اعلام ویژه برنامه کانون‌های مساجد کرمان در هفته دفاع مقدس

مدیر ستاد کانون‌های مساجد استان کرمان با اشاره به برنامه کانون‌های مساجد استان کرمان بیان کرد: برگزاری طرح سه‌شنبه‌های تکریم، راویان آسمانی، آغاز به کار سومین جشنواره سرود «سردار آسمانی»، طرح «شنبه‌های با کتاب» و غیره از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده در هفته دفاع مقدس است. به گزارش فت فتو از کرمان، حجت‌الاسلام […]

مدیر ستاد کانون‌های مساجد استان کرمان با اشاره به برنامه کانون‌های مساجد استان کرمان بیان کرد: برگزاری طرح سه‌شنبه‌های تکریم، راویان آسمانی، آغاز به کار سومین جشنواره سرود «سردار آسمانی»، طرح «شنبه‌های با کتاب» و غیره از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده در هفته دفاع مقدس است.

به گزارش فت فتو از کرمان، حجت‌الاسلام مصطفی گرجی، مدیر ستاد کانون‌های مساجد استان کرمان امروز سه‌شنبه ۳۰ شهریورماه در جمع خبرنگاران با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و فرا رسیدن اربعین حسینی بیان کرد: بزرگترین خطر برای بشریت جهل و نادانی است که همه‌ تلاش امام حسین(ع) برای رهایی بشر از نادانی و ضلالت بود.

گرجی، دانایی، دغدغه‌مندی و دینداری را سه ویژگی مهم برای کار فرهنگی دانست و افزود: باید نسبت به کار فرهنگی شناخت دقیق داشت و متناسب با نیازهای فرهنگی زمان کار کرد.

وی با بیان اینکه کار فرهنگی در امتداد حرکت امام حسین(ع) است، افزود: یکی از فلسفه‌های قیام عاشورا امر به معروف و نهی از منکر است. یعنی بارگذاری خوبی‌ها در ذهن و زبان جامعه و زدودن بدی‌ها از ذهن و زبان افراد و همه کارکردهای نهادهای فرهنگی این دو فریضه است.

مدیر ستاد کانون‌های مساجد استان کرمان تصریح کرد: مخاطب امروز درگیر اقوال مختلف است. بنابراین باید با ژرف اندیشی در حوزه فرهنگی فعالیت داشت تا تأثیرگذار بود. اما متأسفانه برخی از کارهای فرهنگی، فقط دیدن نوک‌ بینی است در حالی که فعالیت فرهنگی ظریف است و هرکسی نمی‌تواند آن را انجام بدهد.

گرجی به برگزاری دو مسابقه در فضای مجازی درباره اربعین حسینی با عنوان «از خاطرم نمی‌رود» شامل خاطرات سفر و مسابقه کتابخوانی توسط ستاد کانون‌های مساجد استان کرمان اشاره کرد، و گفت: از ۳۱ شهریور ماه جاری طرح «کوثر رسالت» شامل دوره آموزشی برای مادران قرآنی و دانش افزایی مربیان قرآنی در ۱۰ استان از جمله کرمان برگزار می‌شود.

وی همچنین با اشاره به برگزاری سومین دوره رویداد ملی «فهما» در کشور بیان کرد: شعار امسال رویداد «به توان مردم» انتخاب شده و ستاد کانون‌های مساجد درگام دوم انقلاب به منظور فراهم کردن زمینه مشارکت، انگیزه بخشی و ایجاد محیط رقابت و فعالیت سالم این رویداد را برگزار می‌کند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان بیان کرد: این رویداد به منظور استعدادیابی بچه‌های مسجد است و هدف از رویداد جذب حداکثری کودکان، جوانان و نوجوانان به نماز جماعت و فعالیت‌های فرهنگی هنری مساجد، هدایت و گسترش نقش آفرینی کانون‌ها در پیشرفت و آبادانی محله، حضور مؤثر و هدفمند بچه‌های مسجد در فضای مجازی، افزایش اثر بخشی تولیدات فرهنگی کانون‌ها وغیره است.

وی با بیان اینکه مرحله ثبت فعالیت کانون‌ها در رویداد ملی فهما از ۱۶ مرداد تا ۳۰ آذرماه امسال است و در مرحله دوم ارزیابی صورت می‌گیرد، تصریح کرد: سال گذشته کانون فرهنگی هنری ولیعصر رفسنجان رتبه برتر کشوری را در رویداد ملی فهما کسب کرد.

 گرجی در پایان به برنامه کانون‌های مساجد استان کرمان در هفته دفاع مقدس پرداخت و بیان کرد: برگزاری طرح سه‌شنبه‌های تکریم، راویان آسمانی(روایتگری خانواده شهید در مسجد)، آغاز به کار سومین جشنواره سرود «سردار آسمانی»، طرح «شنبه‌های با کتاب» با تأکید بر معرفی کتب دفاع مقدس، برگزاری ویژه برنامه در کانون‌ها به خصوص کانون‌های همنام با شهدا و معرفی شهدای محله از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده در هفته دفاع مقدس است.

انتهای پیام
اعلام ویژه برنامه کانون‌های مساجد کرمان در هفته دفاع مقدس

منبع:خــبرگزاری بین المللی قــرآن
? اعلام ویژه برنامه کانون‌های مساجد کرمان در هفته دفاع مقدس