افزایش توان دفاعی و نظامی از دستاوردهای جنگ تحمیلی است

کرمان – فت فتو – امام جمعه موقت رفسنجان گفت: جنگ تحمیلی با همه تلخی ها و سختی ها، آثار مثبتی نظیر افزایش توان دفاعی و نظامی و تقویت روحیه اختراعات و ابداعات در این صنعت داشته است. به گزارش فت فتو، حجت الاسلام سید محمود حسینی روز چهارشنبه در نشست تجلیل از پیشکسوتان دوران […]

کرمان – فت فتو – امام جمعه موقت رفسنجان گفت: جنگ تحمیلی با همه تلخی ها و سختی ها، آثار مثبتی نظیر افزایش توان دفاعی و نظامی و تقویت روحیه اختراعات و ابداعات در این صنعت داشته است.

به گزارش فت فتو، حجت الاسلام سید محمود حسینی روز چهارشنبه در نشست تجلیل از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس در فرمانداری رفسنجان افزود: جهاد و شهادت معامله و داد و ستادی معنوی است که یک طرف عاشقان و دلباختگان معرفت الهی و طرف دیگر خداوند قرار دارد.

وی اظهار داشت: جنگ و جهاد با همه سختی هایش آثار مثبتی هم به همراه داشت که می توان آن ها را لمس کرد.

 وی بیان کرد: نمونه از پیشرفت های نظامی ما ساخت ابزارهای موشکی و دفاعی است که توسط شهید تهرانی مقدم اختراع و ابداع شد.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به اینکه یکی دیگر از دستاوردهای جنگ تحمیلی جلوگیری از تجاوزهای بعدی دشمن است بیان کرد: همچنین این نبرد موجب تقویت روحیه جهاد و شهادت و ایثار شد و افرادی که تشنه شهادت هستند در جنگ با داعش خود را فدای اسلام و ارزش های معنوی کردند و به واسطه استقامت و ایستادگی در جنگ، قدرت مسلمانان در جهان به منصه ظهور رسید.

وی خاطرنشان کرد: جبهه پر از گلهایی بود که فضا را پر از عطر می کردند و این گل ها همان رزمندگانی بودند که نیایش های شبانه آن ها و راز و نیازشان با خالق هستی فضای جبه هرا عطرآگین می کرد.

شهید سلیمانی اسلام دروغین را شکست داد

فرماندار رفسنجان نیز گفت: در جنگ تحمیلی دوران دفاع مقدس چهره های جوان و شجاع و با ثبات در عقیده، به صحنه آمدند و با استقامتشان میهن را نجات دادند.

مجید فصیحی هرندی بیان کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی با شجاعت و ثباتی که در عقیده داشت ریشه داعش را خشکاند؛ داعش این خصم خونخوار به اسم اسلام ظهور کرده بود و کمر همت به نابودی اسلام بسته بود.

وی افزود:  شهید سلیمانی در دوران دفاع مقدس یکی از بهترین فرماندهانی بود که از ابتدا تا انتهای جنگ همواره در کنار رزمندگان حضور داشت و پشت سنگر نبود.

وی گفت: سردار دلها به رزمندگان دستور رفتن به خط مقدم را نمی داد بلکه ابتدا خودش جلو می رفت سپس رزمندگان پشت سر او می تاختند در حالی که فرماندهان در هر جنگی به سربازان خود دستور جلو رفتن می دهند و خودشان پشت سنگر می نشینند تا خطری تهدیدشان نکند.

فصیحی هرندی ادامه داد: او بعد از جنگ هم با پیروی از امام و ولایت فقیه نمره عالی را کسب کرد؛ او اطاعت محض از ولایت فقیه داشت به گونه ای که در ولایت ذوب شد.

وی تصرح کرد: شهید سلیمانی در ریشه کنی داعش که به اسم اسلام ظهور کرد فعالیتی کمتر از هشت سال دوران دفاع مقدس نداشت و از همه کشورهای مسلمان نشین نیروهایی به کمک او آمدند تا از حرم حضرت زینب(س) و حقوق مسلمانان در سوریه دفاع کنند.

فرماندار رفسنجان خاطرنشان کرد: داعش از اسلام چهره ای خشن نشان داده بود که شهید حاج قاسم سلیمانی به همراهی نیروهای مقاومت در سراسر جهان نگذاشتند.

فرمانده سپاه رفسنجان نیز هر کدام از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس را کتابی از جنگ خواند که اسرار جنگ را در سینه نهفته دارند و اظهار داشت: تجلیل از شما افتخار ما است و ای کاش می شد تجلیلی از والدین شهدا انجام دهیم آن ها در دامان خودشان فرزندانی مثل شما پروراندند که به شهادت نائل آمدند.

سرهنگ محمد پساوند ادامه داد: طی یک سال اخیر نزدیک ۷۰ والدین شهدا را از دست دادیم و وجود این ها نعمت است و برکاتی به همراه دارد و تا وقتی زنده هستند باید به آن ها سر زد خیلی از والدین خاطره هایی برای ما از شهید تعریف می کنند که جالب است.

پساوند خاطرنشان کرد: خاطرات والدین شهدا باید برای نسل جوان تبیین شود.

در پایان از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس در رفسنجان تجلیل به عمل آمد.
افزایش توان دفاعی و نظامی از دستاوردهای جنگ تحمیلی است

منبع:ایرنـا
? افزایش توان دفاعی و نظامی از دستاوردهای جنگ تحمیلی است