افتتاح دو مرکز درمانی در بیمارستان شهید باهنر کرمان

به همت خیّران،مرکز جامع توانبخشی و بخش آنژیوگرافی عروق محیطی مغزی در بیمارستان شهید باهنر کرمان آغاز بکار کرد.  به گزارش خبر گزاری صداوسیما مرکز کرمان سرپرست بیمارستان شهید باهنر کرمان در  آئین  این طرحها گفت: درمان عروق مسدود شده مغزی با استفاده از آنژیوگرافی میسر می‌شود و این دستگاه تصاویر را سه بعدی نشان […]

به همت خیّران،مرکز جامع توانبخشی و بخش آنژیوگرافی عروق محیطی مغزی در بیمارستان شهید باهنر کرمان آغاز بکار کرد.

 به گزارش خبر گزاری صداوسیما مرکز کرمان سرپرست بیمارستان شهید باهنر کرمان در  آئین  این طرحها گفت: درمان عروق مسدود شده مغزی با استفاده از آنژیوگرافی میسر می‌شود و این دستگاه تصاویر را سه بعدی نشان می‌دهد.
 امیررضا صادقی‌فرتشخیص ضایعات مغزی یکی از کارکردهای  دستگاه آنژیوگرافی عروق محیطی مغزی برشمرد و افزود:بیماری عروق محیطی  روی شریان‌های محیطی تاثیر می‌گذارد، به این صورت که موجب ضخیم و سفت شدن شریان خونی شده و انعطاف پذیری عروق را از بین می‌برد و جریان خون را محدود می‌کند.

بگفته وی فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتار درمانی، تغذیه  را از دیگر خدمات این مرکز است.

 

 برای اجرای طرحهای مرکز توانبخشی و بخش آنژیوگرافی عروقی محیطی بیمارستان شهید باهنر کرمان خیران ۳۸میلیارد ریال هزینه کرده اند.

در این مراسم جلالی معاون سیاسس امنیتی استاندار در این مراسم با تاکید بر فعال شدن‌حوزه گردشگری سلامت در استان  افزود: این موضوع میتواند در پیشرفت استان در حوزه سلامت موثر باشد .

حسن پور نماینده سیرجان و بردسیر در مجلس هم با اشاره به اینکه بیشترین خیر در شهرستان سیرجان در بخش سلامت فعالند گفت: دستگاه انژیوگرافی شهرستان سیرجان هم خریداری و به همت خیران به زودی راه اندازی میشود .

وی  برگزاری همایش استانی خیران سلامت به منظور ایجاد بیشتر تعامل بین خیران عرصه بهداشت ودرمان در استان را خواستار شد .

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  هم درزمینه راه اندازی بخش توانبخشی کودکان بیمارستان شهید باهنر کرمان کرمان قول  پیگیری داد

در این مراسم ازخیران اشرفی و محمودی تجلیل شد .

 

 

دانلود

کد ویدیو

 

 

 
افتتاح دو مرکز درمانی در بیمارستان شهید باهنر کرمان

منبع: صـداوسیـما مرکز کرمان
? افتتاح دو مرکز درمانی در بیمارستان شهید باهنر کرمان