اعمال معافیت های مالیات ارزش افزوده برای واحدهای گردشگری، اقامتگاه ها و هتل های تا سه ستاره

فت فتو/کرمان رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از اعمال معافیت مالیات بر ارزش افزوده واحدهای گردشکری، اقامتگاه ها و هتل های تا سه ستاره خبر داد.

“محمدرضا پورابراهیمی” ظهر امروز ۱۰ مهرماه در جلسه فعالان گردشگری استان کرمان با اشاره به سفر وزیر بهداشت، درمان و ادامه داد: استان کرمان رتبه اول در واکسیناسیون را به خود اختصاص داده و خوشبختانه ۶۵ درصد جامعه هدف استان واکسینه شدند و پیش بینی می کنیم کرمان اولین استانی باشد که ۹۰ درصد جمعیت هدف خود را واکسینه می کند.

وی در ادامه با بیان اینکه اقتصاد گردشگری کشور نیاز به بازنگری دارد، تصریح کرد: با توجه به سرعت واکسیناسیون تقریبا می توانیم تا دو یا سه ماه آینده، کشور را در سطح ایمنی قرار دهیم و اگر این مهم رخ دهد، از اواخر امسال بخش گردشگری به حالت قبل از کرونا برمی گردد.

پورابراهیمی با انتقاد از ناچیز بودن سهم صنعت گردشگری در اقتصاد کشور عنوان کرد: در استان کرمان این سهم بسیار کمتر است زیرا توجه استان به فعالیت های اقتصادی در بخش های دیگر بوده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس افزود: باتوجه به اینکه دولت منابع و امکانات لازم را برای سرمایه گذاری ندارد و انتطار هم از او ندایم، باید بخش خصوصی ورود پیدا کند.

وی با اشاره به علاقه آزادگان جهان به سردار دلها، شهید حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: در دوران کرونا از بیش از ۵۰ کشور برای زیارت مرقد سردار سلیمانی به کرمان مراجعه کرده اند و استان کرمان، برند گردشگری مقاومت در کشور و جهان خواهد شد و باید از این ظرفیت برای معرفی سایر جاذبه های گردشگری استان بهره جست.

وی با بیان اینکه باید ساختارها و زیرساخت های گلزار بین المللی شهدای کرمان تکمیل شود، در ادامه از اعمال معافیت مالیاتی ارزش افزوده واحدهای گردشکری، اقامتگاه ها و هتل های تا سه ستاره خبر داد.

انتهای پیام
اعمال معافیت های مالیات ارزش افزوده برای واحدهای گردشگری، اقامتگاه ها و هتل های تا سه ستاره

منبع:ایـسنا
💬 اعمال معافیت های مالیات ارزش افزوده برای واحدهای گردشگری، اقامتگاه ها و هتل های تا سه ستاره