اعتماد به آمریکا و اروپا خطر بزرگی است/ تحریم ها موجب ارتقا کشور در تمامی ابعاد شد

احمد سالک کاشانی با تأکید بر اینکه اعتماد به آمریکا و اروپا خطر بزرگی است، گفت: تحریم ها موجب ارتقا کشور در ابعاد مختلف شد و ابتکار عمل به دست رهبری با پشتیبانی مردم است. به گزارش فت فتو؛ حجت الاسلام و المسلمین احمد سالک کاشانی در گفتگو با راه آرمان؛ با بیان اینکه ما […]

احمد سالک کاشانی با تأکید بر اینکه اعتماد به آمریکا و اروپا خطر بزرگی است، گفت: تحریم ها موجب ارتقا کشور در ابعاد مختلف شد و ابتکار عمل به دست رهبری با پشتیبانی مردم است.

به گزارش فت فتو؛ حجت الاسلام و المسلمین احمد سالک کاشانی در گفتگو با راه آرمان؛ با بیان اینکه ما بر اساس مجموعه اصول ارزشی و دینی انقلاب کردیم و به پیروزی رسیدیم، گفت: این پیروزی با هدایت شخصیتی اسلام شناس، دشمن شناس، مفسر و فیلسوفی مانند امام خمینی(ره) رقم خورد.


این کارشناس مسائل سیاسی ضمن اشاره به اصول سیاسی در نظام اسلامی ابراز کرد: بر اساس تحقیقی که من انجام داده ام در قرآن کریم ۴۴۷ اصل سیاسی داریم که ما از این اصول دفاع می کنیم و معتقدیم که این اصول باید در نظام حکومتی پیاده شود و گفتنی است که این مطلب مربوط به شرایط کنونی نیست و از صدر اسلام و قبل از پیروزی انقلاب اسلامی وجود داشته است.


نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه روند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر اصول ارزشی، دینی، انسانی و الهی است، اظهار کرد: کسانی که قبل از پیروزی انقلاب به آمریکا، انگلیس و اسرائیل خبیث اعتماد کردند، ضربه خوردند.


وی افزود: مرحوم آیت الله کاشانی در جریان ملی شدن صنعت نفت در مقابل انگلیس ایستاد و از مصدق دفاع کرد؛ اما مصدق به آمریکایی ها اعتماد و به کشور خیانت کرد و این اقدام منجر به تبعید آیت الله کاشانی شد؛ همچنین در جریان مشروطیت، انگلیسی ها وارد شدند؛ شیخ فضل الله نوری در مقابل انگلیس قد عَلم کرد و گفت که باید به حکومت مشروعیت داده شود ولی انگلیسی ها حکم اعدام شیخ فضل الله نوری را دادند و پسر ایشان پای چوبه دار پدر خود کف می زد و این مسئله نشان از نفوذ جریان انگلیس است.


حجت الاسلام و المسلمین سالک کاشانی تصریح کرد: در مسئله برجام آمریکایی ها و انگلیسی ها خبیث هستند و با آنها نمی توان بر سر میز مذاکره نشست و این مسائل واقعیت هایی است که تاریخ ایران به ما نشان می دهد و در زمان قاجار و دوران پهلوی نیز شرایط به همین صورت بود.


این کارشناس مسائل سیاسی با تأکید بر اینکه اعتماد به آمریکا و اروپا خطر بزرگی است، گفت: ما در جریان مقابله با دشمن ساز و کارهایی برای مذاکره دادیم که آن اهداف باید بر اساس مبانی ارزشی و دینی روشن شود.


نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مقام معظم رهبری هشت بند را برای مذاکرات برجام بیان کردند و در فروردین ۹۵ وزیر امور خارجه به رهبر معظم انقلاب گفته بود که ما نتوانستیم برخی از خطوط قرمزی که گفتید را اعمال کنیم.


وی در پایان با بیان اینکه امروزه نمی توان هیچ اعتمادی به غربی ها داشت، خاطر نشان کرد: تحریم ها موجب ارتقا کشور در ابعاد مختلف شد و ابتکار عمل به دست رهبری با پشتیبانی مردم است؛ بنابراین ما باید با قدرت بیاستیم و مقاومت کنیم.


انتهای پیام/
اعتماد به آمریکا و اروپا خطر بزرگی است/ تحریم ها موجب ارتقا کشور در تمامی ابعاد شد

منبع:دانــا
? اعتماد به آمریکا و اروپا خطر بزرگی است/ تحریم ها موجب ارتقا کشور در تمامی ابعاد شد