده تیپ مکانیزه ۳۸ ذوالفقار نیروی زمینی سپاه پاسداران استان کرمان افزود: دستاورد‌های دفاع مقدس در استان کرمان از لشکر پیروز ۴۱ ثارالله، تیپ مکانیزه ۳۸ ذوالفقار، یگان پشتیبانی جنگ و جهاد سازندگی در استان کرمان شکل گرفت و رزمندگان استان کرمان در  این دوران در کنار دیگر اسلام در همه جبهه‌ها جنگیدند.

سردار نعمتی با بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس بیان کرد: هزار و ۲۰۰ کیلومتر مرز خشکی و آبی مشترک  ایران با ۱۲ لشکر عراق مورد تهاجم قرار گرفت و صدام به فکر و خیال باطل خودش احساس می کرد می تواند یک هفته این اهداف و عملیات‌های خودش را محقق کند؛ اما با خفت و خواری از کشور خارج شد.

وی به درمان بیماران کرونایی  دربیمارستان فاطمه الزهرا نیروی زمینی سپاه ثارالله استان کرمان  اشاره کرد وافزود:  پیشگیری، بهداشت محیط و گند زدایی‌، کمک و توزیع بسته‌های بهداشتی به مناطق محروم و واکسیناسیون کرونا از دیگر خدمات سپاه است.
افزایش قدرت منطقه‌ای و بین المللی ازدستاورد‌های دفاع مقدس

منبع:صـداوسیـما مرکز کرمان
? افزایش قدرت منطقه‌ای و بین المللی ازدستاورد‌های دفاع مقدس