افتتاح ۵ طرح در جنوب وشرق کرمان

در سفر استاندار به شرق وجنوب کرمان ۵ طرح به بهره برداری رسید. به گزارش فت فتو واحد کنسانتره آهن سرگز در بخش اسفندقه شهرستان جیرفت با ظرفیت سالانه ۱۰۰ هزار تُن با حضور استاندار کرمان به بهره‌برداری رسید. رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان در مراسم افتتاح این واحد  هزینه سرمایه گذاری […]

در سفر استاندار به شرق وجنوب کرمان ۵ طرح به بهره برداری رسید.

به گزارش فت فتو واحد کنسانتره آهن سرگز در بخش اسفندقه شهرستان جیرفت با ظرفیت سالانه ۱۰۰ هزار تُن با حضور استاندار کرمان به بهره‌برداری رسید.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان در مراسم افتتاح این واحد  هزینه سرمایه گذاری طرح و فعال سازی  را۵۰ میلیارد تومان اعلام وخاطر نشان کرد: ۳۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار شده‌اند.

مسلم مروجی افزود: در برنامه ششم توسعه اسفندقه در اختصاص آب صنعتی صفر در نظر گرفته شده  و پیگیری می شود در برنامه هفتم تخصیص آب صنعتی داشته باشد زیرا این مساله سرمایه گذاری را در منطقه دچار مشکل کرده است.

وی با بیان اینکه سنگ آهن و منگنز عیار پایینی دارد و به صرفه نبود که به استان های دیگر برود ادامه داد: در بخش ساردوئیه شهرستان جیرفت کارخانه لازم راه‌اندازی شده و معادن هم فعال شده و بعد از تامین برق، خروج محصولات معدنی ممنوع می‌شود.

مروجی اضافه کرد: کارخانه کنسانتره سرگز اسفندقه چون سهمیه آب صنعتی ندارد با ظرفیت کمتری فعالیت می‌کند.

وی یادآور شد: هزینه سرمایه گذاری در جنوب کرمان بالاست؛ وقتی ارزیابی محیط زیست یک سال طول می کشد هزینه ها را بالا می برد بنابراین پیشنهاد می‌کنیم روند ارزیابی زیست محیطی همزمان با نصب دستگاه‌ها انجام شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان با اشاره به اینکه معادن چند روز از هر ماه به دلیل کمبود سوخت تعطیل می‌شود گفت: با وجود هماهنگی‌های قبلی صورت گرفته مبنی بر اختصاص سوخت بر اساس تشخیص کارشناس اما هر میزانی که کارشناس صنعت، معدن و تجارت تعیین می‌کند شرکت توزیع فرآورده‌های نفتی از آن کم می‌کند.

استاندار کرمان در سفر خود به جنوب کرمان همچنین قطعه‌ای از جاده این منطقه حدود چهار کیلومتر از مسیر اسفندقه به کناروئیه را افتتاح کرد.

۱۷ کیلومتر از این مسیر راه‌اندازی شده و پنج کیلومتر نیز در دست اقدام است.

 وی در جلسه شورای اداری جیرفت هم شرکت کرد.

 

دانلود

کد ویدیو

محمدمهدی فداکار دیروز در سفر یکروزه به شرق استان ، کارخانه آسفالت  نرماشیر  را افتتاح کرد.افتتاح  5طرح  در جنوب وشرق کرمان

 مرحله این کارخانه با همت بخش خصوصی و با اعتبار حدود ۷۰ میلیارد تومان راه‌اندازی شده و برای اجرای دو مرحله دیگر آن به ۳۰ میلیارد تومان دیگر نیاز دارد،  و در حال حاضر در این مجموعه ۸۰ نفر  مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار هستند.

طرح بسته‌بندی و درجه‌بندی خرما در شهرستان فهرج با ظرفیت سالانه ۲۰۰۰ تن و با اعتبار بالغ بر ۱۷۰ میلیارد ریال به دست استاندار کرمان به بهره‌برداری رسید.

همچنین پل توکل آباد ریگان نیز با حضور فداکار به بهره برداری رسید.

 این پل که در سیل ۲۸ دی‌ پار سال  دچار آسیب شده بود با اعتبار ۱۷۲ میلیارد ریال از فروردین امسال بازسازی شد.

 
افتتاح ۵ طرح در جنوب وشرق کرمان

منبع: صـداوسیـما مرکز کرمان
? افتتاح ۵ طرح در جنوب وشرق کرمان